בתשובה לנועם שכטר, 21/10/99 20:50
שני יהודים ,שלוש דעות 512
לא רלוונטי, אבל סטיבן ג'יי גולד נתן הוכחה די משכנעת באחד מספריו (''הידד לברונטוסאורוס'', אם זכרוני אינו מטעני), לכך שהזברה היא לבנה עם פסים שחורים. חשבתי שאולי תרצה לדעת... סליחה על ההפרעה.
מי יודע מדוע ולמה..... 514
אלפי סליחות על הסטת הנושא אבל באמת הייתי רוצה לדעת איך הוכיח אותו סטיבן ג'י גולד שהזברה לבנה עם פסים שחורים?!
באמת הייתי רוצה לקבל תשובה (אפילו ב E-MAIL אם אתה לא רוצה להמשיך את הסטיה מנושא המאמר)
מי יודע מדוע ולמה..... 36679
קראתי את "הידד לברונטוזאורוס" ואינני זוכר שום הוכחה כזו. יתר על כן - אינני זוכר כלל עיסוק בשאלה הזו. ליתר ביטחון - חיפשתי שוב הערב בספר על פי האינדקס - נאדה.

אבל לזברה יש בטן לבנה ולא מפוספסת, ככל הזכור לי. נדמה לי שהפסים השחורים הולכים ומתכנסים למעין חרוטים בחלקם התחתון, היכן שהפסים הלבנים מתמזגים אלה עם אלה. בסך הכל עניין של הגדרה, אך הצבע הלבן הוא יחיד בחלקי זברה מסויימים, ומכאן שהיא לבנה עם פסים שחורים.

מצד שני זה עניין של הגדרה. אנשים מדברים על הצל שלהם כעל ישות. אדם יכול להיצמד לאדם אחר ולהיות מתואר "כמו צל". אבל צל לא הולך לשום מקום. הוא אפילו לא קיים. זהו התיאור של שטח שעליו לא נופל האור. היעדר האור לא זז לשום מקום. הביטוי שלו, שכפי שאמרתי אינו באמת קיים, יכול לנוע. אנחנו *רואים* שהצל נע.

סליחה על האוף-טופיק. המאמר מונח כבר זמן מה כאבן שאין לה הופכין, ולא בצדק. אולי כעת יראה מישהו שיש תגובה חדשה וייכנס.
מי יודע מדוע ולמה..... 36698
Gould, S. J., 1983, What, If Anything, is a Zebra?, Hen's Teeth and Horse's Toes: Further Reflections in Natural History, New York: W.W. Norton & Co., pp.355-365.

דבר נפלא, האינטרנט הזה.
מי יודע מדוע ולמה..... 36699
אגב, אם אנחנו בנושא - יש שם בחוץ אנשים עם *הרבה יותר מידי* זמן מיותר.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים