בתשובה לאיציק ש., 23/03/06 14:46
כלומר 374039
א. אינני מבין את טיעון ההצבה שלך, צר לי.
ב. ראשית, מתוך הכרות עם הנושא, השבדים בזים ללפים שעל אף נוצריותם הם מבחינה סוציו-אקונומית בתחתית ורובם מנקים ושוטפי כלים (מזכיר משהו?).

עצם העובדה שכל המדינות שהעליתי מגדירות את עצמן כמדינות כל אזרחיהן רק מחריפה את הטיעון "נגדן". הערבי החי בצרפת או השחור באמריקה הוא אזרח שווה זכויות על פי הגדרה, וסכסוך דתי-אתני אין (או שהוא מעומעם). אם כן, מדוע הצרפתי לא יחיה ליד הערבי?

------------------------------------
בהערה שמחוץ לויכוח, בחרתי את דוגמת השבדים והישראלים משום שסקרים העלו שרובם המכריע של השבדים רואים בישראל סכנה לשלום העולם, בשיעור זהה לבו שרואים הישראלים סכנה בערבים. ואחרי זה אנחנו מתגוללים על הצרפתים האנטישמים האלו. ככה זה עם דיעות קדומות.
כלומר 374051
והפולנים העירוניים בזים לכפריים, הצפוניים לדרומיים, אשכנזים ואחרים.. לא על זה דיברתי. יש מילה בעיברית שנקראת *נסיבות*. אתה לוקח בעיה של מהגרים ומשווה אותה לבעיית אזרחי ישראל הערבים. השוואה כזאת מראה על אי הבנת הבעיה. אי הרצון לגור ליד הוא רק אספקט אחד של הבעיה; אם זו היתה הבעיה היחידה, היה מוצדק לעשות את ההשוואות שעשית. חמישית מאזרחי מדינת ישראל נחשבים (גם על פי הסקר) לאוייבים. בהגדרה הם נחשבים כסרח עודף במדינה היהודית-אנחנו מוכנים לסבול אותם.
הם מקופחים בהשקעות, בתכניות מתאר, עצם היות מגוריהם בגליל נחשב לבעיה לאומית שהמדינה צריכה לפתור. במיגזר הדתי לאומי-מפגשים בין ילדים נחשבים לסכנה לעם ישראל. להמשיך עוד?
לכן יחד עם כל הדברים האלו, הסקר הוא מאד בעייתי ומביש יותר מסתם טינות שקיימות בכל מקום.
כלומר 374056
...שלא לדבר על זה שכאן אנחנו המהגרים...
כלומר 374057
נכון. בפראפרזה על מלקולם X ערביי ישראל יכולים להגיד ש-"אנחנו לא עלינו בעליה השניה, העליה השניה עלתה עלינו".
כלומר 374537
רוב הערבים החיים כיום בארץ ישראל הם צאצאי מהגרים שהגיעו לכאן לאחר העליה השניה.
לקריאה נוספת
כלומר 374544
היהודים שחיים כיום בארץ ישראל מנסים להשתלט על העולם.

לקריאה נוספת

כלומר 374554
עוד אלמוני עצלן ופחדן 374559
תגובה 259846 (ולא, המחמאה לא מכוונת אליך...)
עוד אלמוני עצלן ופחדן 374703
כבר היה כאן דיון שבו טען מישהו-נדמה לי יעקב או אתה- שרוב הערבים היגרו לארץ ישראל אחרי העליה השניה. הדבר איננו נכון. אין לי כוח לחזור עכשיו למקורות ששאבתי מהם את המידע, אך נדמה לי שהויכוח הסתיים אז. אלו לא היו קביעות של היסטוריונים אלא נתונים דמוגראפיים של האוכלוסיה הערבית בתקופות שונות, וחישובי ריבוי די פשוטים. אבל אולי אתה תעשה את העבודה הפעם-אם הינך מעלה טענה כזאת. תשיג נתוני אוכלוסיה מתחילת המאה ותראה כיצד היא גדלה. לא יהיה לך ספק שעיקר הגידול של האוכלוסיה הערבית היה גידול טבעי, למרות שהיתה גם הגירה לא קטנה.
עוד אלמוני עצלן ופחדן 374706
כבר היה כאן דיון שבו טען מישהו-נדמה לי יעקב או אתה- שרוב הערבים היגרו לארץ ישראל אחרי העליה השניה. הדבר נכון. אין לי כוח לחזור עכשיו למקורות ששאבתי מהם את המידע, אך נדמה לי שהויכוח הסתיים אז. אלו לא היו קביעות של היסטוריונים אלא נתונים דמוגראפיים של האוכלוסיה הערבית בתקופות שונות, וחישובי ריבוי די פשוטים. אבל אולי אתה תעשה את העבודה הפעם-אם הינך מעלה טענה כזאת. תשיג נתוני אוכלוסיה מתחילת המאה ותראה כיצד היא גדלה. לא יהיה לך ספק שעיקר הגידול של האוכלוסיה הערבית היה מהגירה, למרות שהיה גם גידול טבעי לא קטן.
עוד אלמוני עצלן ופחדן 374707
טענה כזאת ודאי טענו איידן או יעקב. לא איציק.
עוד אלמוני עצלן ופחדן 374713
עכש"ז זה היה יעקב (אבל מי יודע, אולי גם idan, ופיספסתי).
כלומר 374060
כל העובדות נכונות, אבל איני מודה באשמה :-). הטענה שאני מביא איננה שהסקר הוא לא מביש - אני טוען שבני האדם הם כאלה מטבעם וקשה יהיה לך למצוא מקומות שבהם מעוט אתני/דתי זוכה ליחס הגון.
כל מה שאתה אומר על היחס לערבים נכון, כולל זה שמתייחסים אליהם כאויב נסתר, אלא שזה פחות או יותר המצב בכל המדינות בהן יש מיעוט דתי (או אתני) גדול. אשוב ברשותך לדוגמה הצרפתית- הם חיים בסלאמס איומים, גרועים ממבני ישוב ערבי, מקובצים ללא קתולי לבן אחש בסביבה, על השקעות אין מה לדבר ובעיני הצרפתי הממוצע הם צרה צרורה שיש להיפטר ממנה (ראה שיעורי ההצבעה המפחידים ללה פן). אם נלך לדוגמה קצת פחות ידועה אבל קרובה יותר לאזורינו, היחס למיעוט הערבי בחבלים המערביים של איראן הוא גם יחס של קפוח, עד שהחלה בקרבם לאחרונה התקוממות של ממש.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים