רופאים יוצאי חב''מ 317443
לדעתי הרבה פציינטים לא אוהבים רופאים רוסיים מפני שנוצרה להם תדמית לא שירותית (בצדק או לא), ולפחות ממה שראיתי (וראיתי קצת) , רופאים רוסים הרבה פעמים מרושלים בהופעתם, ולא סובלניים כלפי חולים. לגבי רמת מקצועיות קטונתי מלחוות את דעתי (איני רופא) אך אם הייתי צריך להמר על חיי,לדוגמא , הייתי מעדיף להיות בידיים של בוגר ב''ש או י-ם, ולא של אחד המוסדות הסובייטים
רופאים יוצאי חב''מ 317446
ביליתי כמלווה, לצערי, לא מעט בבתי חולים. כשאני עובר בזכרוני על הרופאים עמם הייתי בקשר, קשה לי לאפיין אחד מהדברים שציינת- לא הופעה מרושלת ולא חוסר סבלנות.היו רופאים עולים שהיו פגועים על ידי יחס מזלזל ומאד הבנתי אותם. שלוש רופאות היו מעולות, מסודרות, מטופחות, אדיבות ומאד כיבדו אותן.קשה לי על פי נסיוני לאפיין אותם מאחרים חוץ מהמבטא וקשיי השפה.
יפה מאד מצדך 376200
יש מספיק רופאים ישראלים שלא הייתי מוסר את גופי בידיהם הנאמנות.
אחד מהם נחקר לא מזמן על קבלת שוחד תמורת ניתוח פרטי. אחר הואשם בעזיבה באמצע ניתוח מסובך כדי לבצע, שוב, עבודה פרטית עבור לקוח עשיר.
אני מניח שהשניים הללו היו התלבשו בקפידה בהתאם למצבם הכלכלי. הדבר היחידי שבו ניתן להאשים אותם הוא בישראליות יתר.
יפה מאד מצדך 377532
אני מניח שאתה מדבר על פרופ. ארם סמולנסקי מבית החולים שיבא (הואשם. נדמה לי שההליך די בתחילתו) ועל פרופ. ולדימיר יקירביץ מבית החולים איכילוב (החולה נפטר. הרופא הורשע בהריגה, רשיונו נשלל לצמיתות והוא מרצה עונש מאסר).

כיצד הגעת למסקנה שהם בוגרי הארץ? אולי הם כן, לי אין מידע.
יפה מאד מצדך 377536
יקירביץ' יליד בריה"מ ולמד שם טרם עלותו ארצה (אבל מזמן, כך שאולי אין להסיק מהמקרה שלו לגבי הרופאים שעלו ארצה בחמש-עשרה, עשרים השנים האחרונות, אלה המזוהים אצלנו כ"רופאים רוסים").

יפה מאד מצדך 377542
בכל מקרה, כתוב שם שהוא למד כמה שנים כדי להדביק את הפער בידע הרפואי.
יפה מאד מצדך 394727
ד''ר סמולנסקי הנו בוגר ביה''ס לרפואה של אונ, תל אביב. מחזור שלישי.
יפה מאד מצדך 485964
להצלחה יש אויבים. פרופ' סמולינסקי נחשב לעילוי בניתוחי לב.
כאשר פרופ' דני גור חטף התקף לב, הוא אמר שרק סמולינסקי ינתח אותו מפני שהוא וירטואוז בניתוחי לב.אי אפשר ללמוד להיות גאון, אתה פשוט נולד כזה. אפשר ללמוד טכניקה אבל סמולינסקי הוא פורץ דרך, כירורג אמיץ שביצע ניתוחים הירואים שאחרים לא היו מוכנים לנתח. מכל הארץ ומקפריסין הטיסו אליו ניתוחי האאורטות ודיסקציות. שלא לדבר על הניתוחים הזעיר פולשניים וניתוחים של מומי לב מולדים. בעוד סמולינסקי מבלה בחדר ניתוח, כ-‏20 שעות ביממה, היה מי שבאותו זמן רקח מזימה, להפלילו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים