ובאמת שעל כל שטות קטנה נצטרך: 460496
שמעו ככה לדעתי הטענה הכי חזקה בכל הסיפור היא ככה [אפילו כמה]:
יש דברים שבאמת אני רואה אותם כנכונים לעשיה לדגומא: חגירת חגורת בטיחות, לבישת האפוד הזוהר שהנהגים נאלצים ללבוש אבל יש הבדל עצום!
קודם כל לדעתי זאתי היא מחויבתו של כל הורה לדאוג לילד\ה שלו למגינים, היות וההורים עצלנים אז החוק ישמש אותם כתירוץ. דבר נוסף זה פשוט חדירה לפרטיות מסיבה לא מתאימה למה אני מתכוון: החגורה או האפוד הם דבר שיצלו יותר מחיי אדם אחד, אם אני אחגור חגורה וכל שאר האנשים ברכב וברכב שבו אני יתנגש החגורה תמזער את הסיכויים שלי לפציעה אפילו קלה למזעריים. האפוד נועד בשביל שאנשים [נהגים בעיקר] ישימו לב אלי כשאר עצרתי את הרכב בצד מקרה וחשוך ולא רואים אותי. לעומת זאת הקסדה היא למען כך שאני יגן על עצמי ולא בשביל להגן על אחרים בזמן הלבישת קסדה אני מגן רק על עצמי ואין שום גורם אחר בעולם שאם לא יהיה לי קסדה ישנה משהו יענו האפוד רואים והוא עזור לאחרים לראות את הנהג שלא ברכב אבל הקסדה לא [מחזירי אור לעומת זאת כן]. בתמצות:
1]האפוד והחגורה נועדו כדי לעזור גם לאנשים אחרים מלבדי, הקסדה רק לעצמי.
2] החוק של לבישת הקסדה הוא חדירה מלאה לפרטיות של מה ללבוש ומה לא מסיבה של הגנה עצמית ולא עזרה לאחר להגן עלי.
3] אחריותו של כל אחד ואחד ללבוש קסדה ולא של המדינה.
4] למשטרה יש נושאים יותר חשובים לטפל בהם [למרות שהם לא עושים כלום], הלוואי ונגיע למצב בו למשטרה לא יהיה מה לעשות מלבד לדאוג שנלבש קסדות.
5] רוב המקרים של הפציעות הן יותר לכיוון של אנשים שעוסקים באקסטרים [כמוני] שבו הקסדה היא מעבר לחיונית אלא היא חובה! אבל לילד שנוסע על 15 קמ"ש גג על מדרכה ברחוב ויתנגש עם הראש במנורה אולי יפתח הראש אבל לא משהו חמור.
6] בשביל קסדה שבאמת תגן על הראש ולא תפצע צריך להשקיע כמה מאות שקלים ואנשים נוטים פשוט לקנות סתם ולא לבדוק הרבה קסדות הן סתם ולא מהסיבה שהן יצילו אותך אלא ת'כלס סתם.
7] אחרי החפירה העצבנית אולי מישהו יוכל להשיב לי ולהסביר לי אם כך מדוע הקסדה על הראש צריכה להוות חוק?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים