אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429146
רק בגלל שהשאלה היתה על כמות הבזבוז‏1. בגלל שכבר כמה שנים אני משתדל לקנות ספרים‏1 (ואם אפשר גם CD) מיד שניה, יחס ההוצאה הוא בהתאם.

1 מבחינתי שום פריט (טוב, אולי אפשר להתווכח על הימורים) איננו בזבוז פר סה.
2 למה לדעת עורך הסקר ספרות מקצועית - קרי ספרי עיון וכו' שהיא הרבה יותר יקרה מספרות יפה - לא נחשב בתור 'פינוקים'?
אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429151
כמה מוזר. סביר להניח שזה באמת הסעיף שעליו אני מבזבזת הכי הרבה, אבל איכשהו לא חשבתי בכלל לבחור בו. בקושי שמתי לב שהוא שם.
כנראה מהסיבה ההפוכה לשלך- אני לא תופסת את זה כבזבוז. לא שספרים וכו' הם כן בזבוז, אבל בכל הנוגע לבגדים, כאילו אין ברירה- חייבים להתלבש לעבודה, לא?...
אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429166
למה הסיבות הפוכות? ראי ‏1 בתגובה המקורית שלי.
אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429152
כפי שאני מבינה את זה, לא כל ספרות עיונית היא ספרות מקצועית. ספרות מקצועית היא מה שאתה קורא לצורכי עבודה, ישירות או בעקיפין. אם אתה קורא את דוקינס ועובד כספר צמרת, זה לא ייחשב לספרות מקצועית.
אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429168
אם אני ספרית צמקת (אהבתי, השארתי) שנהנית לעיין ב Elle אז למה זה לא 'פינוק'? אולי את מתכוונת שקריאת ספרות זאת מטלה שצריך לבצע ולגמור כמה שיותר מהר? (כמו שעובדי המשרד נאלצים לקרוא את דפי הכרומו הביוגרפיים שפירסמה מנכלי"ת משרד השטיון).
אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429171
לא ידעתי ש-elle זה ספרות מקצועית לספריות צמרת, אבל אם כן - אז אין כאן שום "בזבוז" וגם לא "פינוק". גם העבודה שלך, אפילו אם אתה אוהב אותה מאוד, איננה פינוק. גם אם אתה מרצה לספרות ומעביר קורס על אצ"ג, שאותו אתה, נניח, אוהב בכל ליבך - עדיין קנייתו יכולה להיכנס לתלוש המשכורת שלך בתור ספרות מקצועית, על אף שזו שירה. לעומת זאת, באותו תפקיד, ספר לימוד על ההיסטוריה של אפריקה במאה השביעית לא ייחשב לספרות מקצועית כלל.
אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429172
אם כך, לשיטתך פינוקים הם כל פעילות שאיננה נובעת ואו תורמת ישירות, ובאחוזים ניכרים, לתחום או לתחומים העיקריים של חייך, כשהתחומים העיקריים מוגדרים כדבר מה הניתן לכימות כלשהו. מזכיר קצת את הוויכוח העקר אם אוכלים כדי לחיות או להיפך.
אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429174
לא, זה לא לשיטתי. זו רק הפרשנות לעניין ''ספרות מקצועית'' בשונה מ''ספרות עיונית''.
אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429175
כסטודנט כשקיבלתי לקריאה מהמרצה צילום פרק מספר בתחום המיקצועי, לא פעם ולא פעמיים רכשתי את הספר עצמו, גם אם שאר הפרקים לא ניכללו בחומר הלימודים. לדעתך זה נחשב כקנית ספר עיון, מקצועי או פינוק? באופן דומה, קנית חליפה לעבודה זה פינוק או מיקצועי (אם אפשר להשתמש בה כשהולכים גם ללוויה)?
אני היחיד (עד כה) שבחר אופנה? 429189
אינני יודעת. על כך יש לשאול את עורכי הסקר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים