בתשובה לidan, 04/05/06 18:15
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 383387
אני חושב שהבנתי את הבעיה שלך. נבדוק רגע שני טקסטים שאתה בעצמך כתבת, בתגובה 382863 כתבת: "גיל נעמתי אינו היחיד, אבל הוא המפורסם ביותר בחבורה הרקובה הזו", ואילו בתגובה 382831 כתבת "גיל נעמתי לא היה חלק מהרביעייה ...", רגע אחד, שים לב, קרא בזהירות שוב את שתי התגובות. אתה לא‏1 רואה סתירה? כנראה שלא‏1, זה לא‏1 משום שאין סתירה, יש כזאת. היא פשוט מתחבאת מאחורי מילה קטנה ובעלת משמעות, מילה אותה אתה מתעקש שלא‏1 לקרוא, כן, כן, המילה "לא". נסתכל שוב על תגובה 382831: "גיל נעמתי *לא* היה חלק מהרביעייה ...", שים לב למילה השלישית בחלק המצוטט.

1 יש להבדיל בין המשפט שכתבתי, לבין אותו משפט ללא המילה "לא", זה אולי נראה דומה, אבל המשמעות שונה לחלוטין.
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 383395
בוא אני אסביר לך, ליצן קטן ושקרן:
גיל נעמתי היה חלק בלתי נפרד מהחבורה הרקובה הנ"ל, שכללה אנשים בעלי קשר חברתי ואידיאולוגי הדוק. כמו בכל חבורה, יש בה אנשים שיש להם כשרונות שונים, וכל אחד תופס תפקיד אחר. מי שיש לו כשרון כתיבה - כותב את ההגיגים המעוותים הללו. מי שאין לו - מסתפק בהפצה של החומר או מתפרע באלימות - כפי שעשה אותו גיל נעמתי.
איתרע מזלו של גיל נעמתי ובעקבות הפציעה שלו הוא התפרסם בשמו המלא, בניגוד לאותו "מאלודרור" מסתורי (שהקיבוץ מחפה עליו, שהרי לא קשה למצוא על מי מדובר בקבוצה כל כך קטנה כמו קיבוץ), ולכן הוא "האיש שבחזית".
גם בחבורה של הבולשביקים ברוסיה היו אידיאולוגים בעלי כשרון כתיבה (למשל לנין) שהסתפקו בהפצת האידיאולוגיה אך לא התעסקו ב"גועל נפש" ואנשי זרוע (למשל סטאלין) שעסקו ב"עבודה המלוכלכת" של האלימות.
לך זה *לא* מפריע, ואתה לוקח את החופש לצטט חלקי משפט - את אותו חלק שנוח לך. המשפט השלם הוא "גיל נעמתי לא היה חלק מהרביעייה שעמדה מאחורי "קורמורן", אבל הוא היה חבר קרוב שלהם. הוא לא לקח חלק בכתיבה, "אבל היה קורא נלהב", כפי שמעידים שניים מהם. לדבריהם, הוא אף "לקח איתו גיליונות ומכר לחבר'ה בצבא", וזה עוד ציטוט מתוך בטאון השמאל...
אתה מוכיח את האמרה הידועה לפיה חצי אמת גרועה משקר.
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 383403
איפה מצאת "חבורה שכללה אנשים בעלי קשר חברתי ואידיאולוגי הדוק." מדובר על קבוצת אנשים שגדלה באותו ישוב, (ומדובר בקיבוץ קטן), ובגלל זה סביר שיהיה ביניהם קשר חברתי, שיכירו זה את זה, שיכירו זה את דעותיו של זה, שיקראו כל אחד מה השני כתב, שישפיעו זה על זה וכו'. גם מי שגדל בבית השיטה מכיר את משה פלד, ומי שגדל בעין גב מכיר את אפי איתם, יש להם חברים קרובים, אפילו אוהבים, וזה לא אומר כלום. זה ממש לא אומר כלום.

יחסת לבן אדם שני דברים:
1. שהוא פציפיסט, מה שלא נכון (פציפיסט לא היה מתגייס, ובטח שלא ליחידה לוחמת כמו התותחנים).
2. שהוא אמר משהו שהוא לא אמר, מה שודאי לא נכון.
עכשיו, במקום להתנצל על שקריך, אתה ממשיך לכתוב שקרים חדשים, פתאום הוא סטאלין, לא פחות, והילד המפגר השני הוא לנין‏1, לא הגזמנו, יש לו "כישרון כתיבה", והם ביחד "בולשביקים"? שני ילדים מפגרים, שגדלו באותו מקום, כל אחד עשה את השטויות שלו, ואתה בלבלת ביניהם, ואחרי שהעמדתי אותך על טעותך, הפכת אותם ל"תנועה".

1 לנין הסתפק בבהפצת האידיאולוגיה אך לא התעסק ב"גועל נפש"? אתה רציני? אתה מכיר את ההיסטוריה של התנועה הבולשביקית? אולי גם בספר שקראת על תולדות המאה ה-‏20 פספספת איזה כמה מילות שלילה.
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 383413
1. ההתממות שלך עוברת כל גבול. הוא לא רק קרא ("קורא נלהב" לפי הציטוט - אני בטוח שרוב רובם של חברי עין גב אינם "קוראים נלהבים" של כתבי אפי איתם) אלא גם הפיץ את השיקוץ הנ"ל.
2. אתה יודע מה, לגבי ההיסטוריה של הבולשביזם, אם אתה טוען שגם לנין לא טמן ידו בצלחת, אלא עסק אף הוא (בפועל) בגועל נפש, אני לא אתווכח איתך. ניקח במקום זאת דוגמה אחרת: את היטלר האידיאולוג לעומת אייכמן המוציא לפועל.
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 383415
1. רוב חברי עין גב שאני מכיר, בהחלט קוראים נלהבים של כתבי אפי איתם. (10 מהם אפילו הצביעו בשביל המפלגה שלו, אבל זה קשור לשקר אחר שלך).
the prosecution rests 383460
"ניקח במקום זאת דוגמה אחרת: את היטלר האידיאולוג לעומת אייכמן המוציא לפועל."

אני שואל אותכם, לא טרול?
מה הקטע של הליצן החייכן השקרן? 383462
הייתי אומר שאתה קורא נלהב של המישפט "קורא נלהב". אתה יכול לתאר לי תיאור פלסטי מה פירוש "קורא נלהב"? שגיל היה מתנדנד כמי חסיד ברסלב כשהיה קורא את הכתבות? אף פעם לא ראית בני נוער בגיל העשרה מתלהבים משטויות? הסגנון המגדף שלך איננו טוב בהרבה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים