:) 426355
הספר The emperore's new mind מומלץ ביותר, למחשבים ובני אדם כאחד.
מי אמר שמדד ההתפתחות של "תבונה לא אורגנית" צריכה להיות בפרמטרים של התבונות האנושיות, קרי רגשות .רגשות זה כישור שנרכש או קיים מסיבה כלשהי, אולי שקשורה להשרדות שלו ולסביבה שבה נמצא. בספרו "אינסופי לכל עבר" מציג הפיסיקאי פרימן דייסון קריטריון משלו ל"חיים", היכולת לשמר מידע לשתף אותו ולהמיר אותו. הקריטריונים הקיימים לחיים מתבססים על רישום של תכונות היחידה הבסיסית של החי - התא. אולי קודם רצוי לנסות למצוא הגדרה כללית מספקת יותר למושג חיים, כזה שלא תלוי בחומרה בה מתקיימים.
:) 426357
זו לא בהכרח שאלה של תבונה. כמו שאפשר לראות במהומה שהתפתחה לא מזמן בדיון 2220, יש כאלו שחושבים שמותר האדם מן המכונה בגלל שלאדם יש רצון חופשי, ולמכונה אין. הרגשות שהאדם מרגיש והמכונה לכאורה לא תוכל הם רק סימפטום לעליונות המוח של האדם - אבל ללא ספק, הסימפטום הפופולרי ביותר. בתור דוגמה אפשר להסתכל בתגובה 422738, שנראית ממש מוזמנת (אבל נכתבה לאחר שנכתב המאמר הזה).
:) 426707
אני בעיקר חושבת שלפני שמשווים צורות חיים שונות, אחת אורגנית ואחת מבוססת מעגלים אלקטרוניים, צריך לנסות להגיע להגדרה נאותה יותר של ''חיים''. ההגדרות הקיימות מגיעות רק מתחום הביולוגיה ומתייחסות לחומרה של החיים, מצב שהוא לא הכרחי כמו שמתואר בספר אותו הזכרתי. ולמחשב שלי יש בהחלט רצון חופשי. לגמרי. זו הסיבה שהוא סופג מהלומות . האדם המורד וזה.נ.ב נחמד לקרוא אותך
:) 426715
בדיון 921 (במאמר ובתגובות) יש ניסיון להגדיר "חיים".
:) 426717
איזו כתיבה יפהפייה! תודה על ההפניה!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים