בתשובה לאפופידס, 30/10/05 8:47
גיזענות מקרבנת 342184
התיאוריה הזאת לא מוכרת לי. איך "תיאוריית העליונות" מסבירה מדוע אותה עליונות אינה באה לביטוי בהווה?
גיזענות מקרבנת 342267
זה פשוט: בגלל היהודים ששולטים בהון העולמי.
גיזענות מקרבנת 342398
עד שהיא נכתבה היום בבוקר, היא אכן לא היתה מוכרת (:
אם כי היא כבר נאמר בדרך זו או אחרת בתגובות קודמות שלי.

לגבי שאלתך: כל קבוצה הנמצאת בנחיתות סוציואקונומית ממציאה לעצמה סיפור קונספירציה אחר. אין לי כרגע כח להכנס לדוגמאות, אך אתה מוזמן להכנס לסניף ש"ס/הקשת המזרחית הקרוב ולשאול אותם. אם אתה בארה"ב נסה אצל "אומת האיסלאם" או ליברל מקומי, אם אתה בגרמניה נסה אצל קבוצה ניאונאצית מקומית, אם אתה במדינה ערבית, שאל כל אחד, אם אתה באפריקה שאל את הפוליטיקאים.
גיזענות מקרבנת 342406
סיפור קונספירציה אני אולי אגלה, סיפור של עליונות - אני בספק.
גיזענות מקרבנת 342419
נו באמת, לא שמעת על יהדות ספרד המפוארת?
ועל התרבות השחורה שנגנבה ע"י היוונים ומשם למערב, תוך השמדת יוצריה ודיכוי צאצאיהם? ועל העבר הגרמני רב ההוד שדורדר ע"י היהודים? על האימפריה הערבית המפוארת שכבודה השתרע מספרד ועד צפון אפריקה...
וכן הלאה (חלק מן הדברים כמובן נכון וחלק לא).
גיזענות מקרבנת 342426
לא שמעתי על התרבות השחורה שגנבו היוונים, ולא נראה לי שהגרמנים נתפסו אי פעם כקרבנות מדודרים, אלא בעיניי עצמם בלבד. ואין ספק שיהדות ספרד הייתה מפוארת וכך גם לגבי האימפריה הערבית הגדולה. אף אחד מאלה לא נראה לי מתאים במיוחד לסכמה שלך.
גיזענות מקרבנת 342451
אוקיי, הבנתי. כיועץ הכיסוחים שלך הייתי ממליץ דווקא על היאחזות במשפט ''מספרד ועד צפון אפריקה'' (מה שניתן לטעון שמצביע לא רק על היעדר ידע היסטורי אלא גם על חוסר התמצאות גיאוגרפית פשוטה).
גיזענות מקרבנת 342513
''התרבות השחורה שגנבו היוונים'' - זה במשפט אחד הנראטיב המכונן של תנועת המוסלמים השחורים בארה''ב.
גיזענות מקרבנת 342516
אתה מוכן להרחיב?
גיזענות מקרבנת 342524
אני לא זוכר פרטים, אבל באופן כללי התרבות האנושית הומצאה ע''י הפרעונים שהיו שחורים. כוהן יווני (ממנון או משהו כזה) שלמד את כל סודות התרבות בקרב כוהני אמון, בגד והעביר את כל הסודות ליוונים שהם אבות התרבות האירופאית.
לסיפור יש עוד הסתעפויות, עם ישראל שיצא ממצריים היה שחור אלא שסוחרים פיניקיים שהיו מעורבי גזע העבירו את סודות האמונה ליוונים. מוחמד היה שחור אבל החליפים קרוביה של אשתו השנייה היו לבנים וכן הלאה. לא בטוח שכל זה מדוייק, אבל זה בערך הכיוון.
גיזענות מקרבנת 342541
''הלוא כבני כושים אתם לי בני ישראל...'' (עמוס ט' ז').
גיזענות מקרבנת 342546
"ותדבר מרים ואהרן במשה על-אודות האשה הכֻּשִׁית אשר לקח" (במדבר יב, א).
גיזענות מקרבנת 342551
ומה עם ארבע הכושיות של פסח?
גיזענות מקרבנת 342647
לדעתי שרבבת לכאן את הקשת המזרחית בטעות. כל אחד ואחד מפעיליה אשר פגשתי או שמעתי או קראתי, היה משכיל ואינטיליגנטי. האידאולוגיה שלהם אמנם בכיינית ומתקרבנת, והם יאשימו את האשכנזים בכל רע, אבל לרמוז שהם מדכאים חינוך ויזמה אישית יהיה חטא לאמת.
גיזענות מקרבנת 342688
הקשת המזרחית (אם אני עדיין מעודכן) מפמפמת ללא הפסקה תאור של התרבות הישראלית כ''אשכנזית'' ומדכאת (במקום כעברית ופתוחה). כאשר אתה מוסיף לזאת את תליית עיקר האשם במצבם הסוציואקונומי (הממוצע) של יוצאי המזרח בתרבות זו וביוצריה, תקבל חינוך להתבדלות ודחייה - הישר לזרועותיה של ש''ס, המציעה גם אלטרנטיבה מקיפה. אשמח לדעת שלקבוצה זו יש גם פעילויות חיוביות שאולי מאזנות חלק מנזק זה.
גיזענות מקרבנת 342703
לפחות במקרה אחד, בית המשפט חשב שהם הגישו תביעה צודקת.
גיזענות מקרבנת 342724
אכן (דיון 1137).
גיזענות מקרבנת 342689
האידיאולוגיה של הקשת המזרחית הרבה יותר מתריסה ומאתגרת מאשר מתבכיינת.
גיזענות מקרבנת 342673
נסחפת קצת. אמנם המיזוגים מאד פופולאריים, אך המיזוג בין ש''ס לבין הקשת הדמוקרטית המזרחית עדיין רחוק. אגב, גם בסיפורי הקונספירציה יש לפעמים חלקים אמיתיים. בכל אופן אתה עורך דין טוב של השלטון באשר הוא.
גיזענות מקרבנת 342687
לא להגזים. אפופידס הוא עורך דין טוב של השלטון באשר הוא אמריקאי או תומך-אמריקאים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים