בתשובה לארז לנדוור, 16/09/08 15:22
הקלות הבלתי נסבלת של הגרוטסקה. 490388
ביום שבת האחרון התנהל משחק כדורגל בין הכוח רמת-גן לבני-יהודה. השופט, משה בוחבוט, נתן לבני-יהודה פנדל לא מוצדק, ומספר דקות לאחר מכן נתן גם לרמת-גן פנדל שכזה. בעקבות התצוגה הלא מרשימה, ולמרות ה"סימטריה", הושעה בוחבוט מניהול משחקים בליגת העל למספר שבועות.

למה אני מספר לך את זה? כי טיעון ה"חוסר סימטריה" לא משכנע אותי. אני רוצה שנהיה מדינה דמוקרטית, שבה החלטות בנושאים כאלה מתקבלות לפי החוק, ולא מדינה מערב אפריקאית מושחתת שבה נזהרים לא להאשים יותר מדי אנשים מאותו שבט כי אחרת תפרוץ מלחמת אזרחים.

אם מערכת אכיפת החוק שלנו נכשלת בטיפול בפשעים שונים שמבצעים חיילים ומתנחלים (אני מניח שלנקודה הזאת כיוונת), זה רע מאוד. אם "למען האיזון" יחליט היועץ המשפטי לממשלה לוותר לתנועת "פרופיל חדש", זה לא ישפר את המצב. להפך, זה יהפוך אותו להרבה יותר גרוע. על היועץ המשפטי לקבל את החלטותיו לפי חוקי מדינת ישראל, והשאלה כמה מתנחלים היכו עד היום ערבים ויצאו ללא עונש לחלוטין לא רלוונטית.
(אגב, שים לב למילה "אם" בתחילת הפיסקה. לדעתי השאלה האם זהו באמת המצב היא מסובכת, ולחלוטין לא קשורה לדיון הזה. לדעתי התשובה היא "בגדול כן, אבל רק בגדול")

לגבי המשפט השני שלך - לא יודע מה איתך, אבל אני אינני בוחן כליות ולב. אני מניח שהבקשה המקורית להעמיד את ראשי התנועה לדין, בקשה שהגיעה מהצבא, אכן נובעת מ"התנכלות" למשתמטים (כלומר לא מתוך איזושהי תפיסת עולם מסודרת לגבי חשיבות שילטון החוק, אלא מתוך ניסיון לפגוע במשתמטים. לא יודע אם "התנכלות" היא המילה שהייתי משתמש בה, וגם זה ממש לא קשור לנקודה שלי). למה מני מזוז קיבל את הבקשה? אין לי מושג. על סמך ההיכרות המינימלית שלי עם תפיסת העולם שלו אני דווקא חושב שיש לזה יותר קשר לסיבות שאני תיארתי, ופחות קשר לרצון "להכניס למשתמטים האלה". בכל מקרה, מניעיו של מזוז לא מעניינים אותי. מעניינים אותי מעשיו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים