בתשובה להאייל האלמוני, 09/04/06 13:00
דילמת המרעה 377610
"כליל" זאת מילה חזקה ( שום קשר לנאורי).

אני לא מבין גדול בנושא, אבל קשה לי להאמין שברגע שהאוניבסיטה תתחיל לבדוק את סוג התעבורה שעוברת לה ברשתות, היא גם תבדוק מה הסרט המדוייק שהפושע מוריד ותתחשב בכך. מי שיתפס יחטוף. אני מקווה שיש לך עורך דין גרמני טוב ( משום מה אני מקבל את הרושם שאתה בגרמניה, אולי בעקבות תגובה 209682).
דילמת המרעה 377624
הדרך בה זה עובד כרגע, לפי הבנתי, היא שאת המעקב מנהלת המשטרה או BSA, והם פשוט שולחים מכתבים לאוניברסיטה עם כתובת IP ושעה ומבקשים "נא לטפל". לדעתי המעקב הזה דווקא כן מבוסס על פופולריות של קבצים (זהו הקריטריון בעצם, ולא מהו הסרט המדוייק).

הלינק למחקר שהבאת בהודעה שלינקקת כעת מעניין מאוד (תקציר לעצלנים: המחקר מראה נחרצות כי ההשפעה של הורדת שירים מהאינטרנט על מכירות אלבומים בחנויות שולית ביותר). זה קצת עצוב. רק לחשוב על כל הכסף שמושקע באכיפת זכויות היוצרים, כשמדובר למעשה במלחמה בטחנות רוח; בדיוק כמו המאבק בסמים הקלים. טוב, אני סוטה מהנושא.
דילמת המרעה 377627
גם המאבק בגניבות וברציחות הוא למעשה מלחמה בטחנות רוח, לא?
דילמת המרעה 377637
אני התייחסתי להצדקה למאבק (אולי הביטוי שבחרתי אינו קולע כל כך).
דילמת המרעה 377650
זה מאוד קל למנוע מהאוניברסיטה (או הספק) לדעת איזה קובץ אתה מוריד, ישנן הרבה רשתות מאובטחות שלא מאפשרות לאף אחד, להוציא את משתמשי הקצה, לקבל מידע על הנשלח (אם כי המבחר בהן דל יותר).
דילמת המרעה 377654
אבל נדמה לי שקל לגלות אם אתה משתמש בתוכנת שיתוף, בלי לדעת מה בדיוק אתה מוריד, לא?
דילמת המרעה 377680
כן ולא, אם אני מנצל את מרבית נפח הפס שלי לשני הכיוונים, סביר מאוד שאני מוריד ומעלה קבצים, מצד שני בתקשורת מוצפנת אין לך אפשרות (חוקית, כמו גם מעשית) לדעת מה הם הקבצים.
שיתוף קבצים אינו פשע, הפשע היחיד (בהסתייגות הראויה של מיקום גאוגרפי והחוק באותו מקום) הוא הפרת זכויות יוצרים (לא גניבה).

יצא לי להוריד במשך מספר ימים מערכת הפעלה חופשית (סדר גודל של שלושה ג'יגהבייט כולל הכול), אף אחד לא יכל לדעת שמה שאני עושה זה חוקי (בוא נודה על האמת, רוב התעבורה ברשת היא של קבצים מוגנים) בלי להפר את הפרטיות שלי.
דילמת המרעה 377687
מספיק לחסום את כל הפורטים חוץ מ-‏20, 21, 25, 53, 80 וכו'
דילמת המרעה 377733
אפשר לנתב את התוכנות לעבוד ב8080.
דילמת המרעה 377690
אנחנו מדברים על רשת אונברסיטאית. אם יבוא להם, הם יכולים לאסור על שימוש בתוכנות שיתוף קבצים בקמפוס, ולך חפש תיקון בחוקה שמרשה לך להעלם מההוראה הזאת.
אגב, האם באמת רוב מי שמוריד קבצים ( "לשתף" זאת שפה נקיה, הרי מעט מאוד מה"משתפים" קיבלו את הקבצים באופן חוקי מלכתחילה) מצפין אותם? מציע משאל באייל: האם אתה משתמש בתקשורת מוצפנת (במודע) באופן יומיומי?
דילמת המרעה 377700
אני לא.

אידיאולוגית אני רוצה להקל ככל האפשר על התוכנות שמנסות ליירט שדרים של טרוריסטים, ואני לא רוצה להכביד עליהן בקבצים מוצפנים שלי. ממילא רוב השירים שאני מוריד הוקלטו לפני יותר משבעים שנה.
דילמת המרעה 377705
כשאמרו כאן ''להוריד'' לא התכוונו להוריד מהבוידעם.
דילמת המרעה 377708
השוטה התכוון שהוא מוריד את האבק מאוסף ה-‏78.
דילמת המרעה 377882
אמרו להוריד מהאינטרסול (או אולי אינטרנט. יש הבדל?).
___________
ולפתע עולה בדעתי שבטח רבים כאן לא יודעים אינטרסול מהו.
דילמת המרעה 377884
אינטרסול זה מילה אחרת לבוידעם, לא?
דילמת המרעה 377892
כן.
דילמת המרעה 377912
לא יודע איך הגו את זה בארץ בזמנו, אבל אם להסתמך על המקור הרוסי (או לחלופין הגלגול הרוסי של המקור שהינו לבטח צרפתי), צ"ל א(A/E)נטרסול. כן זה כבר לא כ"כ דומה לאינטרנט... oh well
דילמת המרעה 377921
ובכן, המדקדקים (בעיקר פולניות מוורשה) באמת ביטאו זאת אֶנטרסול אבל בלשון ההמונים (דהיינו יוצאות גליציה) זה היה אִינטרסול, צליל שהֶתאים יותר למלים לועזיות אחרות כמו אינטרקום, אינטרקונטיננטל, אינטרסים וכאלה. האמא שלי לא היתה מוורשה.

הִיבנת?
דילמת המרעה 378629
בלי צחוק, ורק מהסקרנות: איזה שירים, למשל? אני מניח שהם לא באמת מלפני שבעים שנה, אבל ישנים. תתפלא, אבל אתה לא היחיד שאוהב שירים ישנים, גם אנשים צעירים אוהבים אותם.
דילמת המרעה 378666
טוב, שבעים שנה היתה, כמובן, הגזמה, אבל השירים החביבים עלי הם משנות הששים, וכמעט כולם קשים להשגה על CD. טעמי במוזיקה גרוע עד כדי כך שאני מסרב לגלות אילו שירים אני מוריד.
דילמת המרעה 378672
וגם כדי שיקשה עלינו, בעלי שרת edonkey, לזהות את כתובת ה-IP שלך לפי השירים שאתה מחפש.
דילמת המרעה 377731
הרוב לא משתמשים, אבל זו שאלה של הצע וביקוש. כיום הרשתות הפופולאריות הן לא מוצפנות, אם תוגשנה מספיק תביעות, אנשים יעברו לרשתות מוצפנות. נכון להיום הסיכוי שלך להיתבע הוא עדיין מאוד קטן, לכן זה לא כדאי לרוב האנשים (פחות מבחר, מהירות נמוכה יותר).
אפשר לאסור על שיתוף קבצים, אבל למעשה אי אפשר למנוע את זה (להוציא אולי לחזור לפס צר), כמו כן האוניברסיטה לא יכולה לדעת אם מישהו מוריד את סרט הפורנו האחרון של (הכנס שם של שחקנית) או את הגנום העכברי לצורך עבודת מחקר. שיטה יעילה למדי היא לחסום (לא לגמרי) את רוחב הפס היוצא, אבל שוב זה מגביל שימושים לגיטימיים.

רוב התקשורת שלי לא מוצפנת כיום (להוציא שימוש במפתח הצפנה קדום הידוע לפחות מאחוז מאוכלוסיית העולם), אבל זה בעיקר משיקולי נוחות ועצלנות. ביום שיוסיפו תוסף לפיירפוקס שמצפין את כל התקשורת, אני שם.
מי שאין לו מה להסתיר לא יתנגד לחקירה 377757
אם הקבצים מוצפנים ומגיעים משרת בטיז אל נאבי, האוניברסיטה לא צריכה לדעת. היא יכולה לחסום כמדיניות, ולך תרדוף אחריהם. אני חושב שמורידי הקבצים בתוך רשתות אוניברסיטאיות יורקים לבאר ויום אחד זה יתפוצץ בפרצוף. כל עוד מדובר בפעילות שולית של מיספר חובבי סרטים בריטיים ישנים, באמת לאף אחד לא יהיה איכפת, אבל האליטיזם שלא במקומו של "אני מוריד רק סירטי איכות שה*המון* לא מכיר" נראה לי מיתמם.
מי שאין לו מה להסתיר לא יתנגד לחקירה 377783
אין פתרון טכני קל למה שאתה מציע, כיום ישנם עשרות אלפי אתרים מדעיים לגיטימיים, אף אחד לא הולך לעשות רשימה של כולם כדי לדעת מה עובר לאן, כמו כן בגלל עבודה עם הרבה פורמטים אי אפשר לדעת אם מדובר בקובץ מוצפן (שהוצפן מראש, לא העברה מוצפנת) או פורמט לא מוכר (אף אחד לא מכיר את כל הפורמטים).
ואחרי כל זה אתה צריך לחסום גם את גוגל, כי יש אתר שמאפשר להשתמש בו כמו פרוקסי.
מי שאין לו מה להסתיר לא יתנגד לחקירה 377853
האמת היא שהבעיה העיקרית היא רוחב הפס, שאינו רחב כמו שמצהירים הספקים למיניהם. אם מחר יתחילו 70% מצרכני האינטרנט להשתמש ב-‏50% מרוחב הפס המוקנה להם 24 שעות ביממה, ספקי האינטרנט - כולל האוניברסיטאות - יהיו בצרות צרורות.
דילמת המרעה 377712
השאלה אם קל לגלות אם אתה משתמש בתוכנת שיתוף אינה דומה לשאלה או קל לגלות מי משתמש בתוכנת שיתוף.
דילמת המרעה 377761
זה היה מהיר מידי, לא תפסתי.
דילמת המרעה 377779
אם מישהו רוצה לתפור לראובן תיק, זה קל - נבדוק מתי הוא הפעיל את התוכנה האסורה.
אם רוצים לגלות מי משתמש בתוכנה האוסרה כרגע, זה יותר קשה.
דילמת המרעה 377862
הבנתי- להבלע בהמון. אני חושב שכאן הבעיה יותר פשוטה- מדובר על אוניברסיטה, שבעיקרון מקיימת רישום לגבי כל סטודנטיה. מוצאים את X המשתמשים עם רוחב הפס הרחב ביותר והנה לך רשימת חשודים מובחנת היטב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים