למה זה טוב? 277816
בשביל מה צריך בכלל שפה עברית?
ואם צריך שפה כזו, בשביל מה צריך את משטרת השפה?
מה זה משנה אם הלכתי לבית הספר או לבצפר?
מי לא יבין אותי אם אבקש שלושה מנות פלאפל?
למה זה טוב? 277892
אין שום דבר פסול מיסודו בשפה שכזאת; ועדיין, אנא התחשב בנו, הפדנטים הכרוניים; הרשה לנו לרטון מתחת לשפם.
למה זה טוב? 277908
יכול אדם לעמוד וליילל ליד דוכן הפלאפל עד שישליכו עליו שלוש מנות. זה לא הופך את היללה ללחלק לגיטימי בשפה. אדם יכול להיות עילג, אבל צריך לשאוף שלא להיות כזה. הבעיה היא בהעדר הבושה.
הגדרת העילגות 277911
אבל הלא המין המוצמד לחפצים אינו משמש לדבר. מנת הפלאפל אינו זכר ואינה נקבה. מי שצריך לשאוף להשתנות הוא דווקא מי שבונה מבנים תחביריים לא נחוצים ומי שמתעקש לשמרם.
הגדרת העילגות 281577
השאלה, מדוע נוצרו (והם אכן נוצרו מאליהם, ולא באופן מלאכותי) מבנים תחביריים אשר אינם משרתים מטרה סמנטית היא אומנם שאלה הראויה להיחקר, אך העובדה היא שמבנים כאלה אמנם קיימים בשפה, והם (חלק) ממה שמרכיב את זהותה של השפה. מה גם שלעניות דעתי השפה אינה אובייקטיבית כמו הסמנטיקה (וגם זו לא, עכ"פ, לא בשלמות) ואם היית רוצה למזער את השפה לרמת הניתוח הסמנטי, לא רק שהתוצר הסופי לא היה עברית (כמובן), אלא הוא גם לא היה שפה אנושית.
לא לדעת עיברית תקינה - זו עילגות. מי קובע מה תקין? ריאקציונרים קשישים ומגעילים. לשמחתי הרבה.
למה זה טוב? 278036
אין גם שום דבר פסול, ללכת למכולת לסמן למוכר את המוצר, לסמן ''כמה'' בתנועה מעגלית ביד, המוכר יסמן לך לפי מספר האצבעות, תגיש לו את הסכום והוא יגיש לך את העודף.

תקשורת היא הרבה יותר מהעברת המסר. איני סבור שיש לכפות על השפה הדבורה קודים דקדוקיים, אבל להעברת רעיונים מורכבים יותר אולי יש בכך צורך.
למה זה טוב? 279744
לו יכלו ההמונים העילגים לתקשר זה עם זה באמצעות השלכת בוטנים זה לעבר זה הם היו עושים את זה. השפה עבורם היא כורח, היא אמצעי להעברת מסר ותו לא.
למה זה טוב? 280293
במקרה שלך, אני דוקא בעד.
למה זה טוב? 281360
חשוב מאוד לדבר בשפה עברית תקנית,
אמנם אתה יכול לדבר בעברית שאינה תקנית ובכל זאת יבינו אותך אך אני חושב כי צריך לכבד את השפה בה אתה מדבר.
ישנם אנשים שעברית לא תקנית צורמת באוזנם ובהם אתה יכול להתחשב.האקדמיה ללשון אינה קיימת לשווא, היא קיימת על מנת שכולנו נוכל לדבר בשפה תקנית ויפה במקום ושלא נגיד "שלושה מנות פלאפל" אלא "שלוש מנות פלאפל".

תאר לך שכל בני האדם היו מדברים בשפה לא תקנית,איך היה נראה העולם?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים