שתי שאלות ותהייה אחת 4714
שאלה.

האם הכינוי "התקשורת השמאלנית" פותר את בעיית אי פרסום דו"ח בן בסט במלואו?

ועוד שאלה.

האם יכול להיות שהתקשורת רוצה לעזור לברק להעביר את הרפורמה שלו בשקט היות והיא יודעת שעוד משבר בממשלה יביא להפלתה הסופית והמוחלטת?

ולבסוף תהייה

האם התקשורת הייתה מתנהגת אותו הדבר לו נתניהו היה מנסה לעשות את אותה רפורמה?
שתי שאלות ותהייה אחת 4715
אין קשר לפרסום או אי פרסום הדו''ח במלואו. הדו''ח כולו ניתן להורדה מאתר משרד האוצר, ואיש לא מסתיר אותו. השאלה היא במה מתמקדים העיתונאים. אי ההתמקדות בשאלת קצבאות הילדים מפתיעה, לא משום חשיבות הסעיף, אלא משום הפיקנטיות שבו. לועדת בן-בסט אין שום סמכות בנושא הקצבאות הללו, ושינוי שיטת חלוקת קצבאות הילדים אינה חלק מהרפורמה המוצעת. מדובר בסעיף שהוא המלצה כללית לכנסת לשנות את החוק הקיים בנושא. כלומר, מדובר במשהו שמפתיע שהתקשורת הישראלית לא התלבשה עליו בשמחה, ומרמז על עצלנות מצד העיתונאים, ולא על פגיעה כלשהי ב''זכות הציבור לדעת''.
??? 4718
נורא קל לפתור בעיות כאלו ב"עצלנות העיתונאים".האם לא יכול להווצר מצב בו יש לעיתונות מגמתיות מסויימת?.התשובה שלך מפתיעה אותי היות והייתי בטוח שדווקא אתה - הרוצה כל כך להשתייך לתחום הזה - תרצה לרדת לעומקם של הדברים הללו.אני לא יודע אם מדובר כאן בקונספירציה שמאלנית אבל אני בטוח שיש סיבה לדברים הללו.
שתי שאלות ותהייה אחת 4716
דוח ועדת בן בסט לא דווח במלואו משום שהוא ארוך והכתבים הכלכליים העדיפו לקרוא את הפרק הראשון המציג את עיקרי הדוח בלבד ולא את כל הדוח על כל פרטיו וסעיפיו. המאמר העלה בעיה חשובה של שטחיות בעיתונות הישראלית, שמעדיפה להתעסק בזוטות ססגוניות מאשר בחדשות אמיתיות. אם לאנשי הימין יש בעיה עם ההטיה הפוליטית של התקשורת, אז הם יכולים להקים או לקנות עיתון. יש מספיק בעלי הון ואנשי רוח ימניים בארץ. אז תפסיקו לקטר.
שלוש נקודות 4721
1. יש לנו מספיק עיתונים ימניים בארץ. הבעייה שתפוצתם לא מגיעה לרבע מתפוצת ידיעות ומעריב. וחבל כי אני הייתי רוצה פעם אחת לשמוע פרשנות מהצד השני של המתרס ולא רק מבעלי אינטרסים למיניהם.
2.מה נשאר לנו לעשות חוץ מלקטר על איך שהמדינה שלנו נראית עכשיו.אתם עשיתם אותו דבר כשאנחנו היינו בשלטון.
3.שטחיות העיתונאים בארץ ? ראה התגובה למכתבו של דובי ידידי, ממש מעל המכתב שלך. לא נראה לי שמדובר רק בזה.
שלוש נקודות 4725
1. זו בעיה שלכם.
2. אתה לא מקטר על איך שהמדינה ניראית אלא על התקשורת השמאלנית שמסתירה עובדות מהציבור במגמה לשמור על ממשלת השמאל בשילטון. אם המצב באמת כזה (קביעה שאני לא מסכים איתה) אז זה רק באשמת הימין שלא מייצר אלטרנטיבה ראויה. דרך אגב אני מקטר גם היום על איך שהמדינה שלנו ניראית ואני לא מאשים רק את ביבי אלא גם את מי שהיה לפניו ואת מי שבא אחריו.
3. העיתונות בארץ שיטחית ורדפת סקופים. הרבה יותר קל לשים תמונה של פינג פונג וכותרת סנסציונית "פאדיחה" מאשר לנבור בין אלפי דפיו של דו"ח ועדת בן בסט ("שלום לך ירדנה, אני גם הגעתי הנה") ולחפש את הפרטים החשובים. במקרה הזה, ההתרשלות לא היתה במקומה מכיון שכמו שדובי אמר, מדובר בפרט פיקנטי שיכול להפוך לכותרת סנסציונית.
שלוש נקודות 4741
אתה ודובי החלטתם שהייתה כאן התרשלות עיתונאית וזהו, אי אפשר לשנות את דעתכם למרות שלא הצגתם שום ראייה חותכת למה שאתם טוענים בכזאת דבקות.
הייתי ממשיך להתפלמס איתכם אבל מה לעשות שגם לי אין שום ראיות חותכות למה שאמרתי. נראה לי שהדיון הזה הגיע לקיצו בטרם עת וחבל...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים