בתשובה לדורון הגלילי, 24/12/01 8:30
אין צורך לעשות שינויים שכאלו 49509
אז ככה:
מיים מינרליים: הכי טעימים הם המיים של עין גדי. ואני יודעת שזה מייבש את השמורה ושהקיבוצניקים המגעילים מנצלים את הטבע. תירו בי.

אזרחות: כמי שנושאת רק תעודת זהות כחלחלה (גיליתי לתדהמתי שמספר ענק של אנשים נושאים עוד אזרחויות עקב זכות אבות, סבים וכדומה), חשוב לי:

א. שיבוטל סעיף הלאום. כן, אנחנו נדע לזהות מחבלים מתאבדים גם בלי שזה יצויין בת"ז שלהם. משפחתי הקרובה ביותר (קרבת דם, הכוונה) עלתה ארצה ממזרח אירופה והם כולם תחת ההגדרה של קתולים אך מרגישים יהודים מאוד.

ב. (אישי מאוד) שיציינו את הילדים גם כשמנפיקים ת"ז לאחר שהצאצאים עברו את גיל 18. מה יש, הפסקתי להיות אמא?

בזמנו עבדתי באנגליה בחברה לטיסות שכר, ללא רשיון עבודה. עקב אופי העבודה נאלצתי ללוות תכופות קבוצות של סטודנטים בשדה התעופה. נהגתי להגיע עם הקבוצה, סמל החברה מחובר לחולצה, הדרכון פתוח והחותמת ניתנה ללא בעיות. יום אחד עמדה לפנינו קבוצה מארץ מוסלמית כלשהי. השוטרים הבודקים התקשו עם הדרכונים ההפוכים (ימין לשמאל) ועשו לי סימנים קומיים של יאוש. שיתפתי איתם פעולה ומתוך שעשוע מסוקרן של צפייה במתרחש שכחתי להחזיק את הדרכון שלי פתוח בדף המיועד לחותמת. כאשר אני הגעתי לביקורת התגלה לראשונה שגם הדרכון שלי "הפוך". הם לא אמרו לי מילה אבל כאשר ניסיתי לחזור מצרפת לאנגליה נאסרה עלי הכניסה. לא אתאר כאן איך בסוף הצלחתי להכנס.

נודע לי שאירלנד (החופשית, לא הבריטית) נותנת אזרחות למי ששוהה שם במשך 6 חודשים. כיוון שאירלנד חברה בברית האירופית זה היה פותר לי את סוגיית העבודה הבלתי חוקית. שהיתי בדבלין חודש וחצי ונשברתי. אגב, עיר יפהפיה. ועד היום, למרות שהדרכוןמ חדש ושיניתי שם משפחה עקב נישואים, יש לי פרפרים בבטן כשאני מגיעה לאנגליה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים