בתשובה לדובי קננגיסר, 26/01/05 21:35
פטרנליזם מבחיל 277610
למה שתהיה למישהו, אפילו הוא קצין בכיר בצה''ל, זכות לפגוע בתנאיו של אזרח ישראלי, אומנם כזה שלובש מדים, רק בגלל ש''ככה בא לו'' או משום שהוא החליט שהאזרח הזה צריך להתחבר עם אחרים.

ההבחנה בין אזרח לבין חייל יפה רק לדברים שנובעים מהצורך לממש את משימתו של צה''ל - להגן על ביטחון המדינה - בצורה מיטיבית. בדברים שאינם קשורים לכך אין סיבה שהצבא יכתיב לחייל באיזו מסגרת לשרת, יותר משיש סיבה שהמדינה תכתיב לך אם ללמוד באוניברסיטה העברית או באוניברסיטת חיפה.
פטרנליזם מבחיל 277695
מה זאת אומרת?
כשאני לבשתי מדים היה קצין אחד, לא מי יודע מה בכיר שקבע לי באיזו מסגרת לשרת. אחרי זה באו כל מיני סמלים ורב"טים ופגעו בתנאים שלי בלי למצמץ. הכריחו אותי לשון באוהל, לרוץ כל היום, לא הרשו לי לחזור הביתה כשרציתי.
פתאום כשעושים את זה לדתיים כולם עושים מזה עניין...
פטרנליזם מבחיל 277722
ההבדל הוא שבך התעללו כדי שתהיה עבד יעיל של המדינה ושל חברייך לפלוגה, ואילו בהם מתעללים באמתלה השטנית של "כור היתוך" ומתיימרים לפעול לטובתם. טפוי!
פטרנליזם מבחיל 277728
העניין הוא שההישארות שלהם במסגרת מקובצת פוגעת הנכונות שלהם להיות עבדים יעילים של המדינה.

אם המדינה תורה להם לפנות התנחלות יש סכנה שהם לא רק שימנעו מביצוע ההוראה אלא אף יחברו למתנחלים ויפריעו ליחידה השניה שתוקפץ כדי לבצע את העבודה שהם יסרבו לעשות.

הקיום של יחידות הומוגניות מבחינה אידאולוגית, שמתנגדים למדיניות הממשלה ומצהירים על כוונותם לסרב לבצע את הוראות הדרג המדיני אם הן תהינה מנוגדות לאידאולוגיה שלהם זה קצת מסוכן.
פטרנליזם מבחיל 277744
זו טענה שאולי היא מוצדקת, אבל היא לא מה ששטרן טען.
מה שאני חושב אני לא אומר 277746
ומה שאני אומר אני לא חושב.
פטרנליזם מבחיל 278085
''בדברים שאינם קשורים לכך אין סיבה שהצבא יכתיב לחייל באיזו מסגרת לשרת, יותר משיש סיבה שהמדינה תכתיב לך אם ללמוד באוניברסיטה העברית או באוניברסיטת חיפה.''

הרי זה כל הרעיון. אי אפשר לפגוע בזכויותיו של מישהו בכך שמונעים ממנו לשרת ביחידה שאינה קיימת. באותה מידה אני יכולה לטעון שאני רוצה לשרת בחייל הפרשים של צה''ל.

ובנימה רצינית יותר - אתה הולך לאוניברסיטה כדי להיטיב עם עצמך. אתה מתגייס לצה''ל על מנת להיטיב עם צה''ל, ודרך כך עם מדינת ישראל. אם התהליך היטיב גם עמך, זה בונוס. לא המטרה.
פטרנליזם מבחיל 278506
יש לי חבר שטוען בתוקף שהוא היה קשת בצבא.
לי טלה בהורוסקופ, ולך יש תאומים. 278510
ואני בצבא הייתי אריה.

וקצת יותר ברצינות: מה הבעיה עם הטענה של אותו חבר?
נו, ופעם פגשתי 278511
מיסיונרית נוצריה, שנשבעה לי, שפגשה אישית את ישו כריסטוס...

אולי החבר שלך גם מאמין בזה, לך תדע.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים