בתשובה לגדי אלכסנדרוביץ', 18/07/05 20:17
הרייטינג של פו הדב 317958
הציפור לא מרושעת. היא סתם קוקו (Pun intended).

אולי, סוף סוף, אחרי דיון 2399, זאב הערבות המסכן יוכל להזמין מ-ACME איזה גידול תאי של בשר Geococcyx איכותי, במקום בליסטרה ושני טון TNT.
הרייטינג של פו הדב 318012
הציפור גם בד"כ לא מצדיקה את ההישרדות שלה. בעוד הקויוטי מתכנן ובונה דברים בגיוניים, היא סתם בורחת (ואפילו אין לה שכל לא לאכול מתחת לסלעים ענקיים).
מרגיז במיוחד הוא פרק אחד בו הם מגיעים למצב שהקויוטי עומד על אדמה והציפור על מדף סלע, לאחר הפיצוץ האדמה נופלת ומדף הסלע נשאר, איך מצפים ממנו לנצח כשאפילו חוקי הפיזיקה נגדו ?
מסקנה : הקויוטי הוא סזיפוס, עליו לשאת צרותיו בגאווה.
הרייטינג של פו הדב 318035
ה"מיתוס של סיזיפוס" (של קאמי) הקסים גם אותי בעבר הרחוק. עבר לי.

מסקנה אחרת: הקויוטי הוא מסוג האידיוטים שהורסים את חייהם בחתירה אינסופית אחר אידאלים תפלים ו/או בלתי אפשריים‏1 והוא עושה זאת שוב ושוב באמצעות כלים שמשפדים אותו או מתפוצצים לו בפרצוף. עם המשאבים שלו והקשרים שיש לו ב-ACME, הוא בטוח יכול לסדר איזו ארוחה במסעדה טובה ואולי אפילו להזמין את הציפור (Pun Intended).

____________

1 אני לא אומר את זה לגמרי בצחוק (אלא רק בעיקר). החתרנות של WB בימיה העליזים, כנגד ערכים אמריקניים, די בולטת לעין.
הרייטינג של פו הדב 318094
לדעתך "חתירה אינסופית אחר אידאלים תפלים ו/או בלתי אפשריים" היא "ערך אמריקני"?
הרייטינג של פו הדב 318141
לא. בקרב הערכים האמריקנים יש גם חתירה אינסופית אחר אידאלים תפלים ו/או בלתי אפשריים.
הרייטינג של פו הדב 318192
זה לא בדיוק מה שאמרתי?
הרייטינג של פו הדב 318209
"X הוא Y" זה קצת שונה מ"יש בקרב ה-Xים גם כמה Yים".
הרייטינג של פו הדב 318211
אנסה להבהיר: "חתירה אחר אידאלים תפלים" זה לא ערך אמריקני (ערך לא יכול להכיל בתוכו תאור שלילי שכזה - ערכים תמיד רואים את עצמם באופן חיובי). יש בקרב הערכים האמריקנים ערכים הנראים *לי* (ואולי גם לאחרים) כמו חתירה אחר אידאלים תפלים.

יותר ברור?
הרייטינג של פו הדב 318215
אנסה להבהיר: לא שאלתי אם "חתירה אחר אידאלים תפלים" זה ערך אמריקני. שאלתי אם לדעתך יש "ערכים אמריקניים" שהם "חתירה אחר אידאלים תפלים".

במחשבה שנייה זו הייתה שאלה די טיפשית. ברור שתחשוב שיש בקרב הערכים האמריקניים אידאלים תפלים. אנסה לנסח שוב את השאלה: באיזו חברה אתה לא רואה ערכים שבתוכם יש אידאלים תפלים?
הרייטינג של פו הדב 318265
עזוב. יש פה דיון חביב על פו הדוב. לא מתחשק לי להרוס אותו.
הרייטינג של פו הדב 318267
צודק.
הרייטינג של פו הדב 319020
"הציפור גם בד"כ לא מצדיקה את ההישרדות שלה"- יש בזה הרבה אמת.
אני אישית הרגשתי הרבה יותר סימפטיה לקויוטי, בעיקר משום שהוא בסה"כ מנסה להשיג לעצמו ארוחת צהריים (תמיד הרגשתי שהציפור מתעללת בו בכוונה, מכיוון שלא יכול להיות שדרכיהם נפגשות בתדירות כ"כ גבוהה).

"איך מצפים ממנו לנצח כשאפילו חוקי הפיזיקה נגדו?"- אני חושב
שכל הקטע הוא ש*לא* מצפים ממנו לנצח, ועל זה בנויה הסדרה (ע"ע טרילוגיית אדיפוס המלך ודרמות יווניות בכלל- הגורל בלתי נמנע וכו', מי שמתנגד לו- רק יגביר את סבלו...).

אגב, אני חושב שהסדרה הזאת מאוד מאוד דומה, ואפילו זהה במהותה (ואפילו בכמה מרכיבי תוכן משמעותיים) ל"באגס באני ואלמר הצייד". אגב, את השפן הזה אני מתעב מסיבות ברורות. ישנו דמיון משמעותי גם ל"אנימניאקס" ודומיהם.
מעניין אם יש משהו בנפש האמיריקנית שכל כך כמה לתכנים כאלה.

"מסקנה : הקויוטי הוא סזיפוס, עליו לשאת צרותיו בגאווה"- לא חושב. גאווה זה הדבר האחרון שתראה בסדרה הזאת. בסה"כ, מהות הסדרה היא (לדעתי) בהמצאת דרכים חדשות ומשונות כדי לאפשר לציפור בריחה מהקויוטי. אינני חושב שהקויוטי עצמו מודע למהותו ולמצבו (קל וחומר הציפור).
הרייטינג של פו הדב 320909
לא פעם ווילי, אחרי פישול נוסף, ובטרם יפעל עליו כח המשיכה שכבר הפיל את הצוק עליו הוא עמד, מישיר מבט לצופים ובפרצוף נכאים מנופף שלום קטן. הוא מודע למצבו בכל פעם שהוא נכשל, ובכל זאת, עם כל פרויקט חדש הוא מתמלא שוב עזוז.
אני מסכים עם מי שטען לחתרנות של WB כנגד ערכי המיינסטרים האמריקאי.
ישנה אמרה כל כך אמריקאית
.If you once don't succeed, try, try again
ווילי הטראגי מישם את הסיסמה הזו אד אבסורדום ובכך מראה אותה ככלי ריק.
הוא לא סיזיפוס.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים