בתשובה לsea, 10/09/01 2:17
אהבה עם ... 34897
שלום sea

אכן, אפשר לראות במין עם רובוטים מטפורה ליחסי מין בלי אהבה, דימוי למין נטו בין גברים לנשים.

את אומרת שמה שצפוי במין עם רובוט זה ניכור ושואלת מה עם הלא צפוי? האם כוונתך לכך שקיימת בכל זאת האפשרות של התאהבות ברובוט? למשל, כמו שילד אוהב את הדובי שלו?
אהבה עם ... 34899
הרבה מעבר למידה שבה הילד אוהב את הדובי שלו.

באחד מסיפורי אסימוב מתאהבת אשה ברובוט נסיוני הנשלח אליה כדי לסייע לה בעבודות הבית. היא זוכה בעזרה הזו משום שבעלה הוא אחד מעובדי מפעל הרובוטיקה.

הרובוט יפה התואר, שאינו נראה שונה מאדם, עוזר לה מעל המצופה. הוא מבין שהיא רוצה לעורר את קנאת חברותיה, וכדי להעלות את תחושת הערך העצמי שלה הוא "מתוודה" בפניה שהוא מאוהב בה, וגם דואג לכך שחברותיה תראינה אותם במצב אינטימי. הוא אינו מסכן את נישואיה, משום שבעלה יודע שמדובר ברובוט, בניגוד לחברותיה - שאינן יודעות.

הרובוט מוחזר למפעל לאחר תקופת הנסיון, כשברור מה יש לשנות בו: הוא חייב לעבור שינויים התנהגותיים כדי שנשים לא תתאהבנה בו.
אהבה עם ... 35168
כוונתי היא לכך שלא כל פעם שבראשי המתולתל צצה לה שאלה, היא באה בליווי תשובה! ברור ש"ניכור" זאת התשובה המתבקשת , אך גם פשטנית למדיי, ולעיתים קרובות המציאות שהחיים מעמידים אותנו לפניה, ללא אפשרות חנינה, עולה על כל דמיון (שוב אזכיר את התרחשות הימים האחרונים-לא מסוגלת להתנתק מזה אפילו בעולם הוירטואלי). כוונתי היא לתת דרור למחשבה הפילוסופית, מה גם שלפעמים ההיסטוריה הופכת גם את הבלתי-יאומן ביותר לאפשרי!
ועוד מחשבה באותו עיניין...
ע"מ לענות על שאלת האפשרות להתאהבות ברובותית, בוא נברר, לפחות לעצמנו , מהי התאהבות! אם מקורה בהשלכה של חלומותינו/ציפיותינו/... שלנו על הזולת, מי יפריע לנו להפוך ל"זולת" את הרובוטית( יש איזו ת' פסיכולוגית חצי רצינית שההתאהבות משולה לפסיכוזה/נוירוזה או משהו כזה...), אם מכניזם (סלח לי על הביטוי המכני (: ) של ההתאהבות הוא אחר, אז...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים