סמנטיקה 388388
לי נראה שממסה קריטית מסוימת- נאמר 10 ילדים ,לכנות זאת גן הורים ולא סתם פעוטון זה עניין סמנטיבלבד וזה סתם גן מאולתר עם צוות לא "מקצועי" .
אני לא בטוח שהורה טרי ב 10% משרה הוא יותר טוב ממטפלת מנוסה .
בגן של בתנו (ויצו) למשל כל המטפלות תירגלו החיאה,יש מבשלת מקצועית,ומנקה ( לשחרר את המטפלות מלעסוק בנקיונות וכו'),ואני סומך על המטפלות ונסיונן הרבה יותר מאשר על חלק ממהורים לו עסקו בכך.

אני דוקא כן בעד יותר ילדים בגן(10-12 נראה לי אידאלי על שתי גננות/מטפלות) בשל האינטראקציה המגוונת בין ילדים שונים. החיכוך בן ילדך המושלם לשאר הילדים (המפלצות ,הפראים) בגן חיונית להתפתחות- כולל הנשיכות והשריטות, ולכן אני גם לא מתלהב מ home schooling- לסוגיו.
גידול הילדים בסביבה יותר מדי מגוננת לא טוב להם בטווח הארוך אלא אם הם נשארים לחיות בסביבה זו כל חייהם- למשל בדוגמאות של "תאוריית הרצף " בה הילדים נשארים במסגרת שבטית ,שהיא יחסית מגוננת לעומת אורח החיים המערבי.
איך מתמודדים ב"גן הורים" עם הבדלי התפתחות הנובעים מהבדלי גיל?
סמנטיקה 388404
טוב, אתם הצלופחים, כל שנה משריצים עוד אחד. פלא ששולחים אותו לויצ"ו?
סמנטיקה 389333
אני דווקא חושב ששתי גננות על 10-12 ילדים/פעוטות (נגיד בגיל שנתיים) זה ממש ממש לא מספיק. זה פשוט לא עונה על הצרכים של הילדים (באופן פרקטי זה בלתי נמנע שיהיה שם בכי ארוך שלא יזכה למענה) וגם יוצר שחיקה נפשית ופיזית אצל המטפלים.
אני כן מסכים שאינטראקציה בין ילדים היא חשובה והכרחית להתפתחות שלהם.

"איך מתמודדים ב"גן הורים" עם הבדלי התפתחות הנובעים מהבדלי גיל?"
כמו שמתמודדים עם זה בכל משפחה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים