עוד סיבה אפשרית 318855
המאמר בהחלט מעניין,אם כי לא הדגיש את המניעים לאותו פער מעבר להבנות המפורסמות של פערים כלכליים וכדומה.שברובם אינם עוסקים ברמת הפרט ,מחשש לגזענות.ומרחיקים נדוד להשפעות סביבתיות וכלכליות וכדומה.

בנקודה אחת המאמר ,בתעוזה יוצאת מן הכלל,מציין את העובדה שגברים שחורים בורחים מנשותיהם בסמוך ללדת בנם.

לדעתי,עובדה זו,גם אם היא כוללנית מדי,מהווה סממן לשורש הבעיה,הידועה לכולם אך נטמנת עמוק בחושך,מחשש להישמע כגזענות.

המניע שלמעמדם הנמוך הוא בעייה חינוכית מוסרית בקרב השחורים.לא כלכלית ולא כתוצאה מהתנהלות נגדם.אוכלוסיות חלשות של מהגרים ושל מיעוטים שונים בעולם,נמצאותבמצב מזהיר ביחס למצבם העגום של השחורים בארה"ב.

חוסר תרבות מוסרית בקרב השחורים,העובר מדור לדור.הוא הגורם הראשון במעלה לנחשלותם המעמדית הכלכלית,וכמו בומרנג מאפיל על בני הדור החדש הדימוי של אבותם על עצמם.

אילו ישקיעו השחורים בחינוך למוסר ודרך ארץ,ואליו יפנו את המשאבים האנושיים והכלכליים,אין ספק שמעמדם ישתפר בכל הבחינות לאט לאט עם השנים.

לא ההשכלה לכשעצמה ולא העושר שיזכו לו,ישפר את דימויים.רק תכונתם המוסרית האישית והכללית כחברה.

חינוך מבית,למוסר ודרך ארץ,גם אינו מבטיח עושר ועליה בסולם החברתי,מבטיח על כל פנים את אי הדימוי העברייני שדבק בקהילה השחורה בארה"ב.דבר זה לא נעשה .כי השחורים רואים בזה יפיפיות נפש וחוסר גבריות.הם מעדיפים להיות גזעיים וקווולים מאשר להיות יפה נפש ועדינים עם תרבות "נשית" מדי לטעמם.

אז נכון שיש קשר בין עוני לבין פשע.אך כמו כן ישנו קשר בין מוסר לבין פשע שמקזז את הקשר הראשון.כאשר המוסר והתפיסה החברתית היא רופפת ומלגלגת על ערכים תרבותיים ונאורים,אין לצפות שמישהו משם יראה בהשכלה משאת נפש.ממלא העוני הוא חלק מהעתיד שלהם.יש הרבה עניים בעולם,אך רק לאוכלוסיות עניות מעטות הוצמדה תויות פשע כמו לזו השחורה.

החינוך קודם להשכלה.ומטבע הדברים,אם נניח כי העושר הוא המקפצה המעמדית,וההשכלה היא גורם לעושר.יש להקדים לשניהם את החינוך המוסרי ושינוי המושאים התרבותיים.

ברגע שהאכלוסיה החורה בארה"ב,תבוז לסנופ דוג ותעריץ את עדינותו של גאנדי,אדע בוודאות שהם בתהליך של עליה מעמדית.

לא עושר יבשר זאת,ואף לא השכלה עצומה,של פרטים בודדים מבניה.

חינוך ,תרבות ,ומוסר.-זה כל הסיפור!

(אגב,גם אני אמכור את דירתי מהר ובזול, אם השכנים שלי יעריצו סוחרי סמים,ולא אמתין עד שתוכח עברינותם)
עוד סיבה אפשרית 318877
גם פה לא תמיד מעריצים את הגנדי הנכון.
גם נוער לבן מעריץ את סנופ הכלב.
גם לי היה קשה יותר אם היית מניח מראש שאני מעריץ סוחרי סמים
(כי יש לי חדק)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים