318
מצחיק, מביך ופאתטי לראות יהודון רץ לפריץ כדי למחות בפניו על טרוריזם של חבריו היהודונים, בעוד שהפריץ עצמו הוא אבי אבות הטומאה ככל שזה נוגע למדיניות טרור בינלאומית.

החוק היחיד ביחסים בינלאומיים הוא חוק הכוח. החזק כותב מה מותר ומה אסור, מוחק וכותב מחדש מתי שבא לו. כך יכולה היתה אולברייט עצמה לעמוד ולהצדיק את פשעי המלחמה שבוצעו על ידי נאט"ו בראשות ארה"ב ביוגוסלביה, ולראות אותך פונה דווקא אליה זה, כאמור, מצחיק מביך ופאתטי. אולי תוסיף את משרד החוץ האמריקאי כרשות שבה אתה נותן אמון יותר מהמערכות הישראליות.

מאמר יפה, אם כי תלוש מהמציאות הבינלאומית המוכרת.

והערה אחרונה - החלטה 181 נדחתה על ידי מי שאמורים היו לקבלה - הפלסטינים - ולכן מבחינה זו לא ביצעה ישראל שום פשע ולא עברה על כלום. זה שהפלסטינים נזכרו לקבל את ההחלטה באיחור של 45 שנים (אוסלו), לא הופך את כל מה שנעשה לפני קבלתם אותה לפשע.

הפלסטינים דחו את החלטת האו"ם, ולכן ישראל לא ביצעה מבחינה זו עבירה על חוק בינלאומי כלשהו, ומדינות ערב כן יכלו לוותר על מה שנאמר בהחלטה, כי הפלסטינים לא ייצגו את עצמם משום שדחו את מה שקיבלו בהחלטת האו"ם, ולא ראו את מה שהוענק להם כשייך להם. ואם זה לא שייך להם, מה אתה מתלונן שישראל לקחה את זה לעצמה? דבר שלא שייך לאף אחד, מותר ללקיחה על ידי כל אחד, בבחינת - כל הקודם זוכה.
יופי, שמעון! 324
''החוק היחיד הוא חוק הכוח'' - ציטוט די ישיר מהאתוס הנאצי. ברכותי.
הפאשיזם העברי חי! 330
יפה יפה...
טענה חביבה, בנוגע לשלטון החזקים. החזקים קובעים את החוקים, ובמשך עשרות אלפי שנות הסטוריה אנושית, החזקים טבחו בחלשים, בהתאם לחוקים אותם קבעו. אמר פעם מי שאמר, שהשלטון מוגדר כאירגון הטרור החזק ביותר באזור מוגדר. טענה הגיונית, ונכונה. אבל מה רע באירגון טרור בעל ראיה לעתיד? שבמקום לעשוק את הנתינים לו, מגן עליהם, נותן להם סדר, משמעת, תמיכה בעת הצורך ודואג להסדיר (פחות או יותר) את רווחתם האישית? בדיוק על אותו משקל, יכולים החזקים כרגע להחליט על שלום ועל הומניות, בידיעה שיום יבוא והגלגל יתהפך. והגלגל עוד יתהפך מספיק פעמים עד שהתיקנים יקבלו את המושכות על העולם...
אישית, כשהגלגל יתהפך, אני אעדיף להיות במצב של שלום עם שכנינו המתעצמים והמאיימים. כי אם בטהרן יתרגלו לשתות פריגת, הם לא ימהרו במיוחד למחוק אותנו מהמפה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים