427131
מה שמעניין אותי לגבי טיפוסים כאלה זה האם ועד כמה הם מאמינים במה שהם אומרים ובמה שהם עושים... למישהו יש ניחוש מבוסס?
427134
דיון 1430
427157
כן, תודה, אבל זה לא ממש עוזר לי. כלומר, זה לא עוזר לי להבין במה באמת מאמין יצור כמו סדאם חוסיין, וודאי לא מה היו האינטרסים האישיים שלו (שאינם קיימים לפי בלבן) ואיזה תפקיד הם שיחקו במדיניות שלו.
427202
ואם כבר, אולי מישהו (לא בהכרח בלבניסט) יכול להסביר לי מדוע דווקא פלסטין מככבת במילותיו האחרונות?
427205
פלסטין היא סוגיה ערבית ולא (רק) פלסטינית. סדאם הוא מנהיג ערבי ולא (רק) עיראקי. כשהוא רוצה להנציח את חייו, איזו דרך טובה יותר להבהיר שמשאת נפשו הייתה ונותרה תקומתה של הערביות כולה?
427253
הערבים בכלל והעירקים בפרט לא זוכים ליותר מדי הערכה במערב, הערכה שלעיתים הם מאוד חפצים בה (גם אם לא במודע). לכן נוצר אצלהם לעיתים קרובות צורך להציג עצמם כבעלי ערך בעיני המערב, אבל מה לעשות שאין ולו נקודת אור אחת שהם יכולים להצביע עליה שהישג ראוי לערבים ? הישגים שלהם בעיני עצמם אינם נחשבים לכלום במערב (רצח, כיבוש וכד'), לכן הם פונים למקרה הבודד בו המערב כן מסכים עמם, מדינת ישראל, בה שרים לשעבר קמים טוענים שישראל היא מדינת אפרטהייד (שולמית אלוני, ידיעות, היום) והרי כבר נכתב מקרורותינו שהודעת בעל הדין כמאה עדים.
427261
הערבים מאוד גאים בכיבוש המזרח התיכון לפני 1,300 שנה, אבל היו להם שניים-שלושה השגים תרבותיים מאוחרים יותר (ארכיטקטורה, שירה, מדע, היסטוריה, מסחר, וזה מהשרוול). לבושתם כי רבה, אין להם הרבה במה להתגאות במאתיים השנים האחרונות. פרט לשחרור מעול הקולוניאליזם האירופי, שהוא ששחרר אותם - אוי לבושה - מהאימפריאליזם הטורקי.
אימפריאליזם טורקי? 427271
האמנם?

לא הרבה יסכימו איתך לגבי כך. "האימפריאליזם הטורקי", לדעת רבים, הוא בסך הכל שלטון של "בית" מוסלמי אחד על אחרים. האתניות לא חשובה כאן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים