המרצע, השק וחוסר הבוש[ה] 354667
"כשהחלטנו ללכת על עירק, סוכנויות מודיעין רבות בעולם העריכו שלסדאם יש נשק להשמנדה המונית. ההערכה הזו באה גם משרותי המודיעין של מדינות שלא תמכו בהחלטה להסיר את סדאם. נכון שמרבית המידע המודעין התברר כשגוי. כנשיא, אני אחראי להחלטה להכנס לעירק, ואני גם אחראי לתקן את הטעויות על ידי רפורמה ביכולת המודיעינית."

(הוא שוכח בנוחיות כמה פרטים קטנים כמו אזהרות של שרותי המודיעין הגרמניים והאיטלקיים, של הCIA ומשרד החוץ האמריקאי, שבאו לפני המלחמה. כמו כן הוא לא מזכיר שכשפאואל הציג באו"ם את "ההוכחות," הממשל כבר ידע שהן מפוברקות או שקריות).

אבל בראיון לרשת הטלוויזיה אנ.בי.סי, בוש עמד על שלו, והתמיד ביכולת הרטורית לומר דבר והיפוכו בלי להרגיש בכלל בסתירה: "אם זה היה צריך או לא צריך לקרות, אני עדיין משוכנע שזה היה צריך לקרות."

''מודיעין שגוי פעמיים'' 355189
"...הבכירים המכירים את החומר המודיעיני הישראלי לפרטיו גורסים, שלעיראק היה גם היה נשק להשמדה המונית. לא גרעיני, כמובן. את זה ישראל מעולם לא טענה. האמריקאים אכן שגו בניפוח מידע קלוש על תוכניות גרעין. אך נשק כימי וביולוגי היה. ואם האמריקאים החליטו אחרת, בעיקר בשל נסיבות פוליטיות, הרי הם מוסיפים עכשיו טעות על טעות" שמואל רוזנר, הארץ, http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים