צנזורה? 306727
(בתגובה לתגובה 306722)

תגובתך הוסרה בשל אי רלוונטיות לנושא המאמר. יכול להיות שהיה מקום להשאיר אותה כתגובה הומוריסטית, אבל "אביר חופש הדיבור"? קצת אנדרסטייטמנט לא יזיק. להשאיר תגובה שמתייחסת לתמונת הטבעת ומצטטת את טולקין זה לא חופש הדיבור. מקסימום חופש הבירבור. בכל מקרה, חבל שלא שלחת דואר אלקטרוני למערכת. אנחנו לא נושכים אף אחד.
שאלה אוף-טופיקית: 306730
איך אתם קובעים מתי אוף-טופיק הוא אוף-טופיק ומתי הוא בירבור?
שאלה אוף-טופיקית: 306731
זו שאלה סובייקטיבית. אין ולא יהיה קריטריון מוחלט, וזה בדר ךכלל מושפע ממצב יחס האות-לרעש באייל באותו זמן (יותר רעש - אצבע קלה יותר על ההדק). בכל מקרה, כפי שכבר נכתב בעבר, כל הודעה על הסרת תגובה נשלחת אוטומטית לכל העורכים, כך שיש ביקורת הדדית שלנו אחד על השני, מתוך שאיפה שמנגנון ביקורת הדדי כזה יאזן במעט את הסובייקטיביות של הקריטריונים.
שאלה אוף-טופיקית: 306743
אבוי. התגלגמשת
שאלה אוף-טופיקית: 306744
"התגלגמשת" מגלגמש? מה הקשר הנה?
שאלה אוף-טופיקית: 306747
שם התואר הוא על שם אחד ממפעילי המערכת המחמירים בוויקיפדיה בעברית. ולא, אני לא חושב שהתגלגמשתי, אלא שיש הבדלים ברורים בין הוויקיפדיה לבין האייל הקורא ועל כן זה כמו להשוות תפוחים ותפוזים.
שאלה אוף-טופיקית: 306749
ואני חשבתי שגלגמש הוא הניק של א''ר בוויקיפדיה, שהרי ברוב המקומות שאמורים להיות פרי מקלדתו רשום ב''גרסאות הקודמות'' גלגמש.
שאלה אוף-טופיקית: 306751
אני קווה שהשניים יסלחו לי על הקישורים הבאים (למרות שחיפוש פשוט היה מוצא אותם בקלות):
שאלה אוף-טופיקית: 306777
תודה. אולי בעיניך זה גיגול פשוט, אבל לא בעיניי. עד היום אינני יודעת, למשל, איך נכנסים לכל ה''שיחות'', הדלפק'' וכיו''ב בוויקיפדיה, וכשראיתי כאן דיבורים על האפשרות לדעת מיהם הוויקיפדיסטים המהימנים ואילו שאינם - נדהמתי למדי.
שאלה אוף-טופיקית: 306786
(ציינתי את פשטות החיפוש כדי להצדיק מוסרית את ה''מיני אאוטינג'' שעשיתי להם. לא כדי לרמוז על מיומנות החיפוש של מישהו)
לא להתגלגמשות! 306835
יהודי לא מגלגמש יהודי.
שאלה אוף-טופיקית: 306817
מה שמזכיר לי- האם במקרה שהתגובה מוסרת גם כותב התגובה מקבל הודעה על כך? אולי כדאי לשקול זאת לפחות במיקרים שהמגיבים הם מגיבים עם התאמה אישית (או איך שקוראים לזה).
שאלה אוף-טופיקית: 306819
לא.
גם אם מדובר במגיב מזוהה, בעל התאמה אישית וכתובת דואר ידועה.
שאלה אוף-טופיקית: 306820
אולי כדאי לשקול זאת.
שאלה אוף-טופיקית: 306821
למערכת יש כתובת. תפנה אליהם ותציע.
שאלה אוף-טופיקית: 306824
זאת אפשרות מצויינת, אבל נראה לי שאני פשוט אגיב לתגובה של ערן.
שאלה אוף-טופיקית: 306830
אם כך אתה מעדיף איוּל פומבי על אימיוּל פרטי.
שאלה אוף-טופיקית: 306789
כלל אצבע: אוף טופיק שנובע איכשהו מהתפתחות הדיון הוא לגיטימי (למשל, כאשר תחת "החתונה היהודית שלי" התחילו לדבר על מתמטיקה, זה לגיטימי, בגלל האופן שהדיון התגלגל). כאשר האוף-טופיק נראה כמשהו ש"הוצנח" על הדיון בלי שום סיבה נראית לעין, הוא בירבור. התגובה שהוסרה, לדוגמא, נראתה כזו. זה יפה שלכותב שלה היו אסוציאציות מתמונת הטבעות, אבל יש גבול.
צנזורה? 306799
ברברת? לא יפה להאשים את סמיגול הקטן והמסכן בברברת, אייל שמן ורשע! סמיגול ראה רק את אוצרו ומבחינתו הוא היחיד שדיבר לעניין בכל הדיון כולו. סמיגול נחמד, סמיגול תמיד שמח לעזור.

טוב. אני מבטיח שסמיגול לא יתערב יותר בדיונים כאן. (לפחות לא מטעמי...)
אומרים מכבי נאצים 306832
בין השנים 1974 ל2000 ציפינו לידיעה שתשנה את גורל העולם או לפחות תקבע אותו אבל היא לא באה בין השנים האלה. נשארה בעינה הצעה לסטירת לחי מצלצלת, מטעם איגודי המסטירים ויצרני הפעמונים. לידס יונייטד שבה ועלתה ולקחה שוב אליפות ואחר כך שוב ירדה לליגה הארצית באנגליה, עכשיו צ'לסי אחרי כל השנים לקחה אליפות אבל אין מי שישמח.
צנזורה? 306991
עכשיו שמתי לב כי בעל-התגובה-המוסרת גם שואל: "מדוע אין לציבור זכות לדעת שנמחקה הודעה" (תגובה 306729). ובכן, כדי להבהיר: אין, ולא תהיה, מדיניות של הודעות-ציבוריות-על-הסרת-תגובות. מטרת ההסרה היא במקרים רבים לצמצם את כמות ה"רעש" בדיונים. הוספת רעש חליפי ("היתה כאן הודעה, והיא הוסרה") לא תשרת איש.
למה אין צנזורה? 307064
למה הפתיל של סמיילי ושוטה הכפר הגלובלי תגובה 306897 לא הוסר? אתם מפלים מגיבים ותיקים לטובה?
ממך מצפים ליותר 307074
כן. אנחנו יותר סלחניים כלפי מגיבים קבועים (קוראים לזה מוניטין, וזה נראה לי כמו אחלה תחום לתזה בתואר שני). מצד שני, אנחנו פחות סלחניים כלפיהם כשהם עושים משהו ממש לא בסדר לדעתנו, כי ''מהם אנחנו מצפים ליותר''.
ממך מצפים ליותר 308473
מזכיר לי את הסיפור על היהודי שעזב את עיירתו ונסע לניו יורק. עצר אותו יהודי אדם ברחוב, וביקש כי ילווה לו דולר. מה פתאום שאלווה לך דולר? תמה האיש, אני בכלל לא מכיר אותך.
עולם מוזר תהה היהודי. זה לא רוצה להלוות לי כי אינו מכיר אותי, בעוד במקום ממנו באתי לא רצו להלוות לי כי *כן* הכירו אותי.
למה אין צנזורה? 307179
עלי להודות שדוקא נהניתי מאוד מהפתיל ההוא בין שכ''ג לסמיילי (והרבה פחות מפתיל משנה שלו שנוצר בין יונתן לאלמונית שהציעה לו נישואין - פתיל שנראה לי די משועמם ומאולץ, אבל אולי זה רק הטעם החריג שלי ואחרים כן נהנו..)
למה אין צנזורה? 307247
למען הסר ספק: אני לקחתי בחשבון את האפשרות שהפתיל יוסר באיבו, ולא הייתי מתרעם על כך כלל ועיקר. מצידי אין שום מניעה להסירו גם עכשיו.
למה אין צנזורה? 307271
הטענה לא מופנית אליך, כי אם למערכת.
למה אין צנזורה? 307408
את זה הבנתי, ובכל זאת ראיתי לנכון להביע את עמדתי בקשר להודעות חפיפיות שלי. ברור שאם היו מוחקים לי משהו שאני מעריך כבעל חשיבות הייתי מתעצבן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים