בתשובה לחנן, 10/05/00 12:28
ואולי לא.... 4614
אני אגיד לך בדיוק מה הבעיה!וכן חלקה בחינוך!כשילדים שומעים מאז גיל קטן ומתחנכים וגודלים למציאות של צבא ומלחמה התוצאה היא לא קשה להבנה!
החינוך יכול וצריך להיות לשירות !
כשאני בא לבית ספר ביום הזיכרון ושומע הרצאה מאיזה אלוף על כלי נשק, סוגם ,אופן הלחימה ותיאור כל אחד מכלי נשק אלו כנפלא והדבר האחרון ומצויין אז כן אולי משהו לא בסדר במערכת החינוך!
כי לדעתי ,לפחות כלי נשק לא הולכים עם תיאורים כאלה!!!!
חוץ ממדינת צבא וראש ממשלה שהוא שר הביטחון המנטליות הישראלית מחונכת לאלימות גם מגורמים אחרים כמו כדורגל הימורים וכדומה!
ואם אתה רוצה להזדעזע לא דיי ביציאות לכיכר בערב יום העצמאות אולי תצאו למקומות שאני בטוח שכולכם הולכים אליהם כמו מגרשיי כדורגל לדוגמא ושם תראה ילדים שלא יודעים לקרוא עדיין כבר יודעים לקלל ולצעוק על האוהדים האחרים ועל כל אוהד שהוא לא של הקבוצה שלהם!
הכי קל להאשים את מה שרחוק ממך !
ואני בטוח שזה לא!
בכל הנוגע לשואה אני חושב שחינוך לשואה ולהבנתה חשוב עוד מגיל קטן ולא יוצר שום דבר חוץ מהזדעזעות והבנה בקרב גם ילדים קטנים !

ואולי גם אני קצת סטיתי מהנושא אבל בתגובה למכתב שלך הנושא ברור!
ואולי לא.... 4624
גם אני חושב שיש משהו פגום במערכת החינוך שלנו.אם אתה שואל אותי , אני לא הייתי מוכן שהילדים שלי ילמדו שירים בערבית של סופר שתומך במוות לחיילים ישראלים. אבל זה מה שקורה ששר החינוך מגיע ממר"צ...
הויכוח פה הוא לא על האם המערכת דפוקה אלא איפה היא דפוקה. אם הבנתי אותך נכון הרי שהסכמת איתי ברוב הנקודות שהעלתי.
ובקשר למשחקי הכדורגל - אין פה שום קשר למערכת החינוך.בתור אחד שנמצא כמעט כל שבוע במגרשים (ולפי דברי לא קשה לנחש את מי אני אוהד) גם אני רואה מה קורה שם. בעצם, אין בנאדם שלא יודע מה קורה שם. מי שלא רוצה שילדיו יתנהגו כמו אוהדי כדורגל, שלא ישלח את ילדיו לראות אותם. זה נורא פשוט ובכלל לא קשור למערכת החינוך.
הימורים? המנטליות הישראלית שדוחפת להשגת כסף קל במקום לעבוד קשה ולהשיג אותו היא זו שאשמה. אין מה לעשות, רוב האשם הוא בחברה עצמה שרקובה מן היסוד. ואותה קשה מאוד לשנות...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים