בתשובה לשי כהן, 08/10/99 4:52
כפר קאסם ומעשי טבח אחרים 297
אחת מטענותיך השגויות נגעה לטבח כפר קאסם. כתבת שנורו "מפירי עוצר." ראשית, כפי שקבע בית המשפט הצבאי (ולא בית המשפט העליון, כפי שכתבת) הפקודה לירות באדם בלתי חמוש היא פקודה ש"דגל שחור של אי חוקיות מתנוסס מעליה". שנית, הנרצחים לא היו מפירי עוצר; הם לא ידעו כלל על העוצר. העוצר הוטל בשעות הצהרים, בזמן שרבים מבני הכפר עבדו בישראל. הנרצחים חזרו בשעות הערב לכפרם, ונורו *ללא פרובוקציה* וללא ביצוע כל פשע מצידם. זה היה טבח נאצי במלוא מובן המילה. הם נורו מפני שהם היו ערבים ומפני שמפקד המחלקה שהורה לירות בהם שנא ערבים. הם הורשעו, ובצדק, ווראוי לתהות מדוע לא גזר עליהם בית המשפט הצבאי עונש מוות, דבר שהיה בסמכותו, או לפחות מאסר עולם.

דוד בן גוריון חנן את כל הרוצחים, כידוע, ובכך רק העמיק את הכתם על ההסטוריה של צה"ל.

לא היה זה מעשה הטבח הראשון בהסטוריה של צה"ל. היו כמה וכמה מעשי טבח במהלך מלחמת 1948, המפורסם שבהם בוצע בלוד, ובניגוד להסטוריונים שמכחישים אותו כיום, הרי שעל הטבח הזה כתב אלתרמן שיר ידוע - באותו השבוע. מעשי טבח אחרים בוצעו באשקלון, ירושלים, דיר יאסין, וחיפה.
''עובדות'' בסגנון מילקשיק... 302
תיתי לו לכותב הנכבד מר י. גורביץ המביא בדל עובדה לזנב מחשבה ומייצר משפט שגוי שאיננו מתיישב עם העובדות מחד וההיגיון הפשוט מאידך...

ובמה הדברים אמורים?
מצריים איננה מוגדרת כמדינת טירור. אולם זהו פרט טפל ושולי. מה שעקרוני הינה הקפיצה המחשבתית האבסורדית בדברי הכותב " העובדה ... שהינן מדינות טירור אינה מרשה גם ך לנהוג במדיניות של טירור"
נא לשים לב: מדינות מול מדיניות. מדינת טירור אסור לישראל להיות ולא רק מסיבות מוסריות או בינלאומיות... לנקוט במדיניות טירור מותר גם מותר. ומה עולה בדעת הכותב שהמוצא היחידי בין מדינות עימות הינו לפתוח מייד במלחמה כוללת? הטירור הממלכתי הינו נשק מלחמתי מוגבל היקף הבא לשרת השגת צרכי ביטחון ראויים. בנוסף הוא מעכב פתיחת מלחמה רחבת היקף בגורמו לאוייב לרכז משאבים בהתגוננות או מוציא את התוקפנות מהאוייב הלומד על עוצמת המהלומה הנגדית.
אוסיף ואומר לקוראים: בשנים 1970-1973 הייתה ראש ממשלה בישראל. הגב' גולדה מאיר. המחבלים פתחו במסע שליחת מעטפות נפץ לתושבי ישראל. התגובה הייתה מעטפות נפץ נגדיות ששלחו למרומים ( לאדמה לכל הפחות) כמה מראשי המחבלים. שוב מה לעשות והיינו כה טובים בפעילותינו עד שסוג זה של טירור נעלם ונשכח? ללא ספק פשע איום. הצלחנו...

"צדקנות" - סגנון שאינו ראוי.

קפיצה מחשבתית תוך עירבול העובדות שוב עושה הכותב בדבריו " אם רצח שבויים הוא צורך..."
בלבול מוחלט של הנאמר. חיסול/רצח שבויים יתכן ויקרה בעת הקרב. בנסיבות בהם לא ניתן לשמור על שבויים מחמת אילומי כ"א וכו' יתכן ותינקט דרך זו. בצה"ל חוזר: זהו חריג לנורמה. מה בין זה ובין הוצאות להורג של שבויים בלא קשר לצורך כמתואר לכותב פתרונים.

קפיצה נוספת מבצע הכותב ואולי תוך כדי אי הבנת פיתולי מחשבתו המבצעת מהלך אקרובטי מרשים. הגרמנים ביצעו (ולא רק ביהודים ! ) מעשי רצח עם. האומנם הוצע רצח עם? לא מינה ולא מקצתה. נאמר ועניין זה הינו בגדר עובדה כי הטירור ניזון מהאוכלוסייה. חיסול טוטלי ובלא אבחנה הינו רצח עם. הטלת מורא מגדי על האוכלוסייה לבל תשתף פעולה פעולה צבאית מוצדקת וחיונית. גם אם יש לחסל מתנגדים עיקשים המשפיעים לרעה על האוכלוסייה המקומית.

חיפוש אהבה: חיפוש האהבה של כותב שורות אילו מתבצע בין הסדינים. אולם הרגישות המוגזמת "מה יאמרו"הנהוגה כהלך רוח בישראל מן הראוי ותעבור מן העולם.
ישראל מבצעת מעט מידי מעשים ראויים והכרחיים להגנת אזרחיה. מתועבים בעיני מי שרוצה לראות תועבה בכל מקום גם כשהעובדות מראות אחרת.
טבח נאצי? 320
רק הערה קטנה, מדוע טבח נאצי? מה היה כ"כ נאצי באירועים בכפר-קאסם? האם כל טבח באנשים חפים מפשע הוא בעיניך נאצי?
טבח נאצי? 326
כל טבח באנשים לא חמושים, שלא בצעו כל פשע, על ידי חיילים, בשל מוצאם - הוא בעיני נאצי. כן. נכון, הנאצים לא המציאו את זה - היהודים המציאו את מצוות הטבח בעמים כבושים הרבה לפני כן, וחוקו על ידי האומות הנוצריות - אבל הם המפורסמים ביותר בתחום.
כן, טבח נאצי! 6288
כן, לדעתי, כל טבח של חפים מפשע
הוא טבח נאצי - על אחת כמה וכמה כשהוא מתבצע על-ידי חיילים.

ויש יצירה אחת של משה גרשוני ששמה הוא:
"שלום, חייל"
ובה מרוחים בערבוביה חום ירוק ואדום.
כפר קאסם ומעשי טבח אחרים 3716
מלבד הטבחים שציינתם, רציתי לדעת על הטבח בטנטורה- שמשום מה אין עליו חומר (אולי בגלל שההגנה ביצעה אותו....)
כפר קאסם ומעשי טבח אחרים 6291
אתה צודק בהחלט!
גם הטבח בטנטורה היה בלתי-מוסרי בעליל,
ואני מציע:
תועמד לדין ההגנה!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים