בתשובה לעומר גולדמן, 10/04/07 13:22
הסערה שאולי בדרך 438198
אבל לכתוב ''אנו מנועים מלמסור פרטים'' נשמע הרבה יותר מלוכלך מאשר לכתוב את הפרטים (כמו בוואלה) או לא לכתוב כלום (כמו שערוץ שבע עשה עם ליברמן)...
הסערה שאולי בדרך 438199
גם וואלה לא כותבים את הפרטים. לכתוב את הפרטים יהיה משהו כמו "ח"כ בשארה נחשד כי בביקורו בסוריה במהלך המלחמה רקד דבקה צ'רקסית, פעולה המהווה ע"פ סעיף 34-ג' סיוע לאויב עקב תרומתה להעלאת המורל".
הסערה שאולי בדרך 438200
לכתוב את הפרטים =/= לכתוב את כל הפרטים
הסערה שאולי בדרך 438202
צו איסור הפרסום הוא על מה שבו נחשד בשארה. על כך מנועים בערוץ 7 ובשאר כלי התקשורת (אפילו רוטר סקופים!) למסור פרטים. הציטוט בוואלה של דיווח בגל"צ של דיווח בעיתון היוצא בלונדון (שעד כמה שאני מבין פרסם את הדברים ממילא מאוחר לזמן כתיבת הידיעה בערוץ 7) הוא פרט משני למדי, אם הוא בכלל נכון, ונראה לי קצת מצחיק לטעון שכיוון שוואלה מצטט כלי תקשורת שמצטט כלי תקשורת לגבי פרט כזה הוא ייחשב למי ש-"מביא פרטים".
הסערה שאולי בדרך 438203
''על פי מקורות זרים'' ככה עוקפים צווי פרסום בישראל.
הסערה שאולי בדרך 438210
כן, אבל במקרה הזה עדיין לא עקפו. הצא"פ הוא על מה שבשארה מואשם בו, לא על השאלה איפה הוא מתכוון להשתקע. אני טרם ראיתי אתר שמפר את הצא"פ. למעשה, כמה אתרים גדולים מתעלמים מהפרשה כמעט במופגן: CNN, BBC, אל ג'זירה באנגלית, א שארק אל אווסאט - לא מצאתי בהם אף התיחסות לסיפור. האתרים שמפרסמים פרטים הם בעיקר אתרים ערביים של יריבים של בשארה - אבל גם הם, כנראה, נזהרים מלהתיחס לסיפור עצמו. אני מניח שהועברה אזהרה חריפה במיוחד לכל כלי התקשורת הזרים (והמקומיים) שהבהירה להם שמי שיפרסם משהו ייענש בסנקציות חריפות, ואולי גם יזכה לביקור נימוסים קטן ולאירוח עם כלכלה מלאה.
הסערה שאולי בדרך 438220
טוב, מי שרוצה לראות מה כותבים אתרים ערביים יכול להגיע אליהם דרך כאן:
ובינתיים במערב - דממת אלחוט. חיפשתי באתרים של הניו יורק ולונדון טיימס, לה מונד, קוריירה דלה סרה ואל פאיס - שום איזכור לפרשה.
אבל-אבל... 438227
[בלי שום קשר לבשארה, שעליו לא ידוע כלום.. אבל]
מוזר שמישהו (סתם מישהו, כאמור) שנשמע כמו בוגד מתגלה בסוף כ..בוגד. הרי חייב להיות איזה פיתול, או לפחות פיתולון קטנטון, בין מה שנראה, לבין מה שיש, לא? אחרת זה משעמם מדי.
אולי יש פה פיתול כפול? כלומר, המדבר כבוגד סומך על זה שאף אחד לא יחשוב שמי שמדבר ככה הוא באמת כזה?
הממ..
אבל-אבל... 438248
קיים תהליך ארוך של דה לגיטימציה של הציבור הערבי כציבור שיכול להביע את דעותיו.לחברי הכנסת הערבים כבר קוראים בוגדים לא מהיום ולא מאתמול. אנחנו- היהודים מאד מאוכזבים שנעלמו מהנוף מפלגות הלוויין הערביות שהיו מוכנות להצביע נגד ביטול המימשל הצבאי -ערביי מחמד.
אבל-אבל... 438252
דווקא אתה לא נשמע מאוכזב, אז אל נא תשתמש ב''אנחנו''.
אבל-אבל... 438255
כיהודי אני לוקח על זה אחריות. בכלל לא נהנה. אתה צודק לגבי האכזבה האישית שלי. אם היית לומד קצת את התנהלות מפלגות הלוויין הערביות היית רואה שלמילה בוגדים יש ביטויים שונים ומשונים.
אבל-אבל... 438260
לפי הסגנון והתחביר אני מבין שאתה איציק.

ברור ש''בוגדים'' יש מכל מיני סוגים. למשל, מי שמצד אחד מצהיר על נאמנות לאומתו העתיקה והמכובדת, ומצד שני נשבע אמונים לישות קולוניאלית שמנסה להשתלט עליה, יכול להיחשב כבוגד מכמה בחינות.
אבל-אבל... 438262
נכון, מישהו בבית ניקה לי את העוגיות.
אבל-אבל... 438269
האם ידוע לך שבקרב ערביי ישראל מסתובבת ולא מהיום שמועה שעזמי בשארה הוא סוכן של השב"כ? (נכון שיש שמועה דומה לגבי כמעט כל ח"כ ערבי, אבל הרי לך "דה לגיטימציה של הציבור הערבי כציבור שיכול להביע את דעותיו [באמצעות נבחריו]").
אבל-אבל... 438302
הם פיתחו פארנויה ובצדק. השב"כ פועל כל כך עמוק בתוכם שהם אינם יודעים מיהו סוכן ומיהו לא. יש אצלם טענות שכל ההתנהגות של בשארה היא הצגה בעידוד השב"כ. אין כאן שום חידוש; היו לא מעט דוגמאות בהיסטוריה של הטלת טרור באמצעות הריסת הביטחון של אדם ברעהו, אבל גם המתנחלים הקיצוניים טוענים אותו הדבר.
טוב,אז על פי מקורות זרים: 438921
לפי המקורות הזרים שלי (תוכנת התרום המאוד לא מושלמת של גוגל מערבית לאנגלית,וחיפוש קצר ברשת),בשארה מואשם בריגול לטובת חיזבאללה וסוריה במלחמת לבנון 2.0 .
קצת מוזר לי שעדיין קיים מושג כמו "צו איסור פירסום" בעידן האינטרנט,אבל בירוקרטיות זזות לאט.
הסערה שאולי בדרך 438209
זה תיאור מתעתע מאוד, ''תרומתה להעלאת המורל''. דבקה צ'רקסית היא קריאת מלחמה ידועה עוד מימי הצאר אלכסנדר הגדול.
הסערה שאולי בדרך 438283
בוא נגיד שזה נכון, זו סיבה לעזוב את הארץ ? הוא לא יכל פשוט לזוז קדימה ?

(אייקון הומור).
הסערה שאולי בדרך 438343
לזוז קדימה? לא כדאי. משהו ששמעתי מחמי:

איך מכניסים חמישה פוליטיקאים לניידת?
שניים מקדימה, ומאחור עוד שלושה מקדימה.
הסערה שאולי בדרך 438345
"חידה של שוטרים: איך מכניסים שבעה עבריינים לניידת אחת? תשובה: אין בעיה – שלושה מקדימה ועוד ארבעה מקדימה."
בכלל מדור מומלץ.
הסערה שאולי בדרך 438358
לא, לא מומלץ בכלל. גינת היה פעם עיתונאי טוב עם חוש הומור לא רע בכלל. אני לא יודע מה עבר עליו בשנים האחרונות (אולי הוא תמיד היה כזה אבל הצליח להסתיר), אבל הוא חצה הרבה יותר מדי גבולות גם בקו המערכתי שבו הוא מוביל את העיתון וגם בבדיחות בטור שלו, שרבות מהן עוברות את גבול הטעם הרע ומגיעות למחוזות הגזענות והשנאה (לערבים, לאירופים, לשמאל, למי לא).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים