בתשובה לערן בילינסקי, 03/06/05 0:58
לא רק אני! 369300
פרופ' שלמה אהרונסון במוסף סופשבוע של מעריב (17.2.2006): "יש הסבר חדיש ומחודש למלחמת ששת הימים ... ידענו תמיד שממשלת ישראל ישבה בתקופת ההמתנה בלי לדעת מה לעשות, האשמנו את אשכול בגמגום. עכשיו יש הסבר סנסציוני חדש ללבטים לגמרי לגיטימיים שהיו לאשכול ולממשלה לקראת מלחמת ששת הימים. הרוסים שלחו את המצרים לעשות מלחמה כדי להשמיד את דימונה. זו העילה לששת הימים, דימונה. ארכיונים שנפתחו בברית המועצות אומרים שמי שעמד מאחורי נאצר היו הרוסים. ייתכן שאשכול שחרר(?) את הרוסים לשלח בנו את המצרים, כיוון שלא הצבנו איום על רוסיה, וזה הכל חידושים".
לא רק אני! 369372
לא ראיתי שהמיצרים הלכו לעשות מילחמה.
לא רק אני! 369413
(תגובה זו ריקה במתכוון‏1)

(‏1 ומכילה סתירה פנימית!)
לא רק אני! 369429
האם למיצרים היתה תכנית ממשית לתקוף את ישראל? הרי הם הכניסו את צבאם לגיא ההריגה. על פי ידיעות שהיו לצה"ל, הצבא המיצרי בקידמת סיני היה למעשה מובס עוד לפני ה-‏5 ביוני. המיצרים העבירו את הדויזיות בלי יכולת לוגיסטית מינימלית. הצבא היה מורעב וצמא. כדי לתת לו יכולת התקפית, היו צריכים לבנות תשתית גדולה בכל סיני. המעשה שלהם נראה יותר הפגנתי מאמיתי .
אינני בא לדון בשאלה מה מדינת ישראל היתה צריכה לעשות; השאלה ששאלתי היתה: האם המצרים בכלל התכוונו לתקוף את ישראל וזאת בהמשך למה שנכתב כאן על כל מיני קונספירציות. יש לי לפעמים תפיסה קשה להבנת תגובות כעוסות.
לא רק אני! 369380
הניסוח ''ייתכן שאשכול שחרר את הרוסים''... נשמע תמוה, בלשון המעטה.
לא רק אני! 369412
(לכן שמתי שם סימן שאלה. זה הציטוט ממעריב)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים