בתשובה להאייל האלמוני, 03/04/05 1:08
שאלה למישהו שיודע 289814
אני מחשיב את עצמי למישהו שיש לו ידע כללי לא רע, ולא ידעתי את זה.
בעניין תיאוריית הירצחו של פאולוס ה-‏1 289819
אלבינו לוצ'יאני, האפיפיור יוחנן פאולוס ה-‏1, נמצא מת במיטתו ב-‏29 בספטמבר 1978, 33 יום בלבד אחרי שנבחר לכהונה. תכף אח"כ פשטו שמועות על הרעלה, רצח ותככים בארמון האפיפיור. עוד סייעו בהפצתן העובדה שלא
נערכה נתיחה לאחר המוות, והשמועות שמאז אמצע שנות ה-‏70פשתה שחיתות בבנק הוותיקן. בגלל המוות הפתאומי, בגלל שאיש לא היה עמו בעת פטירתו, וגם בגלל השערורייה שכבר החלה לצוץ בנוגע לבנק הוותיקן, התחילה להתרוצץ השמועה שמדובר כאן במזימה אפלה כלשהי, שייתכן כי יוחנן פאולוס ה-‏1 נרצח. אולם אין לזה שום הוכחה ממשית.

מצד שני ידוע שלאפיפיור הייתה מחלת לב. קודם לכן הוא אושפז 8 פעמים ועבר 4 ניתוחים. ייתכן שהיה צריך לדאוג שיהיו לו רופאים טובים, שיעבור בדיקות, ושייקח את התרופות שלו באופן סדיר. הוא היה חולה יותר מששיערו, כשהחל לכהן, וגילה לפתע את ממדי השחיתות שהוא היה צריך להתמודד איתה, יכול להיות זה פשוט הכריע אותו.

העובדה שיוחנן פאולוס ה-‏1 מת זמן קצר אחרי היבחרו תרמה לבחירתו של ווטילה, יוחנן פאולוס ה-‏2, שהיה בן 58, אדם שמטפס על הרים, עושה סקי, אתלטי מאוד. החשמנים היו בטוחים למדי שאם יבחרו בו הוא לא ימות זמן קצר אחר כך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים