ככה זה כשלא חושבים 339231
במקום לבנות מתקן בו יכולים המבקרים להאכיל את הג'ירפה (ואולי אפילו למכור להם קצת מזון ג'ירפות) פשוט שמים שלט שכולם יוכלו להתעלם.
ככה זה כשלא חושבים 339267
1. מאוד קשה יהיה לשלוט על הדיאטה של החיות.
2. למנוע מההורים לתת לילדים להסתובב עם ממתקים יותר קל מלגרום להם לפקח על הילדים כדי שלא יאכילו חיה אחת עם אוכל של השניה.
3. מישהו כבר ינסה לחסוך את חצי השקל שיעלה האוכל הזה, אבל יכנע לילד שראה ילדים אחרים מאכילים את החיות, ויתן לו לזרוק את הסנדוויץ' פנימה (שעלה מעט יותר).
4. אם האוכל יהיה בחינם, חופשי ליד כל כלוב, מישהו כבר יקח אותו לכלב שבבית.

עדיין אפשרי, רק לא כל כך פשוט. בסופו של דבר אולי יותר משתלם להסתפק בשלט.
ככה זה כשלא חושבים 339606
למיטב הבנתי מהכתבה הבעיה נעוצה בחול ולא באוכל, כלומר אם יהיה מתקן שימנע מהגירפה להפיל את האוכל ולאכול חול כתוצאה מכך, לא הפסטרמה של הדודה תהרוג אותה.
ככה זה כשלא חושבים 339662
הפסטרמה של הדודה כנראה לא כל כך בריאה לג'ירפות גם היא, ומתקן כזה יעודד אנשים להאכיל אותה לג'ירפות (נקודה מספר 3 בהודעה הקודמת). עדיף לנסות למנוע את התופעה לגמרי, אם זה אפשרי. סוג האנשים שלא זורק את הסנדוויץ' לג'ירפה בגלל שכתוב על השלט בצד שככה היא תאכל איתו גם חול, גם לא זורק אותו בגלל שהשלט אומר שהוא לא בריא בשבילה.
ככה זה כשלא חושבים 339751
מסכימה עם קהלת.
למנוע את התופעה לגמרי - אפשר, אם נרד לגמרי מהקונספט של גן חיות פתוח לקהל. כל עוד אנחנו חושבים שגן חיות למבקרים זה דבר טוב, למזער נזקים יהיה הגיוני יותר לחיות, למבקרים ולמפעילים. סה''כ אפשר להבין שאנשים רוצים להאכיל או לתת לילד להאכיל את הג'ירפה. אם בצד ההסברים היו מחלקים חינם נשנושים של ג'ירפות בשעות מסוימות (ראיתי ג'ירפות בטבע.שלא יגידו לי שאנשים מול טלוויזיה המציאו את הגריסה המשועממת), או משתפים את הקהל בהאכלה הסדירה או סתם בונים מגבה כך שאוכל שנזרק לא יתערבב בחול, אפשר לחיות בשלום עם המבקר הישראלי.
ככה זה כשלא חושבים 339771
אם ראית ג'ירפות בטבע, אולי תפתרי את תמיהתי - מהן אוכלות בטבע, ואיך הן דואגות שהאוכל לא יתערבב בחול?
ככה זה כשלא חושבים 339789
ג'ירפות אוכלות עלים הישר מהצמרת.
ככה זה כשלא חושבים 339846
לשם כך הצוואר הארוך - כדי להגיע לעלים הכי טריים ועסיסיים שנמצאים למעלה. אחרת כל העסק היה קצת אדיוטי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים