בתשובה לערן בילינסקי, 12/07/05 20:26
המשרד לשכתוב ההיסטוריה? 316451
ניהלתי שיחה עם עמית אתמול, ושאלתי אותו איזה עיתונים הוא קורא. אחרי כמה ניסיונות לדגום את הGuardian הIndependent הMirror והSun שלא עלו יפה. חיפשתי עיתון אנגלי שלא מסלף את האמת בצורה בלתי נסבלת, או לפחות משהו ימני לאזן את כל האחרים.

שאלתי אותו מה ימני פה או מה לא biased. אז הוא אמר שהכל biased. אז אמרתי שיש biased ויש biased ושהכתבים בגארדיאן פשוט מתעלמים מעובדות שלא נוחות להם באופן מרגיז.

התשובה שלו הייתה "Well, this whole country is left-winged".
התקשורת הבריטית 316651
אכן נראה שיש לעיתונות הבריטית בעייה...: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...
למי שמתקשה לקרוא את האותיות שבתמונה: מידת האמון של הישראלים בתקשורת המקומית היא 50 אחוזים ואילו בבריטניה האמון בתחתית: 15 אחוזים.
התקשורת הבריטית 316762
לערבים יש יותר אמון בתקשורת העברית מאשר ליהודים? חשוד קצת, הסקר הזה. (ומה זה בדיוק "המכון הישראלי לדמוקרטיה בשיתוף עם העין השביעית"? העין השביעית זה כתב העת שמוציא המכון הישראלי לדמוקרטיה. זה בערך כמו לכתוב "עיתון ידיעות אחרונות בשיתוף עם מוסף שבעה ימים").

(עזבו, אני כרגע מאוד נרגן כלפי העין השביעית. חולערות).
התקשורת הבריטית 316767
במה הם הרגיזו אותך?
התקשורת הבריטית 316768
אני לא יודע כמה מוטה או לא מוטה הסקר הנ''ל, אבל כבר כמה זמן שמתגבשת אצלי התחושה שקיים פער משמעותי בין דעת הקהל הבריטית כמו שהתקשורת והאקדמיה הבריטית מנסות להציג אותה, לבין דעת הקהל הבריטית עצמה. פער גדול בהרבה מזה שקיים בארץ.

האחרונה, כך זה נראה, רחוקה מאוד מבקיאות בפרטים של הסכסוך הישראלי-פלשתינאי, והוא מעסיק אותה במידה מועטה ביותר.

אלו לפחות שני הפני שלי בינתיים.
התקשורת הבריטית 316773
אותי הרשימה יותר הטענה, "27% מהישראלים רוצים לקרוא יותר על רפואה ובריאות, לעומת 20% בלבד המעוניינים בחדשות, חברה וכלכלה." מזה? ההיפוכונדרייה שלטת?
התקשורת הבריטית 316776
ואני תהיתי איפה הספורט. אני הכרתי אנשים שקראו *אך ורק* את הספורט. בבסיס שבו שירתתי, אף פעם לא עשו לי בעיות כשלקחתי את העמוד הראשון - כולם רבו על מוסף הספורט.
התקשורת הבריטית 316785
זה באמת מפתיע, אבל אולי התשובה פשוטה: אנשים מפחדים לומר זאת. אתה יודע שב"בית"ר עלית" סלקו משפחה מהיישוב משום שהבעל קרא את מוסף הספורט בעיתון (האמת היא, שאישתו גם עישנה סיגריה).
אמון יחסי 316794
יתכן שזה בגלל שלערבים יש מקור להשוואה.
אולי זה יעזור? 317586
"הסיקור המיידי של הפיגועים בלונדון נעשה על ידי האזרחים במקום. הכתבים והצלמים, שהגיעו מאוחר יותר, רק השלימו את התמונה. האם זאת תחילתה של מהפכה?"

"..."האנשים שמתרגלים לצלם באמצעות הטלפונים אירועים מחייהם הפרטיים, מרבים יותר ויותר לחשוב על שיגורם אלינו כאשר מתרחשים אירועים חשובים"... היא סבורה שיחסי הגומלין המתהדקים בין הציבור לבין כתבי הטלוויזיה משנים לטובה את התקשורת. "יחסי הגומלין האלה מראים שבינינו לבין הציבור שורר אמון רב, שיוצר יחסים אינטימיים יותר מאשר בעבר. קרבה חדשה נרקמת בין חדשות הבי-בי-סי לבין הציבור. כל סיפור גדול שמתרחש מאשר זאת"."
המשרד לשכתוב ההיסטוריה? 316669
"you mean. there's nothing left apart from it..."
המשרד לשכתוב ההיסטוריה? 317129
מעניין לראות את הפער בין האופן שבו ה Guardian מציג את ההיסטוריה של הסכסוך הישראלי-פלסטינאי, לבין האופן שבו הוא מוצג ב Telegraph:

FOX נגד BBC 317134
BBC Head Calls FOX News ‘Beneath Contempt’
The Head of BBC TV News Roger Mosey is striking back at the FOX News Network after so-called terrorism expert Steve Emerson said on the O'Reilly Factor after the London bombings that "the BBC almost operates as a foreign registered agent of Hezbollah and some of the other jihadist groups". Mosey points out that on the Fox website, there was an opinion piece called "How Jane Fonda and the BBC put you in danger". In his statement, the BBC's Mosey writes "I am writing this in a building which was bombed by Irish terrorists. My colleagues and I are living in a city recovering from the wounds inflicted last week. If I may leave our customary impartiality aside for a moment, the comments made on Fox News are beneath contempt." Again, those the words of the head of BBC TV News Roger Mosey.

http://www.democracynow.org/article.pl?sid=05/07/15/...
http://www.foxnews.com/story/0,2933,162242,00.html

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים