בתשובה לד''ר אלחנדרו גורביץ, 15/01/07 12:19
המצב בנגב גרוע מאוד 429029
מה? זה אדון גורביץ? אדון גורביץ חזר לאייל? לא יכול להיות. אדון גורביץ נהיה בן אדם גדול, לא לפי הכבוד שלו לכתוב באייל כמו פעם כאילו בן אדם פשוט. עכשיו יש לו בלוג פרטי שלו, בטח מסתובב במרצדס עם שומרי ראש.

אז עכשיו אני מגיע אליך. אל תבהל, מה, כתבת מה שכתבת, בסדר. אז תעמוד מאחורי זה כמו גבר.

למה אתה כותב קוראים לך גורביץ, הא? אתה בטח לא גורביץ האמיתי. מה, אתה רוצה יעשו לך כבוד כאילו אתה גורביץ הגדול? טוב, לא נורא, יש הרבה נחשים כמוך.

הלאה. למה אתה כותב מוקי שכח? מוקי לא שוכח אף פעם דברים כאלה, שערבים עושים בעיות ליהודים. תחפש טוב. תראה כתבתי את זה מלפניך לאיזה גברת.

הלאה. תגיד, יש לך איזה בעייה עם יפי נפש? מה, לא מוצא חן בעיניך שיש אנשים טובים בעולם? אלה לא מזיקים. רק מדברים. נכון, במדינה נורמלית היו חותכים להם את הלשון. אבל מה זה עניינך? זה עניין פנימי פה באייל. אני לא אוהב בא מישהו מבחוץ, לא מכיר מי מה, וכבר מלכלך על החברים שלי. תעשה כבוד לוותיקים פה. מה מותר לי להגיד, לך אסור. אף אחד לא מכיר אותך פה. למה מי אתה שתפתח את הפה שלך על אנשים מכובדים יותר ממך? אתה יודע מי כותב פה? רובם דוקטורים. הבנת? אתה רוצה שיכבדו אותך, תלמד לכבד גם אחרים, גם אם הדעות שלהם... אני לא רוצה להגיד בגלל הנימוס.

הלאה. אתה כותב אתה דוקטור. טוב. אני לא רוצה לצחוק עליך, לשאול איפה קנית את זה. יש לי כבוד. אולי בכל זאת אתה דוקטור. אולי אתה עולה חדש. אם אתה עולה חדש אני מבקש סליחה מראש. יש לי כבוד לאנשים מה באים לחזק את המדינה.
אבל מה, תראה, כתבת לי "על תשכח". כל מלה לבד זה בסדר. אבל היה צריך לכתוב "אל תשכח". תראה, אדוני, אני בן אדם פשוט, ולא יכול להסביר למה. ככה זה וזהו.

תראה, אני אסביר לך מה הבעייה שלי. כשבן אדם כותב הוא דוקטור וגם עושה שגיאות כתיב,זה בושה. לא רק לבן אדם בעצמו. בושה למדינה. גם ערבים קוראים פה. זה אתר חשוב. הם רוצים לדעת מה היהודים האינטיליגנטים חושבים. אם הערבים רואים שדוקטור יהודי כותב עם שגיאות כתיב, מה הם חושבים על זה? אתה מבין? זהו. אז תזהר בעתיד יותר.

עכשיו אני רוצה להגיד משהו לכולם, לא רק לדוקטור. הבעייה הזאת עם השגיאות, כואבת מאוד למוקי.

אני נכנס הרבה לפורום צבא ובטחון בפרש. זה טבעי לגבר כמוני שיאהב כל מיני כלי נשק וענייני צבא. חוץ מזה אני אוהב מאוד את הצבא שלנו, ואוהב לראות החיילים שלנו איך שנראים קשוחים, וכל הכח של המדינה שלנו עם כל הטנקים והמטוסים.
בפורום הזה, כותבים כל מיני קצינים חשובים בצבא, אבל כאן בדיוק הבעייה. המון שגיאות כתיב. מה, לא למדו בבית ספר? מה זה פה, הצבא נהייה כמו המשטרה? ממנים אנשים פשוטים להיות קצינים? אתם יודעים איזה בושה זה עושה לי? בא לי אני אחפור בור באדמה ואתחבא בפנים מרוב בושה. למה? מה קרה למדינה שלנו שזה המצב שלה? הא?

זהו. אין לי מה להגיד יותר. רק עוד משהו לדוקטור. נכון שנכנסתי בך קצת. אבל לא נורא. מתוך אהבה. כמו שעושים בצבא. מישהו מקבל דרגה או משהו, נותנים בעיטה בתחת או שופכים עליו משהו... רק בשביל החוויה. אל תברח בגלל זה. אני רוצה שיהיו הרבה עם הדעות שלך באייל.
המצב בנגב גרוע מאוד 429035
היי מוקי, אחלה מוקיון אתה.
אבל אם כואבות לך כל כך שגיאות כתיב, אז אתן לך טיפ - ''בעיה'' ולא ''בעייה'', לא טעות חמורה חלילה, אבל אם כבר אז כבר...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים