הכל במוח 36053
ניתן להאמר שחרף החדשנות לכאורא, הרי השלוב של מין, אהבה ורובוטיקה, מעוגן היטב בדפוסים ישנים. זאת אולי פרט לכך שביחסים עם רובוט עשוי להתגמד לעיתים יסוד האחריות והמחויבות שבאהבה, דהיינו הרובוט ממלא תפקיד של "אובייקט" טהור, דבר הפונה ליחסי סוביקט -אוביקט. אמנם לא בהכרח, הדבר מורכב יותר: בסרטים כמו ה-"TERMINATOR" מתוארת התקשרות וחברות רגשית עמוקה בין אדם לרובוט
בעל אינטלגינציה גמישה ולומדת של PARALLEL DISTRIBUTED PATHWAYS - PDP.

אבל ניתן לצעוד צעד קדימה: במקום ארועים פיזיקליים במרחב, ניתן לייצר רק את יצוגיהם המוחיים, ולחסוך מאיתנו את "גדישת" המרחב הפיזיקלי, על מחזותיו(החזרי אור במבנים שונים ומשתנים) מרקמיו (הטקסטורות השונות), ריחותיו (התפשטות חומרים כימיים המפעילים רצפטורים של ריח), צליליו (תנודות האויר הממשיות)וחיכוכי הגופים הפיזיקליים שבו.

והרי כך: מחברים אלקטרודות למוחו של אדם,
ומעבירים למשל סצינת התעלסות לוהטת ישירות למוח, על מגוון תחושותיה, צליליה, הויזואליה שלה וכד'. יעמדו לרשותינו מבחר דיסקים דמויי DVD מהם נוכל לבחור את מושא תשוקתינו: רוברט רטפורד? שרון סטון, ברוס וויליס? (ואולי קלינטון?) יש! לא נצטרך אף לעמול להשגת מעמד סוציואקונומי גבוה במיוחד
כדי להשיג את הנבחרים שבבני האנוש. אלה יהיו מעתה בהישג ידו של כל אדם, ממש השוויון בהתגלמותו. משהו בנוסח, לכל איש על פי עמלו, אך הגשמת הפנטסיות הבין-אישיות - איש איש לפי צרכיו. האוטופיה העתידנית.
תגידו: והרי מדובר בסצינה נקודתית בזמן, ומה עם התפתחותה של האהבה, החוויות המשותפות, אף המאמצים וה"פרוייקטים" המשותפים - והרי כל אלה תופסים משך זמן, מדובר בהתהוות הנמשכת בזמן? !NO PROBLEMMA
נכון שמדובר בהתפתחות בזמן, אך בכל רגע נתון
ההתפתחות עד כה אינה אלא יצוגים בזכרון.
ובכן, ניתן גם לתת רקע "עבר" לסצינת התעלסות הווית. בנוסף לתחושות האהבה הסוערת,
תכלול העברת המידע הישירה למוח, גם "זכרון עבר": נפתל, סוער, והרה תהפוכות נוסח "טלהנובה", או מונוטוני והרה הרגל, ממש כאצל עקרת בית ויקטוריאנית.

אבל קיים גם "מומנט המשך" שלאחר מעשה האהבים. מה אם תגלה שברגע שברצונך להדליק סיגריה ולהחליף כמה מילים, או סתם לצאת למסע קצר בצוותא, אהבתך הוותיקה אינה אלא סבך של כבלים המחוברים למחשב ומודבקים טורדנית לקודקודך?
גם כאן ניתן לייצר אפשרות אינטרקציה דיגיטאלית "מושלכת עתיד" המדמה דינמיקת "דיאלוג אינטראקטיבי", כולל אפשרות השתלבותך הפעילה במגוון תרחישים "פתוחים"
OPEN ENDED. יש בהחלט אם כך למה לייחל מהעתיד הצפוי לנו.
אבל אולי פשוט יותר, במקום לחבר את המחשב למוחינו,לחבר שני מחשבים עתידיים כאלה זה לזה, שיעסקו ביניהם במעשי ועלילות אהבים ואורגזמות מסעירות ככל שירצו. ואנו מצידנו נהיה חופשיים, לראשונה בהיסטוריה, לעסוק בעיסוקינו, משוחררים מסערות החושים, ותלאוביה ויגונותיה של האהבה, ואולי נגשים את האידאל הפילוסופי העתיק של אהבת החכמה לשמה.
הכל במוח? 36056
האידיאל הפילוסופי העתיק של אהבת החוכמה לשמה היה מפותח מאוד כזכור ביוון העתיקה, אולם אפלטון ''בהמשתה'' מסביר לנו שאל אהבת החוכמה הטהורה מגיעים דרך אהבת הבשרים. המאהב לא יגיע אל הכרת היופי שבחוכמה לפני שיכיר את היופי באהוב ובאהבת הבשר - זה שלב הכרחי.
על פי הגיון אפלטוני זה, אם נותיר את אהבת הבשרים והאורגזמות למחשבים בלבד, כהצעתך, אפשר שהם יגיעו לאהבת החוכמה לשמה עוד לפנינו.
הכל במוח? 36066
ידעתי שמישהו יעלה את זה. ממש התבקש.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים