בתשובה לעוזי ו., 20/07/05 18:47
ניו-איגנלנד 318420
"בנים למיעוטים מסוימים" - יפה אמרת.
הבעיה אינה כמובן חוסר היכולת של צעיר שחור מוכשר להתקבל לאוניברסיטה. סביר להניח שבאמצעות ארגון כזה או אחר הוא יקבל מלגה וסיוע וכו'. הבעיה היא כמה מעט ילדים שחורים מצליחים לעבור את מערכת החינוך הקורסת של השכונות שלהם ולהגיע בכלל למצב שבו הם יכולים להיות מועמדים לאוניברסיטה טובה.
המונח "מעגל הקסמים של העוני" - כלומר העובדה שמרבית צאצאי העניים נותרים בעצמם עניים - אינו מוגבל רק לשחורים; אך דומה שבקרב אוכלוסייה זו מדובר במעגל קשה לפיצוח במיוחד.
ניו-איגנלנד 318468
אני חושבת שכדאי להזכיר את העובדה שבבחירות בוש מול גור הצליחו הרפובליקאים למנוע הצבעה של לא מעט שחורים בפלורידה. אם מוסיפים לזה את שיטת הבחירות הבלתי שיוויונית בארה''ב (מי שזוכה לוקח את כל הקולות), מקבלים את בחירת בוש הקטן במקום גור.

אחד הדברים שמונעים קידום חברתי של השחורים בארה''ב (כמו גם היספאנים, אינדיאנים, ..) הוא העובדה שגם אם ילד שחור עולה על הוריו, באותו זמן ילד לבן מקביל, מתחיל ממקום יותר גבוה וגומר במקום הרבה יותר גבוה.
אם תגידו זה נכון גם במקרים של לבנים ממעמד נמוך אתם צודקים, מוביליות חברתית קטנה מאוד בכל מדינה, שאיננה משקיעה אנרגיה וכסף בכדי להגיע לשיוויון.
ניו-איגנלנד 318825
> כדאי להזכיר את העובדה שבבחירות בוש מול גור הצליחו הרפובליקאים למנוע הצבעה של לא מעט שחורים בפלורידה. אם מוסיפים לזה את שיטת הבחירות הבלתי שיוויונית בארה"ב (מי שזוכה לוקח את כל הקולות), מקבלים את בחירת בוש הקטן במקום גור

די, נמאס! חלפו חמש שנים מאז, והייתה עוד מערכת בחירות שבה בוש זכה ברוב גדול גם בספירה הכללית. כבר עשר שנים שלרפובליקאים יש רוב בקונגרס, וכעת גם רוב בסנאט, רוב בין מושלי המדינות, ובקונגרסים המקומיים.

בלי קשר לדעתנו האישית, הגיע הזמן שנבין שרוב האמריקאים תומכים היום ברפובליקנים. זו לא הייתה "גניבת בחירות" חד פעמית בפלורידה.
ניו-איגנלנד 319087
''זו לא הייתה ''גניבת בחירות'' חד פעמית בפלורידה.''
אתה צודק זה לא חד פעמי.
ניו-איגנלנד 319127
אם נמשיך לעצום עיניים בצורה זו, כל מערכת בחירות תפתיע אותנו מחדש. כדאי להביט נכוחה בעובדה שרוב מוחלט של האזרחים המודעים־פוליטית בארצות הברית תומכים ברפובליקאים ובעקרונותיהם. אין תועלת רבה בזעקות "קונספירציה" "רמאות" או "החוקה לא נחמדה".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים