גלישת רוח 304396
גלישת רוח איננה גלישת גלים (עם מפרש), אלא גלישת רוח. אמנם, יש דמיון מסוים בשמות הספורט וגם בעובדה שהעוסקים בשניהם נרטבים במידה מסויימת, אבל מעבר לכך הדמיון אינו רב.

החיבור בין "גלישת רוח" לצניחה ומצנחי רחיפה הוא שגוי אפילו יותר. הכוונה כאן היא מן הסתם לענף מתחום הדאיה הקרוי בלעז Hang Gliding.

אז סדר שיהיה:

1. גלישת גלים (Surfing) היא שימוש בלוח מציף מסוג כלשהו על מנת לגלוש במורד גלי-ים. תנאים מועדפים הם ים גלי, טמפרטורת מים חמימה, רוח מינימלית ושמש.

2. גלישת רוח (Windsurfing או Sailboarding) היא הפלגה על לוח אליו מחובר מפרש בצורת חיבור המאפשרת תנועה חופשית של המפרש מסביב לנקודת החיבור. תנאים מועדפים הם רוח ערה או יותר, ים גלי, ים רגוע, אגם, מאגר מים וכו'. ניתן לעסוק בספורט הזה בטמפרטורות יותר קרות, כי השהיה במים מצומצמת בהרבה.

3. דאיה (Hang Gliding) היא התלות מתחת לגלשון, וקפיצה מנקודה גבוה. תנאים מועדפים: העדר ים, רוחות תרמיות עולות - בעוצמה קלה עד מתונה.

דרך אגב, גלישת גלים, בארץ, היא לרוב לא ממש ספורט אתגרי, וזאת משום גובה הגלים הנפוץ בארץ. גם גלישת רוח, במקרים רבים, לא יכולה להחשב לספורט אתגרי - מוטיב הסכנה מזערי, ורמת תעוזה היכולת הנדרשת יכולות להיות נמוכות מאוד ולעלות בהדרגה.
תמיד חסרה אופציה 304488
(גלישה באייל, גם כשהוא סוער עד גבה-גלי)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים