ה''קנוניה'' הציונית 34726
אני לא יודע אם לקחת ברצינות את ההשמצות הערביות אודות מעורבות ישראל בהתקפה.
כמובן שזה מגוחך, אבל מי כמונו יודע שהעולם רואה ושומע ומאמין במה שהוא רוצה להאמין.
אם מספיק ערבים יגידו שישראל עשתה את זה, ואנחנו כמובן לא נכבד אותם בתגובה, דעת הקהל בעולם עלולה לשנות כיוון.
שוב, אני לא באמת יודע אם החשש הזה מוצדק או לא, אני רק בא להגיד ש*הכל* אפשרי, למרות שזה די קשה להאמין.
אבל אם מישהו היה אומר לי אתמול שהיום עומדים להתרסק מטוסים בלב ניו יורק ובוושינגטון אני לא הייתי מאמין גם לכך.

האמת היא שאני עדיין לא מאמין.
איזה כשלון מודיעיני ומבצעי אדיר! האמריקאים נתפסו עם המכנסיים למטה ואני לא מצליח לדמיין איזו מין תגובה הם מכינים. אני רק יכול לשער שעוצמת התגובה תעמוד ביחס ישיר לעוצמת השוק.
איך עונים על כזה דבר?
ה''קנוניה'' הציונית 34731
יצטרכו הרבה מאוד הוכחות ברורות לקשר ישראלי כדי לגרום אפילו להסטה קלה של החשדות מן הטרוריסטים האיסלאמים לכיוון ישראל או קבוצות ציוניות. אולי לא מעריכים אותנו בעולם, אבל יודעים שאנחנו לא טרוריסטים, ועוד פחות מכך - מופרעים על כל השכל, שזה מה שהיינו צריכים להיות, כדי לפתוח במתקפה כזו על ארה''ב.
מאבק בין ציליביזציות 34732
עדיין איננו יודעים מי האחראי לפיגוע הענק. נכון לעכשיו בין לאדן נראה כחשוד העיקרי , אבל המשאבים לפעולה כזאת היו חייבים להיות גדולים. לא אתפלא כלל אם יתברר שסאדאם חוסיין מעורב בפעולה זאת ובגדול. לו יש כל אינטרס בעולם לפגוע בארה"ב ובבוש שנואי נפשו.
מאידך לא מן הנמנע שאולי דווקא גורמים אחרים מעורבים בכך וינסו להסית האת האשמה מהם . הסינים? הם מתגלים יותר ויותר כאוייב המרכזי של ארה"ב. אבל לא , לא נראה לי איזה אינטרס הם כבר יכולים להשיג מפעולה כזאת .סביר להניח שהמאבק בין סין וארה"ב יתנהל כמו שהתנהל המאבק בין ארה"ב ובריה"מ הישנה ובין מעצמות שונות בעבר הרחוק יותר כמו הביזנטים והפרסים , לפי כללים מוגדרים מאוד, והפעולה הזאת לא עונה על הקריטריון הזה.
והערה אם אכן אפגניסטאן תוקפת את פקיסטן הרי זה אירוני כי הפקיסטאנים היו אלה שעזרו לכל אורך הדרך לטליבאן.
בכל אופן יש לשים לב לטליבאן . הם מסוכנים לאין ערוך אפילו מהאיראנים בגלל האידיאולוגיה הקנאית שלהם שלא התקהתה בניגוד למה שקורה באיראן. והודות לניסיון הלחימה העצום שלהם , הם כיום הלוחמים הטובים ביותר בעולם. עומדת להיות להם השפעה גדולה על כל האיזור. במיוחד כאשר יגמרו המים באפגניסטאן וזה יקרה כבר בשנים הקרובות.
ה''קנוניה'' הציונית 34744
הדיבורים על הכשלון האמריקאי מוגזמים ולוקים רבות בחכמה שבדיעבד.
הפתעות, דברים שקורים לראשונה תמיד מצליחים. גם לו היה בידי האמריקאים אילו שהם רמזים שעומד לקרות דבר כזה, היה עליהם לעשות מהפיכה בכל סדרי התעופה בטיסות הפנימיות שלהם. זה לא פשוט. קשה לשכנע את הציבור לעשות מהפיכה בעלת הבטים כלכליים ומשני סדרי עולם, על סמך איזה שהוא רעיון שעולה על מה שמראים לנו בסרטים גרועים, ונראה לגמרי דמיוני. וגם אחרי שזה קרה אני בספק , אחרי שהגלים קצת יירגעו, שהאמריקאים יהיו נכונים לבצע שנויים כאלה בסדרי חייהם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים