בתשובה להאייל האלמוני, 03/03/08 14:56
מה מטרת הפעולה בעזה? 473108
אני מעריך שהצעתו של דוב‏1, למרות שהיא תוביל למספר הרוגים גדול יותר, תתקבל יותר בהבנה (יחסית ולמרות הגינויים) ע"י הקהילה הבינלאומית. טענה מוזרה? אולי, אבל בעיקר אם אתה קונה את הדאגה ה"כנה" של העולם לשלומם וחייהם של פלסטינאים וישראלים. ביחסים בין מדינות יש הסכמות (פורמליות ובלתי פורמליות) שחשובות אף יותר מערך חיי אדם.

לדעתי, המוסר האנושי (בקנה מידה של מדינות) הוא כל כך מעוות ומוזר, שקול הצעקה העולמי נגד ההצעה שלך‏2 יהיה גבוה יותר אפילו מקול הצעקה שיקום אם סתם נפציץ אותם רפלקסיבית עם הפצצות הקונבנציונליות, הישנות והטובות. שלא לדבר על גודל הכותרות וססגוניות הצילומים (שיובילו ללחץ רב יותר על ישראל) שינבעו מעצם העובדה שהשיטה שלך מציגה לעולם משהו חדש, מפחיד, שונה ובלתי מוכר.

לעולם יש דרך מקובלת ומוסכמת (רבת שנים) לאופן בו יש לנהל מלחמות, להפעיל כוח ולהרוג אנשים בצורה תרבותית(=ישומי פיצוץ מקטן לגדול + שימושי אבק השריפה והקליע). התחכמויות, פטנטים ויצירתיות פוטוגנית לא יתקבלו בהבנה רבה. גופות ותפזורת גפיים, לעומת זאת, זה כבר מזמן חדשות ישנות. כותרת ב-CNN למשך יום, יום וחצי והעולם ימשיך להסתובב.

אבל אני סתם ציניקן ומיזנטרופ לא קטן, אני. לך תסמוך על מישהו עם דעה כל כך שלילית על הקוף העירום.

________
1 תגובה זו לא תומכת בהצעתו של הנ"ל.
2 כיבוש והפרעת הסדר האזרחי. לוחמה פסיכולוגית בלתי מוסרית. 1984. פשעי מלחמה! נשק כימי! התעללות באוכלוסיה שלמה באמצעות נשק *לא קונבנציונאלי*! נסגר מעגל, היהודים משתמשים בגז כנשק! שואה! רצח עם...
מה מטרת הפעולה בעזה? 473118
סליחה, אבל מה יש לך נגדי?
מה מטרת הפעולה בעזה? 473121
אין לו.

___
לו היה לו, הוא כבר היה עושה בזה שימוש.
מה מטרת הפעולה בעזה? 473177
יש לי רצון חופשי.

_______
אבל עדיין לא עשיתי בו שימוש.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים