בתשובה לדורון הגלילי, 16/11/05 9:18
הטובים נגד הרעים? 346638
האזנתי לשיחה בעניין אצל רזי ברקאי בגל''צ. מנהל המכללה הסביר שהמכללה אינה ערוכה כעת מבחינת נגישות (היא מורכבת מאוסף של מבנים שאינם נגישים), כך שלאחר דיון בעניין הוחלט שלא יהיה ניתן לקבל את הסטודנטית בעלת המוגבלויות (בכתבה ב''הארץ'' גם מסופר על סטודנט אחר בעל מוגבלויות שהפסיק את לימודיו בשל כך). הוא ציין בנוסף שהמכללה עתידה לעבור בעוד כשנתיים למבנה חדש שיהיה נגיש, ואז לא תהיה כל בעיה. נציבת נגישות (או מישהי עם הגדרת תפקיד דומה) אמרה שמבחינה עקרונית הוא צודק וניתנה ארכה למוסדות ציבוריים להנגיש את המבנים שלהם עד לתאריך הנ''ל, אך בנוסף הצרה על כך שבאוניברסיטאות אחרות הצליחו למצוא פתרונות. הסטודנטית, שהיא גם ערבייה בנוסף לכל, התבטאה בעברית עילגת מעט כך שלא תמיד היה ברור מה כוונתה, אך ניתן היה לקבל את הרושם שהיא מוכנה לקחת את העול על עצמה.

לכאורה, לאור התיאור אפשר לומר ''תנו לה להרשם, זו בעיה שלה והיא מודעת למצב''. אבל התחושה שלי היא שהמנהל מנסה למנוע כעת את התלונות שיבואו אחר כך (שהרי לציבור יש זיכרון קצר) על בעיות הנגישות של הסטודנטית. מצד שני, גם בתקופת המעבר, היה יאה יותר מבחינה ציבורית לו המכללה היתה מנסה למצוא פתרון בכל זאת לבעיית הנגישות, אולי, למשל, בשיתוף אגודת הסטודנטים ומציאת מתנדבים מקרב הסטודנטים שיסייעו לסטודנטית המוגבלת.
הטובים נגד הרעים? 346649
רגע. כתוב בעיתון שהיא "הוזמנה לראיון". האם זה נוהל רגיל במכללת תל חי? לא שמעתי אף פעם שמראיינים סטודנטים לפני שמקבלים אותם. בכלל, פרט לשנת לידה ואולי מגדר, האוניברסיטה לא אמורה לדעת הרבה פרטים אישיים על הסטודנט. איך הפלונטר הזה נוצר מלכתחילה?
הטובים נגד הרעים? 346676
מדוע אמורה האוניברסיטה לדעת שנת לידה ומגדר? למה זה רלוונטי?
הטובים נגד הרעים? 346677
שנת לידה רלונטית בשביל שהאוניברסיה תדע עם לדרוש מהסטודנט להשתתף בשיעורי ספורט, בשביל שהאוניברסיטה תדע איך לשכלל את ציוני הבגרות של המועמד, ושהאוניברסיטה תדע אם הוא יכול ללמוד רפואה.

מגדר רלוונטי בשביל שהאוניברסיטה תוכל למנוע מנשים להתגנב לחוגים של גברים, ומגברים להתגנב לחוגים של נשים.
הטובים נגד הרעים? 346678
אני לא יודע מה "רלוונטי" אבל תאריך לידה מופיע (הופיע?) על טופס ההרשמה. עכש"י "מגבלות רפואיות" לא מופיעות על הטופס.
הטובים נגד הרעים? 346694
אני לא יודע. שאלה מעניינת באמת. אולי הסטודנטית פנתה מלכתחילה למכללה, אולי יש משהו בטופס ההרשמה שבעקבותיו זומנה לראיון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים