כמה הבהרות 482691
בתשובה לשאלות שנשאלו כאן:

התנדבות לעריכה של מאמרים בודדים מדי תקופה תעזור באופן מוגבל מאוד. הסיבה נעוצה בכך שחלק גדול מהעבודה הוא "עבודה שוטפת": (א) קריאת מאמרים נכנסים, וקבלת החלטה לגביהם, עוד לפני שלב העריכה; (ב) טיפול בדואר מערכת נכנס - מבקשות לפרסום חוזר של מאמרים ישנים באתרים אחרים, ועד דרישות להסרת תגובות מעליבות; (ג) פרסום עדכוני חדשות.

מנסיון אישי, יש מתאם די גבוה (אבל לא קבוע) בין קצב פרסום המאמרים לבין קצב הגעת מאמרים חדשים. כלומר, ברגע שהמערכת מתפקדת היטב, יש תמיד מה לעשות. עיקר העבודה הוא בטיפול במאמרים נכנסים. אידיאלית, מרגע שהגיע מאמר לכתובת העורכים, תגובה ראשונית ("קיבלנו את מאמרך") צריכה להשלח בתוך יום או יומיים לכל היותר, ועדיף פחות; החלטה עקרונית (בעד/נגד) צריכה להתקבל, ע"י כמה עורכים, תוך ימים ספורים; והפרסום, לאחר עריכה והגהה, צריך להתבצע בתוך שבועיים-שלושה מרגע הגעת המאמר. במאמרי אקטואליה קורה לעיתים שלוח הזמנים צפוף יותר, אחרת המאמר מאבד מעוקצו.

כמו שכל מי שעוקב אחר האתר יודע, חברי המערכת (ואני בהם) לא עומדים כרגע בלוח זמנים זה, ולכן קצב הפרסומים הדליל ואפס עדכוני החדשות. לכן, בעצם, פניה זו בחיפוש אחר עורכים חדשים.

זו אגב גם הסיבה שהצעתו של דובי, שרוב חברי המערכת הסכימו לה, לגבי פרסום תוכן שכבר הופיע במקומות אחרים (בעיקר בלוגים אישיים), לא ממש עוזרת: אנו בקושי מצליחים להתגבר על הטפטוף הנוכחי של מאמרים נכנסים (אתם יודעים כמה זמן חלף מאז שנשלח למערכת המאמר על טיורינג?). הוסיפו לכך עורכים השולחים זה לזה קישורים לבלוגים שונים, ושואלים זה את זה "מה דעתכם על המאמר הזה?", והנה עוד עבודה שאנו לא עומדים בה. כלומר, כשהעורכים מתפקדים, *אין צורך* במקורות פרסום חיצוניים. (למרות שהאתר ידע תקופות "יובש", בהן לא נשלחו מאמרים למרות שצוות העורכים תפקד היטב. בתקופות כאלה, מחזור מאמרים מבלוגים יכול להיות פתרון מצוין).

בלי קשר, לי אישית יש חשש מסוים, אחר, בקשר לרעיון פרסום מאמרים מבלוגים. הבעיה היא שפרסום כזה יחשוף את האתר, באופן מוגבר, לתלות בדעותיהם הפוליטיות האישיות של העורכים. מאמרים כמו סדרת המאמרים של ד"ר ניצה כהנא על מאיר כהנא, למשל, לא היו מתפרסמים לעולם אם היינו בוחרים תוכן "מבחוץ". כשמקור המאמרים חיצוני ובלתי-תלוי בנו, ואנו משמשים כ"מסננת איכות" בלבד, יש סיכוי גבוה יותר, גם אם לא מושלם, לאיזון בתכנים.
כמה הבהרות 482693
לרוח דבריך היה מתאים יותר לסיים ב"גיוון" מאשר ב"איזון".

_____
(האין אני מופלא כעורך?)
כמה הבהרות 482708
תודה על ההבהרות, טל. עכשיו אני בטוח לגמרי שנסיון מצדי להציע עזרה יהיה נואל. זה מצער אותי עד מאוד - קל מאוד להיווכח שהאתר הזה היה מרכיב חשוב מאוד בחיי בחמש השנים האחרונות - אבל אני מעדיף שלא להציע את עזרתי על-פני החלופה (להציע ואז לא ממש לעזור).

אני מקווה מאוד שיימצאו עורכים חדשים. אם לא - כמה ג'יגה תופס עותק סטטי של האתר?
השמועות על מות האייל היו מוקדמות מדי. 482710
עותק סטטי הוא אנדרטה, אפילו לא מאוד מכובדת. לא משנה כמה זה עולה, מדובר בפיל לבן.
השמועות על מות האייל היו מוקדמות מדי. 482717
אני לא מסכים. יש כמה איילים שמקשרים להודעות מהעבר לא מעט. אני מניח שהם ישמחו לאפשרות להמשיך לעשות את זה גם מפורומים אחרים. אם מישהו עדיין מעוניין במה שנכתב פעם, רק בעיות תקציביות יכולות להיות סיבה טובה למחוק.
השמועות על מות האייל היו מוקדמות מדי. 482797
אני לא מסכימה לסגירה וזהו. לא אנדרטה ולא ציפורים. מציעה הפגנה של איילים אלמונים בחוצות תל אביב, עם הופעת אורח מול משרדי הממשלה בירושלים. סגירה כזאת מנוגדת בהחלט לכבוד האדן וחרותו!
השמועות על מות האייל היו מוקדמות מדי. 482798
''כולם מתים ורק אני נשאר פה לבד''.
מ''שמיכה חשמלית ושמה משה'' של אסי דיין.
השמועות על מות האייל היו מוקדמות מדי. 482799
וואו, איך הוא יודע?
השמועות על מות האייל היו מוקדמות מדי. 482793
לא רוצה אנדרטה, רוצה עותק אצלי על המחשב. מובן שעדיף אם לא יהיה בזה בכלל צורך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים