חינוך 48607
כמה דברים שעלו לי בראש תוך כדי קריאה (וחלקם דברים שהקפיצו אותי).

טניסון - מה פתאום משורר אמריקני?! בריטי ויקטוריאני לאללה. שירו
THE LADY OF SHALOT היה אחד האהובים עלי בנעורי.

יוון העתיקה - אני מסרבת להתייחס לחברה כדמוקרטית כל עוד היו בה עבדים, לא משנה כמה ערכים ופילוסופיות תרמה לנו, ואני בהחלט מכירה בערכם.

חינוך להיסטוריה - מורה להיסטוריה בתיכון של בתי היה באמת נפלא, עורר את סקרנות התלמידים וגרם להם להשוות תהליכים הסטוריים לפוליטיקה עכשווית. סוף הסיפור: במסיבת הסיום לעגו לו כי היה הומו ומאז הוריד מאוד פרופיל.

ואנשים - הרשו לי לשתף אתכם במצוקה אישית: החינוך הקיבוצי (כן, כמה הודעות למעלה מישהו (עידן?) השמיץ אותנו קשות. מגעיל, לך לעזאזל!) כיתות קטנות, יום לימודים ארוך, חוגים, אין תחרותיות, לימוד לפי נושאים (כל המקצועות) בחתכי גיל אנכיים, הכל יופי. ואכן יש רשימות המתנה ארוכות מאוד של הורים עירוניים שמבקשים לצרף את ילדיהם אלינו.

אבל:

מורות שכירות טובות מפוטרות לטובת בהמות חברות קיבוץ שבטעות נושאות את התואר מורה. בחלקי אישית נפלה פרה מטומטמת שהיתה המחנכת(!) של שתי בנותי, שלא לדבר על מטפלות אטומות שכל מה שאכפת להן הוא בית ילדים נקי ושקט בהפסקות.

וכאן באה הפואנטה. הבית. בפירוש הבית. אהבה וערכים, חשיפה לתרבות, תאמינו לי, זה עובד.
חינוך 48610
כמובן שהשפה היפה גורמת לקוראים רצון אז להגיב אבל אני לא חושב שבדרך שבה את חשבת שיגיבו.

מחנך טוב מלמד שיש מילים שראוי להשתמש בהן כמה שפחות.
חינוך 48612
סליחה? או בלעז: DUH?
חינוך 48636
אני חושב שהוא מתייחס לשימוש שעשית בטרמינולוגיה מעולם הרפת.
חינוך 48738
הרפת ושאר חברים
חינוך 48775
אה.

וקשור מאוד: אחד הדברים שאני הכי אוהבת לעשות זה ללכת ליונקיה ברפת ולהושיט את היד ועגלים שאך נולדו. הם מלקקים את היד בלשון מחוספסת, פשוט תענוג.

המונח בהמה התייחס לאנשים בלבד, בהחלט לא לפרות.
חינוך 48910
עדיין זה לא מונח שחובה לכתוב בון במקום שבו אתה מכבד את המקום כם אם לא את האוכלוסיה כולה במקום, זה בערך כמו להפליץ באמצע מקום ציבורי בגלל שיש שני אנשים שלא התקלחו שבוע לפני כן והם עומדים לידך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים