מכונת זמן תיאורטית 310945
מכונה שמאפשרת רק לצפות בעבר, בלא יכולת לשנות אותו, תלויה ביכולת תיאורטית שלנו לנוע מהר יותר מהמהירות בא נע מידע היוצא מאירוע. מידע מאירוע מתפשט לכל הכיוונים במהירות קבועה וסופית בצורה של גלים אלקטרומגנטיים - או בעצם בצורת אור.
אם נוכל לעקוף את הנקו' הרחוקה ביותר אליה הגיע המידע, למשל ע''י עקיפת מהירות האור, או ע''י קפיצה דרך חור-תולעת לנקו' במרחב - נוכל לקלוט מידע מאירועים שהתרחשו בעבר.
בעצם בצורה דומה אנחנו מקבלים מידע על האירועי שיצרו את היקום לפני כך וכך מיליארדי שנים.
בעיה אחת היא שרק אור יכול להגיע למהירות האור, שמעתי שמועות (כי אין לי שום מושג בפיסיקה אז בשבלי הן שמועות) כי קיים חלקיק תיאורטי הנקרא טכיון שמהירות גבוהה ממהירות האור ובאמצעותו מסבירים כל מיני דברים לא ברורים, חלקיק שכזה יכול להוות פתרון לתצפית כזאת.
בעיה שניה היא שלא ממש כיף לצפות באירועים מהעבר בלא יכולת לשנות אותם.
בעיה שלישית היא כמות האנרגיה העצומה עד אינסופית (ככה לפחות זה מצטייר) הנדרשת על-מנת להגיע למהירות האור או כדי לעקוף אותה.
בעיה רביעית היא שחלק גדול מהמידע בלע בדרך ע''י ענני חומר בין כוכביים, מוסט ע''י כבידתם של כוכבים בעלי מסה גדולה, בעצם המידע מאבד ממשמעותו לאורך הזמן.
מכונת זמן תיאורטית 311495
שמועות מספרות שאפשר לצפות בארועים מהעבר באמצעות וידאו.
מכונת זמן תיאורטית 311501
באמת לא משתמשים במכשיר הזה, כי זה ''לא ממש כיף לצפות באירועים מהעבר בלא יכולת לשנות אותם''.
מכונת זמן תיאורטית 311664
אם הצפיה באירועים מהעבר היתה מאפשרת גם לשנות אותם, לא היו מצלמים חתונות.
מכונת זמן תיאורטית 311672
כן, גם עם וידאו אפשר, אבל מה תעשה אם תרצה לראות למשל את יציאת מצריים? פה אתה נתקל בבעיה כי המצרים לא השתמשו בוידאו כדי לתעד את כל האפקטים אלא בפפירוסים שרובם נרקב, מצד שני גם ככה לא ממש נפלט מאירוע זה מידע כלשהו (מידע=גלים אלקטרומגנטיים) אל החלל החיצון שם הוא ישתמר עד שנגיע אליו, ככה שבכל אופן השיטה שהצעתי למעלה לא שווה הרבה, יותר היא תורמת לדיון התיאורטי, לא יותר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים