בתשובה להאייל האלמוני, 30/04/06 15:09
מגדל פיבקו? 381926
"מחוץ לעיר ובו-זמנית גם בתוכה" זו הגדרה שהייתי נותנת לפרבר כמו אפקה או תל ברוך, לשכונות כמו ביצרון או אזור ‏1. לא למסמר בתחת של איילון.

1 מבחינת מיקומן, לא מבחינת היוקרה שלהן.
מגדל פיבקו? 381933
אם ללכת טיפה יותר רחוק, סיפור מהחיים:

לא מזמן סיפרתי לעו"ד תל-אביבי מוכר ומכובד על קרובת משפחתי שעברה למושב קטן בהרי יהודה. הנוף הוא נוף קדומים נפלא, אבל כשבמקרה חסר אקאמול בשביל הילד באמצע הלילה - יוצאים למסע של אלף מילין.

המכובד הסתכל עלי כאילו ברחתי ממוסד סגור ואמר: "*אותי* את מנסה לשכנע? אני גרתי כמה זמן ב*רמת השרון*, והשתגעתי שם לגמרי - ומהר חזרתי לתל-אביב לנשום אויר!".
מגדל פיבקו? 381939
תיכף תגידי לי שהוא באמת נכנס לג'יפ ונסע בכל המהירות ובטעות פגע בפיאט.
מגדל פיבקו? 381940
(-:

לא בדיוק, אבל עד כמה שהבנתי הוא החזיק מעמד ברמה"ש בסביבות שנתיים, וברח משם ונשאר תקוע עם בית יקר שלא הצליח למכור או משהו כזה. (זהו, לא נכנסת יותר לסיפור הזה. בסוף את תזהי מי זה וזאת תהיה אשמתי)
מגדל פיבקו? 381944
אלף מילין? כשיש ילד, אקמול (כמו עוד כמה תרופת OTC) צריך להיות בסטוק.
מגדל פיבקו? 381951
אתה צודק, אבל לא כולם מושלמים כמוך וכמוני. ועצם זה שאנשים עברו לגור במושב עם נוף נפלא ובלי אקמול (ויתרתי על האל''ף שבאמצע) בהרי יהודה, זה כבר מראה שהם דפוקים באופן קשה. למרבה הצער, במדינה דמוקרטית אין חוק נגד אנשים דפוקים.

מאוחר יותר, כשילדיהם יגדלו מעט, קרוב לודאי שהאנשים האלה יחנכו אותם ב''חינוך ביתי'' שברקת המליצה עליו לא מזמן. מה גם שהחינוך הלא-ביתי הקרוב נמצא בערך על יד האקמול, פרט שאינו מבשר טובות לגבי סיכויי ההצלחה שלו אצל האנשים המדוברים.
על איזה ישוב מדובר? 381953
לכל המושבים והקיבוצים בהרי יהודה יש מקומות חינוך מוכרים קרובים, בכולם יש הסעות של המועצה.
על איזה ישוב מדובר? 381959
היית מוכרח לגלות, אה?
מגדל פיבקו? 381969
(גילוי נאות, גם אני עזבתי את העיר ועברתי זה מכבר למושב עם נוף נפלא בהרי יהודה, עם מוסדות חינוך מפעוטון ועד תיכון במרחק הליכה, ואפילו קופת חולים)
מגדל פיבקו? 381985
מתי בדיוק המלצתי על חינוך ביתי?
מגדל פיבקו? 381986
אני, על כל פנים, קבלתי את הרושם שהרעיון מוצא חן בעינייך. לא ככה?
מגדל פיבקו? 382012
הרעיון מעניין אותי מאוד, אבל בהחלט לא המלצתי לאף אחד ליישם אותו. בסך הכל עשיתי קצת עבודת הגנה עליו מפני דעות קדומות מצערות של איילים אינטליגנטיים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים