בתשובה לדובי קננגיסר, 23/09/08 16:41
גם אתה צודק 491250
מנהל בית הספר הוא בא כוחו של הבעלים של בית הספר. אם בית הספר פרטי, זכותו המלאה של המנהל למנוע כניסת גורמים שאינם המשטרה לשם. אם בית הספר איננו פרטי, אלא ממומן מכספי ציבור, יש שתי אפשרויות - א. לבטל את המימון בעקבות הניהול הלא מקובל על המממן (נגיד אם מממן רק אחוז סמלי). ב. לפטר את המנהל, אם זה בסמכותו של המממן (נגיד, אחד שמממן 100%).
גם אתה צודק 491343
אם בית הספר פרטי לחלוטין,מבחינתי הוא יכול לאסור על כניסת כושים.
אבל אין חיה כזאת ''פרטי לחלוטין'' בארץ (מלבד אולי מוסדות ''נטורי קרתא'' ושאר בתי ספר לא מוכרים). וגם אם היו,במקרה שאותו מקום מבקש שירות מגורם חיצוני (תעודות בגרות רשמיות ממשרד החינוך) המהווה מונופול בתחומו,הוא לא ממש במצב להציב תנאים.
גם אתה צודק 491351
מבחינתך הוא אולי יכול, אבל מבחינת החוק‏1 הוא לא.

1חוק איסור אפליה במוצרים ושירותים.
גם אתה צודק 491422
ביום בו מנהלי ביתי ספר יראו עצמם כנותני שירות מצב החינוך בארץ ישתפר פלאים.
כרגע,חוק או לא חוק , בחינוך החרדי יש אפרטהייד.

אם כך נראה שהחוק לא נאכף (התביעה המדוברת הינה יוצא מן הכלל המעיד על הכלל. מנסיון אישי,הנומרוס קלאוזוס חי ובועט במגזר החרדי), נשארת שאלת היא לגבי מוסריות העניין.
מכיוון שלתרבות החרדית העכשווית יש קשר קלוש בלבד עם ההלכה היהודית ודברים שהיו מוסכמות גרידא בעבר הפכו לחוק בל יעבור בהווה,ניתן לתהות אם אפליית בני המזרח איננה חלק אינטגרלי מהתרבות החרדית ואין לכפות עליהם לקבל תלמיד שצבע עורו שונה ממש כפי שאין לכפות עליהם תלמיד שאיננו מהול ממשפחת עדי יהוה.
אני חושש שלי אישית קשה להבדיל בין גזענות ו"מניעת התבוללות".

חוקים באופן כללי זה דבר ממש מצחיק. מישהו פעם אפילו סיפר לי שיש איזה חוק נגד עישון חשיש כשברי לי שאם היה חוק שכזה לא הייתי רואה לפחות פעמיים בשבוע אנשים שמעשנים סמים במקומות ציבוריים למהדרין.
גם אתה צודק 491358
לא במצב להציב תנאים, ולכן לא קיבלו התייחסות לבחינת הבגרות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים