בתשובה להאייל האלמוני, 19/01/07 16:57
הצעות לשיפור 429668
מעבר לשאלת אחריותו להחטאה (הירושה הכואבת שהשאירו לו ותשומת הלב שהיא לוקחת, החלשות הדולר בעולם, העדר ההשפעה של היפוך שערי הריבות ישראל-ארה"ב, בניגוד לcommon knowledge של השוק) יעד האינפלציה מעניין אותי רק בהקשר של השפעה על הצמיחה ושאר נתוני מאקרו. אם הצמיחה חיובית, התחזית חיובית והנתונים טובים, לא אכפת לי שתהיה דיפלציה של חצי אחוז (טענתי את אותו הדבר כאשר הנתונים היו טובים עם אינפלציה של אחוזים ספורים ואנשים התרגשו מזה בלי סיבה), שליטה באינפלציה היא לא המטרה הסופית.
מעבר לכך אצל פרופ' פישר ניכרו כמה תכונות שמאוד חסרות בנוף המקומי, בראשן האצלת סמכות, הימנעות מריכוזיות יתר והעברת סמכויות מרצון.
הצעות לשיפור 429693
איך זה קשור לעובדה שהוא לא עמד ביעד שהציבה לו הממשלה?
אם היעד לא אפשרי, או לא מספיק חשוב, הוא צריך לדרוש מהממשלה לשנותו. אם היא לא תעשה כן, הוא מחוייב ליעד.
הצעות לשיפור 429699
Ja, Meine Fiehrer!
(כן, כן, אני יודע).
הצעות לשיפור 430357
מה אתה יודע? Führer, או לפחות Fuehrer. ואם אתה מדבר לא אל אנגלה מרקל, נניח, ולא אל קבוצה שלהם, אלא אל גבר אחד (ההוא עם השפם, למשל), אז עדיף mein.
הצעות לשיפור 430361
הגרמנית שלי קצת חלודה, אז תודה על התיקון.
לגבי ה''אני יודע'', מדובר בהתייחסות הבלתי נמנעת למר גודווין.
הצעות לשיפור 429718
בהקצנה : רמטכ"ל מחוייב כחייל להסתובב בהופעה הולמת, אם הוא התרשל בהופעה אבל ניצח במלחמה, אולי הוא מתאים להיות שר ביטחון (למען האמת אני מתנגד לשר ביטחון מהצבא, אבל ניחא) והוא בטח רמטכ"ל מוצלח. בדברים החשובים המשק מצליח, כישלונות קטנים בדרך הם אולי דבר לא נעים, אבל לא מהותי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים