בתשובה לאסף ברטוב, 31/07/01 22:39
לא קונה 30463
עדיף להסתפק במאמרים עצמם בהפנייה כללית מאוד ("בספרו XX אמר YY כך וכך"). לכך אין לי התנגדות, כל עוד הדבר אינו פוגע בשטף של המאמר. בתגובות אין שטף בכל מקרה, אז אין בעיה של פגיעה.
החרדה מפסאודו-מדעיות היא שזה גורם למאמרים להראות משמימים במיוחד, וגורם לאתר להראות כמו מאגר של עבודות שנה ב' של סטודנטים.
לא קונה 30493
אני מסכים שגם הפניה כללית כגון זו מספיקה במאמר, והכותב יכול לתת מראה מקום מדויק אם יידרש, אך בכל זאת לא נראה לי שיש נזק במראי מקום מלאים בתחתית המאמר.

אתה טוען ש"פסאודו-מדעיות" (אני מוותר מראש על ההתכתשות על משמעות המונח) גורמת למאמרים להיראות משמימים במיוחד. מעבר להיות הקביעה מבוססת על דעתך האישית, האם יש לך עוד תימוכין? השמיעו קולכם, איילים יקרים! או שמא נערוך סקר בנושא?
לא קונה 30495
הנזק במקרה כזה הוא טכני. כשאתה קורא מאמר על נייר, אין כל קושי להוריד את העיניים לרגע ולקרוא את הערות השוליים, ומיד להמשיך הלאה. על המסך, אתה צריך לגלול, למצוא את ההערה, ואז לגלול חזרה למעלה ולנסות לאתר את המקום בו הפסקת לקרוא. לדעתי התועלת בכך פשוט אינה מספיקה. כל עוד אין פתרון טכני טוב לכך, אין מקום להערות שוליים.
יש מקום, אגב, כפי שכבר אמרתי בעבר, להוספת קטע של ''לקריאה נוספת'', שיכלול הפניות כלליות.
לא קונה 30521
יש פתרון טכני טוב, שמאפשר בדיוק את אותה תנועת מטה-מעלה שתיארת. קוראים להם anchors, וטל כהן מכיר אותם היטב.
לא קונה 30753
יש דברים שנראים לי חשובים בהרבה (חלקם ביקשת אתה עצמך), ואותם אני מעוניין לתקן קודם. היות שעיתותי אינם בידי בימים אלה, ידרש פרק זמן מכובד עד שאתפנה להוסיף, נניח, anchors (פתרון שעוזר לתנועה *מטה*, הרבה פחות לחזרה מעלה. תלוי בדפדפן שאתה עובד עמו). בנוסף, anchors לא עובדים טוב (בחלק מהדפדפנים, לפחות) כשהם בתוך TD (תא נתונים של טבלה).

יש פתרונות אחרים לבעית ההפניות, וכו', ובסופו של דבר אגיע גם לכך.

ובתשובה לשאלה המתבקשת של משה דורון - הנסיון להפוך את התוכנה ל-open source נכשל, בשלב זה לפחות. סיבוב שני בקרוב.
לא קונה 30771
(עיתותי *אינן* בידי, כמובן. תדירות שגיאות הלשון והכתיב שלי היא פונקציה לינארית של מידת העייפות).
קונה 30794
כן, אני יודע שאתה עסוק. לא ציפיתי ליישום היכולת בקרוב, אבל נראה שהצלחתי לשכנע את דובי בעמדתי (שהבעתי גם אז, בעת הויכוח על מראי המקום אחד המאמרים של יוסי), ועתה היישום ימתין לשעתו.
קונה 30797
אני עדיין לא מוכן להוסיף מראי מקום בצורתם האקדמית, כפי שעשה זאת יוסי באותו מאמר עלום שם. אני מבטיח שהביטוי "*שם*, שם." לא יופיע לעולם באייל. לכל היותר "וראו גם ספרו "XXX" של YYY".
קונה 30865
אם זה כל מה שרוצים להוסיף, אפשר אולי להסתדר עם tooltips פשוטים של DHTML ובלי שום קפיצות קדימה ואחורה.
קונה 30877
גם האופציה הזו כבר עלתה, אבל נפסלה (לפחות זמנית) בגלל בעיות טכניות שהדבר יצר (רמז - אם היינו עובדים רק בלוגית, לא הייתה בעיה).
קונה 30922
יום אחד כולם הרי ישתמשו רק בעברית לוגית. למה שבינתיים לא יהנו מזה אלה שכבר יכולים? הם הרי הרוב בכל מקרה.
קונה 30940
לא, לא. הבעיה היא ביצירת אורך השורה. אם תהיה הערה בשורה כלשהי, נגיד במילה השניה, יש סיכוי לא קטן שאורך השורה הזאת, עבור המשתמשים בעברית ויזואלית, יהיה שתי מילים בלבד. זה מכוער בצורה שלא תאמן. זה לא סתם שהם לא יהנו מההערות, זה שהם יפגעו מהן.
ואגב, אם כל עיתון מצליח להסתדר טוב מאוד בלי הערות שוליים, אני לא רואה למה דווקא האייל צריך להיות שונה. בינתיים עוד לא ראיתי פה עבודות מדעיות ברמה של מגזין מקצועי, וכל עוד זה תלוי בי - גם לא יהיו. לא זאת המטרה.
לא קונה 30510
לדעתי יש לאפשר לכותב לשים במאמר כל אמצעי סביר שהכותב חושב שימחיש, יבסס או סתם יעורר עניין נוסף. השורה התחתונה היא עניין וקריאות (בהנחה שלא מדובר בגיבוב של שקרים ופרובוקציות לשמן). העורך יכול לקבל, לדחות או להציע שינויים. כשלעצמי, אני דווקא מעדיף הפניות, כדי שאוכל לבחון את אלו שמעניינות אותי ולהתמודד עם טענות הכותב ממקור ראשון וכן עם ביסוסן הלוגי והעובדתי - במקום להספק במאמר ובתחושותי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים