אני לא מבין.. 31569
הסרט מבוים היטב, ויש לו קלאסה אירופית שבפירוש מוסיפה לאיכות. ובניגוד לאחרים ראיתי את הסרט באולם קולנוע מצוין, ומעוצב היטב.
אבל...לא הבנתי כלום בסרט! הסוף מעורפל לחלוטין וחסר היגיון. אני איבדתיאת דרכי בסרט בערך 20 דקות לסוף.
ההיגיון העלילתי גם די לוקה בחסר. למיטב זכרוני ג'וני בוי (שמשחק בצורה חד ממדית כהרגלו בסרט זה) עושה המון שטויות בדרך להשיג את הספרים וניצל בנס, כמו בכל הסרטים האמריקאיים הגרועים יותר. בסה"כ אין סיבה אמיתית לראות, מלבד העובדה שהבימוי והנופים בסרט הם אירופיים ומעניקים לו השראה מסוימת שלרוב אין בסרטים אמריקאיים.
אני לא מבין.. 31596
לאמיתו של דבר אני חשבתי שדווקא בגלל שהסוף היה מעורפל וניתן לפירושים שונים , דווקא זה נתן לסרט הרבה עוצמה שלא היה מקבל אילו היה בו סוף ברור ו''סטנדרטי''.
ואגב ''השער התשיעי'' כלל איננו סרט אימה. מטרתו איננה להפחיד ולזעזע את הצופים עם קרביים שפוכים, רוצחים קניבלים , מתים מהלכים וכו' כמו מרבית סרטי האימה של ימינו. זהו סרט מתח מתוחכם שהאימה שבו נוצרת דרך כתוצאה מההבנה שהמצטברת של הצופה לגבי המשמעות האמיתית של פרטים לכאורה שוליים. ובכך טמונה האפקטיביות שלו.
באופן אישי אני איבדתי עניין בסרטי האימה כבר לפני שנים רבות מאז שהחלו לנסות לזעזע את הצופה בכל מחיר מה שאמר שעליהם להראות כמה שיותר גויות וזוועות על המסך.
השדער התשיעי בהחלט איננו כזה.
אני לא מבין.. 31617
הסרט הזה הוא בדיוק סרט אימה. מה שאתה תיארת הוא זוועתונים.
עניין של הגדרה 31618
היום הזוועתונים כהגדרתך הם מה שמוגדר כ''סרטי אימה'' בכל מקום אפשרי . שומר נפשו יתרחק מהסרטים המוגדרים כשייכים לקטגוריה זאת כמו מאש.
אני לא מבין.. 31710
במקרים אחרים הייתי מסכים איתך. אבל במקרה הזה הסוף המעורפל אינו יוצר איזו תחושת סקרנות ופליאה. הוא סתם לא ברור ומותיר טעם של החמצה בפה. אני הרגשתי שפשוט החמצתי משהו במהלך הסרט ולכן לא הבנתי את הסוף, לא שהסוף הוא באופן מכוון לא ברור.
אני לא מבין.. 37308
יש הגדרה ברורה לסוג זה של סופים : סוף פלוצי של במאי פלצן. אני מצטער על השפה אבל זו ההגדרה הטובה ביותר. אין שום דבר בסוף מעורפל או בסוף פתוח, אבל לסוף המטופש (הצעדה אל עבר האור המתגבר) הוא סוף אידיוטי וחסר פשר. כאשר ניתן לפרש סצינה בסרט במספר דרכים זה דבר חיובי וטוב, כאשר ניתן לפרש בכל דרך שהיא ללא הגבלה הדבר מעיד על חוסר כישרון של הבמאי להעביר את הרעיונות אותו הוא מתכוון להעביר.

הדבר דומה לתופעה האופנתית בימינו באומנות הציור : כאשר ציור נעשה אבסטרקטי מדי הוא מאבד קשר עם ההבנה האנושית ואז הוא הופך להיות לא יותר מאשר קישקוש.
אכן כך! 56973
תגובתך משקפת נאמנה גם את הרגשתי באשר לסרט זה. הסוף שלו מעיד על הסרט כולו - למה התכוון המשורר (במקרה זה הבמאי)???
לעניות דעתי זהו סרט חסר חוט-שידרה עלילתי, ולכן גם מאוד תלוש הן מבחינת תוכנו והן מבחינת מהותו הקולנועית - זו האחרונה מותירה את הצופה לא סתם עם הרגשה של תיפלות בפה, גרוע מזה! - הוא יוצא בתחושה שמנסים להוציא אותו אידיוט... ונראה לי שאם אכן כך הדבר, האידיוטיות אינה בצד של הצופה במקרה הזה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים