בתשובה לראובן, 13/12/07 11:20
לבטל, לאיין, לסרס או לעקר 465858
"אבל גם בשנות ה70 היה בג"ץ מתפקד והחזרה לסמכויות הה[ן] אינ[ה] הרס המוסד" - נכון, היא לא הרס המוסד אבל היא פוגעת בטיב המשטר שלנו. בשנות השבעים מצב זכויות האזרח היה גרוע יותר מאשר היום (שלא לדבר על שנות השישים, והס מלהזכיר את שנות החמישים), והרי זה מה שחשוב. הבג"ץ הוא רק הכלי לשמירה על הזכויות האלו, וכל פגיעה בו מיתרגמת במהרה לפגיעה בהן.

אתה באמת לא חושב שיש סכנה ברורה ומוחשית לפגיעה בזכויות האזרח במדינת ישראל? אתה כנראה לא היית נער כשלבלר מאוס אסר על הגעת החיפושיות ארצה. אני כן.
לבטל, לאיין, לסרס או לעקר 465860
לא רק זה שלא הייתי בארץ באותה תקופה, אלא התברר לי שתדהמתי שאותו ''לבלר מאוס'' כמו שאתה מכנה אותו היה קרוב משפחה רחוק שלי.

הנפגעים העיקריים ממצב זכויות האדם בארצנו הם הפלסטינים. הסעד שבג''ץ מספק להם הוא חשוב אבל טיפה בים. אינני יודע אם הסעד שבג''ץ מספק לאזרחי ישראל עומד כרגע בסכנה בעקבות הרפורמות המוצעות. הייתי שמח אם מישהו היה דן ספציפית בבעיתיות של הרפורמות של פרידמן ואיך הן יפגעו בזכויות האדם במקום להסביר על הפרדת רשויות ועל התפתחות הדמוקרטיה.
לבטל, לאיין, לסרס או לעקר 465861
אה, זה קלי קלות. עפרונית עובדת כעת על מאמר בנושא הזה בדיוק.
____________
ארכיבאי: ראובן קרוב משפחה של יוסי שריד. יש לשריין עבורו עמוד בכיכר העיר.
לבטל, לאיין, לסרס או לעקר 465862
אפשר לבקש גם שישריינו לי עמוד במודעות האבל?
לבטל, לאיין, לסרס או לעקר 465878
הייתי שמח אם מישהו היה מפרט את הרפורמות של פרידמן.
אז איפה אלביס מתחבא? 465863
אבא של יוסי שריד הוא לבלר מאוס?

אכן, אין ספק שמי שעדיין קורא לביטלס "החיפושיות" (ומוטב - "חיפושיות הקצב"), היה נער באותם ימים, אבל הנה יש מי שטורח לעדכן אותנו ולגלות שהסיפור אינו נכון, או לפחות רחוק מאוד מן הדיוק:

אז איפה אלביס מתחבא? 465867
לא איכפת לי לזכות רטרואקטיבית את האבא של, העיקר שבהחלטה שלטונית ניתן היה לבטל את הביקור, והציבור קיבל את זה כמצב עניינים תקין.
אז איפה אלביס מתחבא? 465870
החלטה שלטונית, נו שוין... הרי אם ב-א-מ-ת היתה מעורבת בסיפור ההוא החלטה שלטונית - בדרג בן-גוריוני, נאמר - אז לא זו בלבד שלא היו נותנים להביא הנה את הביטלס אלא היו מחליטים בעקבות התקרית שכל הילדים ובני הנוער יחוייבו לפתוח את הבוקר בבתיה"ס ושיר על שפתיהם - "יש לי ארץ נפלאה, אני שונא תרבות גויים חטאים ואני אוהב אך ורק שירי מולדת בעברית, שפת אבותינו...", ואלתרמן, שלונסקי וחפר (יבל"א) וכל הגדולים האחרים היו מוזמנים לתחרות פומבית על כתיבת השיר החינוכי. אתם עוד יצאתם בזול מזה שבסך הכל היתה כאן קנאת אמרגנים! (סתם סתם :-B)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים