בתשובה לדובי קננגיסר, 13/07/01 15:32
עיתוי פרסום בעייתי 28236
רייטינג היה יכול להתבטא במספר קוראי המאמר, אך במקרה "האייל הקורא", אני חושד שיש לו חוג גולשים נאמן, הקורא כל מאמר חדש.

אני, למשל, נכנס גם למאמרים שאין לי בהם עניין, ומרפרף גם על כל תגובה חדשה. מבחינת העניין שיש לי במאמר - נראה שדווקא כתיבת תגובות, ולא קריאתן, מעידה על מידת העניין שלי.

יש לכך גם סיבה טכנית, לתשומת לבו של טל: אם קראתי מאמר והחלטתי שאין לי בו כל עניין, יוסיף המשפט "יש תגובות חדשות" לרדוף אותי בכל כניסה לאייל, והוא גם יצוץ ב"דיונים מתמשכים" עד קץ כל הדורות או עד שאחליט בכל זאת להיכנס אליו. כדאי, אולי, להוסיף אפשרות לסמן מאמר כ-"unread article" (שהיא לשון נקיה ל-unreadable article), כך שהוא יפסיק להציק לי.

הקטגוריות הן הנושאים הנמצאים בראש העמוד: חברה, חדשות, פוליטיקה, ספרים וכדומה. בכל כניסה לאחד מהם מופיעה למטה רשימת ה"צועדים בראש" של אותה קטגוריה. אני באמת מקווה שאני לא מחדש לך בזה שום דבר.

אינני חושב שהסרת ה"צועדים בראש" תהיה שיפור. להיפך: יתכן שכדאי להוסיף "מבחר אקראי" אמיתי. לא כמו זה שב"דיונים המתמשכים" שהוא חשוב, אך ודאי שאינו אקראי.
עיתוי פרסום בעייתי 28304
א. נלקח לתשומת לב. אתה לא הראשון שמבקש זאת. הבעיה העיקרית היא עם *ביטול* הבחירה הנ"ל, מבלי להסחף לממשקים כבדים ומורכבים מדי.

גם כך נדמה לי שהממשק של האייל, כרגע, הוא על גבול ה"מסובך מדי". הוספת האופציה "אנ'לא רוצה לראות ת'מאמר הזה יותר" בסוף כל מאמר נראית לי שעשוייה לגרום ליותר נזק מתועלת. (לחיצה בטעות "רק כדי לבדוק מה זה עושה", למשל; ואז תלונות בסגנון "למה אני לא מקבל עדכונים על הדיון בסיפור ההוא?").

אשמח לשמוע הצעות בנידון.

ב. החלפת ה"צועדים בראש" במבחר אקראי באמת נשמע כמו רעיון לא רע בכלל. (יש מתנגדים בקהל?)
עיתוי פרסום בעייתי 28308
סתם הצעה תמימה:

אם הצועדים בראש יוחלף במבחר אקראי, רצוי שעל מסכי כל הקוראים יופיעו אותם מאמרים - נאמר לדוגמא עדכון אחת לשבוע.

אבל זה באמת רעיון מאוד יפה ומושך - הרבה פעמים נתקלתי במאמרים ישנים מאוד ומעניינים מאוד.
עיתוי פרסום בעייתי 28327
Or, editor's choice (with short explanation why you like it as another teaser)
עוד הצעות 28346
לגבי הממשק ה"מסובך מדי" הבנתי שיש שתי בעיות:
א. קשה לתכנות ולאחזקה. אין לי מה לומר. אינני מבין בכך, וההחלטה בידיך, כמובן.
ב. קשה להבנה ולתפעול על ידי הגולש. טוב, לכן צריכות להיות "אופציות למתקדמים". הבעיה ממילא אינה מאד חשובה לגולשים אקראיים, והיא חשובה יותר לגולשים קבועים. באופציות למתקדמים צריכה להיות אפשרות "הפסק עידכון למאמר זה".

ואגב - אין שום סיבה שהמבחר האקראי יהיה זהה לכל הגולשים, כפי שהוצע. כן צריכה להיות אופציה (למתקדמים): הראה את כל המאמרים שבהם נוספו תגובות (כולל מאמרים שלא קראתי מעולם). מובן שהאופציה הזו לא תכלול מאמרים שמהם בחר הגולש להתעלם.
עיתוי פרסום בעייתי 28587
טל, אני דווקא בעד השארת ה"צועדים בראש" כמו שהוא. אחת הבעיות באתר היא המעקב אחרי מאמרים לאורך זמן - במיוחד אם הם בעלי תגובות רבות. השארת מאמרים "ארוכים" במקום נפרד פשוט עושה להם שרות.

ואגב הצעות: אופציה טובה למתקדמים יכולה להיות פשוט מעין "מנוע חיפוש" - איזה דף שאילתות שיחזיר בדיוק את המאמרים שמענינים אותך (למשל, רק מאמרי חברה מהחודש האחרון, מאמרים עם תגובות מאתמול, וכו') ובכך להרוג פעם אחת ולתמיד את שאלת ה"איזה תצוגה צריך האייל להציג". הדף הראשי לא טוב לך? תחפש את המאמרים שלך לבד.
אם כבר בשיפורים עסקינן... 28620
האפשרות לראות רק תגובות חדשות היא נהדרת. הענין הוא שלפעמים רוצים לחזור אחורה ולקרוא הודעה ישנה או שתים, ואז מקבלים את כל ההודעות.
אולי אפשר לעשות כמו בפורומים של ''תפוז'' -- לחיצה על הודעה מציגה רק את אותה ההודעה (לא במסך חדש -- פותחת אותה באותו מסך).
אם כבר בשיפורים עסקינן... 28622
לא מתאים.
אמנם, הצורה בפורומים של ''תפוז'' היא מרשימה בהחלט. לחיצה על כותרת של הודעה גורמת לפרישתה, אך הדבר מתאפשר משום שכל הטקסט נטען לדפדפן. הטקסט ממשיך להיטען לאחר טעינת הכותרות.

ההוכחה - טען עמוד של פורום ב''תפוז'' ואז נתק את המערכת מהאינטרנט. תראה שעדיין אתה מסוגל לפרוש כל הודעה בעמוד.

השיפור ב''אייל'' נעשה מלכתחילה כדי לאפשר עמוד ''רזה''. לכן הדרך לטעון הודעה בודדת צריכה להיות בתוך חלון נפרד. נראה לי שהצורה הפשוטה ביותר תהיה לפתוח אותה עם חלון מוכן כבר לענות עליה. היתרון בשיטה זו הוא שהלינקים לפתיחה כזו כבר קיימים ב''אייל''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים