3980
כאשר אנו מדברים על ארון הספרים היהודי אנו מתכוונים בעצם לארון הספרים היהודי הדתי.אותו אנגלי שלא יפסיק לקרוא את שייקספיר ,קרוב לוודאי שלא קרא כתבים נוצריים מימי הביניים.הקורא העברי יכול להמשיך ולקרוא את מה שהורי הוריו קראו כמו שלום עליכם ברדיצבסקי ש.שלום ועוד ועוד.אין לי שום בעיה לכלול את הרמב''ם בארון הספריםהיהודי שלי אך הוא לא חייב להיות ארון עם כיפה.
ארון הספרים היהודי! דתי?? 302244
יש לנו מסורת של קרוב לארבעת אלפים שנים של ארון ספרים יהודי.לומר שזה דתי לא יהודי. הוא לדעתי מעשה לא נכון .לא קים דבר כזה.יהודי,ויהודי דתי. כל יהודי הוא יהודי דתי.לא קיים יהודי בצורה אחרת. קח את עצמך זה שכתב את הדברים אתה מין הסתם יהודי. עברתה ברית מילה. חוגג את פסח שבת ושאר החגים.במה אתה שונה ממה שאתה קורה יהודי דתי. בגלל שאולי יש כאלה בלבוש שונה, הולכים יותר לבית כנסת מה הופך אותך לשונה. לגבי הארון הספרים. היהודי. זהו אין לנו אחר. בניגוד לכל העולם יש לנו ארון ספרים שאדם לא מסוגל לגמור ללמוד אותו בימי חייו.ומחויב לספרים האלה. יש לנו גם ספרים אחרים בשנים האחרונות, כמו ביאליק. משורר לאומי.ואחרים. במאתים השנים האחרונות, נוספו לנו ספרים שונים. אבל ארון הספרים היהודי. הוא יחיד ואין צורך להוסיף את המילה הארון הספרים הדתי. נכון שאותו ילד בחור ישיבה, הלך לעיר. וחזר. ביאליק מתאר זאת במספר שירים. והנה חזר ולבושו שונה,בלגדיו שונים,שונה, לחשה האם לבעלה, אולי תגש לבדוק האם הוא עדיין מהול. עדיין ,אין ספק שהוא נשאר יהודי. גם היינה לאחר שהתנצר נשאר יהודי,גם דישראלי,שהוריו התנצרו גם נשאר יהודי. ויותר .וגם ארון הספרים נשאר יהודי. בשום פנים לא ארון ספרים דתי. הארון הזה הוא שלנו. גם שלך ואפילו אתה, דישראלי.
ארון הספרים היהודי! דתי?? 302563
צר לי לבשר לך שלא כל יהודי הוא יהודי דתי. לא מספיק שאני לא יכול להשיל מעלי את יהדותי, עכשיו את כופה עלי גם את ההשקפות שלי?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים