דודי שמואל VS דודי שמחה 30037
סרט ההמשך של שפיבברג ממשיך מסורת ארוכה ומרשימה של צורך נפשי אמריקאי עמוק בדמות ה'אוייב' - אינדיאנים, מיפלצות, חיות, קופי ענק המעוניינים בבלונדיניות אמריקניות, קומוניסטים, חייזרים, עב"מים, משאיות דורסניות, מאפייה, דינוזאורים, מכשפות, שחורים, שחורים בעלי אבר מין ענק, צהובים, רוסים, ערבים, מקסיקנים, יפנים, קובנים עירקים, נאצים ועוד, וזאת למען הצלת העולם מפני עצמו במעין אקט גאולה תנ"כי-מיתולוגי.
אכן, ההשגחה חייה ובועטת בארצו ההזוייה של אדושם האמריקני, אשר בו ובשליחו החולמני/לוחמני מאמינים למעלה מ-‏90 אחוז מבני אומה גאה זו.

הוא שאמרתי במקום אחר - אקט המילה מייצר לשיטתי זכרים מופרעים/היסטריים הזקוקים למרדף נצחי אחר עורלות אבודות, הנמצאות בידי אויבים דמיוניים ומדומיינים.

מבט אחד מהיר במדינות ריבוניות שונות, אשר בארצן 'ביקר' לו הדוד שמואל ממחיש את הפרוייקציה המדהימה כלפי טענתו של דוד זה באשר לרצונה של 'ממלכת השטן' [בריה"מ א.מ.] לפלוש ולהתבצר בכל נקודה עולמית אפשרית.

דומה כי שפילברג היהודי מבין נפש קהלו האווילי והפוריטני להחריד, ומצליח על כן לכוון היטב לתת המודע הקיבוצי של ציבור רדוף ורודף זה.

א. מאן
דודי שמואל VS דודי שמחה 30887
מה כל כך מפריע לך באמריקאים? זה שהם יודעים לעשות סרטים טובים? סרטים לכל המישפחה?
אני די בטוח שאתה גם לא אוהב סרטים אמריקאים אחרים, כי הם לא מספיק "אירופאים" לטעמך.

אז אפילו אם ספילברג עושה סרט אדיוטי עם דינוזאורים ואנשים נהנים, אז מה הבעייה? אסור לאנשים להנות?
דודי שמואל VS דודי שמחה 30993
עם או בלי עורלה, הפילמוגרפיה האמריקנית המוכרת מחורבנת. מהנה? לאיודע, אבל מוצלחת היא לא.
31002
אה באמת?

אני מתערב שלא ראית אפילו חצי מהסרטים האמריקאים.
__________________

למען האמת, סרטים מאוד מאוד סופיסטיקיטד אמריקאיים גם לי לא יצא לראות - אבל סרט מאוד מאוד סופיסטיקיטד זה דווקא לא סרט טוב. סרט הוא מדיום חזותי, ועם כל הכבוד, עוויות פנים אני יכול לראות גם בבית.

סרט אסור למדוד באותם כלים שמודדים ספר, ולכן, לדוגמא, "הנוסע השמיני 4" הוא סרט מעולה, בפירוש בעשיריה שלי. וגם "גאטאקה". בתור ספר לא הייתי מחליף אותם בספרייה.

וגם, מה כבר יש חוץ מסרטים אמריקאים? סרטים בריטיים, יופי. גם בתור אנגלופיל שתומך בחזרתה של ישראל אל חיק בריטניה הגדולה אני חייב לציין שהסרטים שם כבר ממזמן מיצרים לפי נוסחא קבועה הכוללת את [איך קוראים לו, נו. עיניים כחולות, נעבעך] או כדורגל. הסרטים הבריטיים הם בעצם סרטים אמריקאים עם פחות מחויבות לתסריט העל האמריקאי.

חוץ מסרטים אמריקובריטיים יש סרטים צרפתיים. זה באמת נחמד מאוד, אבל הצרפתים עוד יותר שבלוניים מהאמריקאים, וזאת בגלל שנוצר הרושם שהם מאוד רומנטיים והם מתעקשים שלא להפריך אותו.

חוץ מסרטים שנוצרו בעולם התרבותי יש גם כל מיני סרטים שנעשו על ידי כל מיני עמים חשוכים. הם באמת מדברים מצחיק, החברה האלה, אבל זה לא מחזיק.
דוגמא מעצבנת היא ז'אנר "חתול שחור חתול לבן" שעליו נמנים הרבה מאוד סרטים - אני נזכר כרגע ב"לונא פאפא". כמה, כמה אפשר.

______________

הכותב מבקש להדגיש שהוא בחור מאוד תרבותי, ואפילו הלך לראות אתמול סרט בסינמטק, ולפני חודש ראה אחד מהסרטים של פסטיבל טריפו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים