חיילים מצריים 48235
מיכאל,
צר לי, ואשמח מאוד אם תתקן אותי, לפרש מדבריך התנשאות מסוימת. אנא, תקן אותי במהרה כי כואב לי לגלות בין אנשים שאני מעריכה, ואתה ביניהם, סוג של גזענות.

ואשר לדיון, נראה לי שהוא גלש למחוזות של אנשים בעלי IQ של 3 ספרות, שאיני נמנית עליהם (המחשה: בעלי שרוי באבל על התאבדותו של רובי שפירא).

וחזרה לדיון המקורי: חמי עבר ניתוח בשבוע שעבר. כאשר התעורר מן ההרדמה דרש בתוקף שיביאו לו את הג'ון דיר (סוג של טרקטור, לעירוניים שביניכם) שבו לא נהג כארבעים שנה. חשבנו (קיוינו) שצלילות דעתו אבדה, אך לא. אתמול ביקרנו אותו בביה"ח השיקומי והוא חזר על אותן שאלות עכשוויות מדי מספר דקות. מה שמביא אותי לתחום של אובדן זיכרון לטווח קצר. תחום זה עלה לתודעה לאחרונה הן בסרט (MEMENTOׂ) והן במאמר שהתפרסם באחד ממוספי סוף השבוע האחרונים, לא זוכרת באיזה עיתון.

הנושא נראה לי טראגי, אדם שזוכר הכל עד נקודה מסויימת ואחר כך נידון לחזור על הכל (או לא) כיוון שאינו מודע לפעולותיו האחרונות. רון, הסבר בבקשה.

ולעניין אחר, שוב רון, היו לי שני חלומות עוקבים שמסקרנים אותי מאוד, אחד פוליטי ואחד אישי. אין לי שום עניין לדון בהם בפורום ציבורי. האם יותר לי, בחוצפה יתרה, לספר עליהם בדואל פרטי? סירוב יתקבל בהבנה . אם אני חורגת מגבולות תרבותיים כלשהם, אני מתנצלת מראש. נזיפה - רק בדואל פרטי (אני נוטה להיעלבות).
חיילים מצריים 48257
ראשית, אני מצטער לשמוע שה IQ שלך נמוך מהממוצע, כלומר פחות מ 3 ספרות (אבל כנראה צריך IQ 100 לפחות בכדי להבין זאת...)

שנית, זה המקום להזכיר למאחרים לראות את momento, מהסרטים הטובים בזמן האחרון.

אני מקווה שתקבלי בהבנה את הצחקוק הנ"ל, למרות נטיתך להעלבויות.
חיוך 48258
ממש לא נעלבתי.
עקב נטייתי למלא את המוח במספרים שימושיים (טלפונים וכו') אני נוטה לחסוך מקום. לכן מזמן השוויתי את ה- IQ הפרטי למידת הנעליים.
חיוך 48261
ה IQ שלי הוא 167, או שזה היה גובה?
לא חשוב.
memento 48434
memento, not momento
נובע מהביטוי הלטיני MEMENTO MORI
שמזכיר לאדם את היותו בן תמותה. זה המקום, אגב, להמליץ על ספר מצויין בשם זה שנכתב ע"י Muriel Spark
הוצאת פינגווין, לא תורגם לעברית.
חיילים מצריים 48293
ריקי,

ראשית איחולי החלמה מהירה לחמך.

אני לא ניורולוג ואפילו לא פילוסוף חובב, בדוחק אפשר לאמר שאני חובב פילוסופיה. כך שאני לא בטוח שאני יכול להסביר מה עובר על חמך. אני יכול לספר על מקרה מפורסם משנות החמישים שבו כרתו לחולה אפילפסיה את האונה הרקתית וכתוצאה מזה המוח שלו איבד את היכולת לשמור אינפורמציה חדשה. אפשר אולי לאמר שהוא יישם את סארטר תרתי משמע - עבורו כל יום היה יום חדש, עם כל אחד הוא נפגש כל פעם בפעם הראשונה וכל יום היו צריכים ללמד אותו מחדש אותם דברים.

אני אשמח לקרוא על חלומותייך.
חיילים מצריים 48376
It was a report of events, without value statements
Don't blame me: I have not chosen these people for the army,
nor suggested any assessment tests for their selection

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים