עוד תרחיש אפוקליפסה 279960
"העובדה שאנחנו עוברים להיות חברה של מידע פתוח, שבה הכל קיים על גבי רשת האינטרנט, מעוררת בו פסימיות. המידע הפתוח לכל שרשת האינטרנט מאפשרת לנו יכול להוביל גם לחברה שבה נהיה העבדים החדשים של הטכנולוגיה, והקונגלומרטים הגדולים ישלטו בחיינו באמצעות המידע הזה."

"בתסריט הפסימי יותר אחיטוב מאמין שאנו עוד עשויים לחזור לעולם של פיאודלים ואיכרים, בדיוק כמו בימי הביניים. הוא קורא לזה "ניאו פיאודליזם", כשהפיאודלים החדשים הם הקונגלומרטים - שיהפכו למונופולים. "אם התאגידים הגדולים יחליטו שאין טעם להתחרות, כי ממילא לכולם יש אותו מידע, הם ירצו להתאחד ולוותר על התחרות", אומר אחיטוב. "הטענה שלי היא שהמחוקק האמריקאי לא יעמוד בלחץ של הקונגלומרטים הגדולים לאיחוד, ולאט לאט העולם ייוותר חשוף לשלטונם. הרי כבר עכשיו קיימת מגמה חזקה של קונסולידציה בין תאגידים גדולים בכל התחומים, מיזוגים ורכישות - החל בהיי-טק וכלה בבידור. לא יהיו לעובדים הרבה אופציות היכן לעבוד, וכך הקונגלומרטים ישלטו בעובדים באמצעות הטכנולוגיה והכוח המונופולי שלהם, בדיוק כמו שהפיאודלים שלטו באיכרים בימי הביניים. המחוקק חייב להיות מודע לסכנה הזו ולעמוד בפרץ"."

אפוקליפסה עכשיו 279967
כתבות מעין אלו גורמות לתפרים של השתלת המוח שלי לכאוב...

מאיפה בדיוק גרדו את ה"מומחה" הזה ומדוע נותנים לו להסתובב בלי רצועה בא"ת?

פנינה לדוגמה:
"...כאשר עסקים עובדים דרך האינטרנט עם לקוחות וספקים, הם חייבים לפתוח את מאגרי המידע שלהם האחד לשני, ולכן הארגונים ייאלצו יותר ויותר לחשוף מידע פנימי."

כלומר. אם אני מאפשר ללקוחות שלי לקנות ממני מוצרים דרך האינטרנט, חובה עלי, למשל, לחשוף את קוד המקור של התוכנה שלי. ברור ומובן מאליו - זה עניין של אחד ועוד אחד...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים